Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #25

X-Factor vol. 3 #25

X-Factor vol. 3 #25

"Messiah CompleX" - chapter three

Postacie
Zapowiedź

X-Factor kontynuują śledztwo w sprawie zaginięcia dziecka z genem X. W tym celu Rictor inwigiluje kościół Purifiers. Sekrety, które wyjdą na światło dzienne, przyćmią jego najgorsze koszmary. W tym czasie Madrox i Layla złożą wizytę w domu Forge'a i dowiedzą się straszliwej prawdy na temat przyszłości swego gatunku.

Cytat

Madrox: "What is it?"

Forge: "Time Machine. Well, actually, to be more accurate, a sort of GPS for time and space. I call it a chronal tracer. Next one'll be more compact, but it works."

Madrox: "I've got an idea. Make it a Delorean."

Streszczenie

Kościół w nowojorskiej Chelsea, który jest jednocześnie bazą Purifires. Taylor, lokalny przywódca, ogłasza swoim podwładnym, że wydarzenia na Alasce [Messiah Complex One-Shot - Gil] są dopiero początkiem krucjaty. Dziecko nie zostało zabite, a X-Men dowiedzieli się o jego istnieniu i ich udziale w wydarzeniach, więc od teraz muszą być bardziej czujni. Dokładnie w tym momencie przyczajona pod stropem Wolfsbane daje znać o swojej obecności i skacze na plecy Taylora. Kiedy pozostali wyciągają broń, zasłania się nim, a potem rzuca na nich i zrywa się do ucieczki. Purifires ruszają za nią, strzelając, a nieoczekiwanie przyłącza się do nich mężczyzna, którego Rahne mija na ulicy. Wystrzelone przez niego kule trafiają ją trzy krotnie i spada na ziemię, ale wtedy pojawia się Siryn w pick-upie, zabiera ją na skrzynię i odjeżdża. Część Purifires biegnie za nimi, ale jeden zatrzymuje się, by podziękować facetowi, który im pomógł. Rictor przedstawia się jako Joaquim Murrieta (dla przyjaciół Jake) i twierdzi, że właśnie ich szukał, bo chce się przyłączyć do krucjaty Strykera.

 

Kawałek dalej. Rahne wraca do ludzkiej postaci i od razu zaczyna narzekać na plamy ze sztucznej krwi. Terry kontaktuje się z Cyclopsem, by przekazać mu, że wszystko poszło zgodnie z planem. Scott musi jednak przerwać rozmowę, bo X-23 i Rockslide chcą zamienić z nim kilka słów.

 

Forge wita Madroxa i Laylę przed drzwiami swojego budynku w Dallas. Nie zna Layli, ale ona od razu ma okazję się popisać, rozpoznając hologram i przechodząc przez niego. Prawdziwy Forge czeka na nich w swojej pracowni, a na powitanie pomaga im się wysuszyć po deszczu i proponuje kawę. Po tym krótkim wstępie przechodzi do prezentacji swojej machiny czasu, a raczej urządzenia do podglądania linii czasowych. Wyjaśnia, że po M-Day wszystkie linie czasowe mówiące o przyszłości mutantów zniknęły, ale w momencie kiedy Cerebra wykryła nowego mutanta, pojawiły się dwie nowe. Madrox i Layla przybyli właśnie po to, by je zbadać.

 

Do szpitala w Santa Cruz przywieziono właśnie człowieka, który rzucił się pod karetkę. Amelia Voght, która jest tu pielęgniarką, rozpoznaje Logana od razu i, chociaż on twierdzi, że chce tylko porozmawiać, zmienia się w mgłę i próbuje uciekać przez szyb wentylacyjny. Przy wylocie trafia jednak na silny wiatr i odkrywa, że czekają tam na nią Storm i Nightcrawler. Próbują przekonać ją, by powiedziała, gdzie ukrywają się Acolytes i Marauders, ale słyszą tylko, że dla własnego dobra nie powinni tego wiedzieć.

 

Forge przedstawia Madroxowi swój plan: zamierza wysłać dwa jego duplikaty do alternatywnych przyszłości, aby w ten sposób je zbadać. Jamie nie jest zachwycony i wyjaśnia, że jego kopie są ostatnio nieprzewidywalne, ale skoro nie ma innego wyjścia, musi spróbować. Udaje się za pierwszym razem: jeden duplikat chce po prostu wykonać robotę i mieć spokój, a drugi przemawia rycerskim tonem i chce czynić dobro. Ten jako pierwszy staje na platformie i zostaje wysłany w przyszłość, ale gdy Forge zamierza zrobić to samo z drugim, w ostatniej sekundzie na platformę wbiega Layla i oboje znikają. Jamie domaga się, by Forge natychmiast sprowadził ich z powrotem, ale ten oświadcza, że to niemożliwe, bo podróże odbywają się tylko w jedną stronę. Zapytany, jak w takim razie zamierzał zdobyć informacje odpowiada, że duplikaty otrzymały polecenie, by się zabić po zebraniu odpowiedniej liczby danych, aby ich wiedza mogła trafić bezpośrednio do mózgu Madroxa. Jamie wścieka się i zamierza zmusić go, by coś zrobił, ale nagle traci przytomność i pada na ziemię.

 

Rockslide i X-23 próbują dowiedzieć się od Cyclopsa, dlaczego nie zostali włączeni do akcji. Ten próbuje unikać rozmowy, ale drogę do wyjścia zastępują mu inni studenci, którzy domagają się udziału w działaniach X-Men. Rockslide próbuje naciskać, więc obrywa promieniem optycznym, a Summers oświadcza, że zostaną wezwani, kiedy on o tym zdecyduje i do zadania, jakie im wyznaczy, a do tego czasu mogą pomagać, nie przeszkadzając i czekając na swoją szansę. Dodaje też, że kiedy nadejdzie ta chwila, zaczną żałować, że o to prosili.

 

Rictor zostaje sprawdzony urządzeniem, które potwierdza, że jest zwykłym człowiekiem. Taylor wyjaśnia, że obawiają się infiltracji, a zapytany wyjaśnia, że technologia, z której korzystają, została pozyskana z pewnego źródła. To jednak nic w porównaniu z arsenałem, jaki ukryty jest za ścianą, a widząc zaskoczenie Rictora, Taylor dodaje, że ta baza jest niczym w porównaniu z główną w Waszyngtonie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #25 X-Factor vol. 3 #25 X-Factor vol. 3 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.