Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #492

Uncanny X-Men #492

Uncanny X-Men #492

"Messiah CompleX" - chapter 2

Postacie
Zapowiedź

Największe wydarzenie w świecie mutantów znajdzie tutaj swą kontynuację. One-shot nakreślił nam sytuację. Teraz X-Men przemierzają świat w poszukiwaniu nowo narodzonych dzieci z genem X. Jednak zanim znajdą odpowiedzi zmierzą się z Acolytes.

Cytat

Vindaloo (atakując płomieniami Colossusa): "I can do this all night, you Russian freak!"

Colossus: "Then it is going to be a long night..."

Streszczenie

W wiadomościach prezentowany jest reportaż o masakrze w Cooperstown. Reporterka mówi m.in., że mieszkańcy widzieli walkę dwóch grup oraz że po wszystkim na miejsce tragedii przybyła grupa bohaterów, która pomogła ocalałym. Oglądając telewizję, Cyclops i Emma Frost zastanawiają się, dlaczego nikt nie mówi nic o ciałach dwóch Marauderów, którzy zginęli w bitwie z Purifierami. Być może Sinister przysłał kogoś, aby zatarł ślady, ale oboje uznają, że to nie ma w tej chwili większego znaczenia. Scott pyta się, czy jego dziewczyna wykonała telefon, o którym rozmawiali. Emma potwierdza, ale mówi, że obaj zaproszeni nie byli zadowoleni z perspektywy wizyty w Instytucie. Do sali wchodzi Charles Xavier i pyta się Cyclopsa, dlaczego nie poinformował go o wysłaniu drużyny do akcji. Scott stwierdza, że nie musi konsultować z nim każdej swojej decyzji, zwłaszcza że nie ma na to czasu i biorąc pod uwagę ostatnie wyczyny profesora. Wygarnia mu, że zataił przed resztą prawdę o Kraoce i Danger, pozostawił jego brata w kosmosie i bezczynnie przyglądał się, jak jego ojciec ginął. Xavier przypomina Cyclopsowi, że to nie było tak i on dobrze o tym wie. Mówi, że to on trenował X-Men i chce pomóc. Summers stwierdza, że może to zrobić, doprowadzając Cerebrę do stanu używalności, a jemu pozwolić robić to, czego go uczył – dowodzić. Xavier rozumie, że Scott jest rozczarowany z powodu tego, co się stało ostatnimi czasy. Cyclops uważa, że nad wszystkim panuje, i dlatego już wysłał drużynę w celu odnalezienia Sinistera i jego ludzi.

 

Gdzie indziej. Angel, patrolując niebo nad miastem, zastanawia się, dlaczego Cyclops nie wspomniał mu wcześniej, że Sinister ma w swoich rękach Rogue. Wolverine odpowiada mu, że pewnie Scott chciał, żeby skoncentrował się na misji, tak jak on tego chce teraz. Znalezienie byłych Acolyte’ów jest w tej chwili największą szansą na dotarcie do Sinistera. Warren zbliża się do miejsca, w którym mają oni przebywać, ale stwierdza, że został zauważony – z budynku wylatuje Gargouille i atakuje go swoimi szponami. Angel rusza za nią, jednocześnie wzywając pozostałych do szturmu. Colossus wpada przez ścianę do budynku i każe spotkanym tam Neophyte’owi i Vindaloo nie ruszać się. Pierwszy znika w podłodze, a drugi zapala wydzielany przez siebie żel i powoduje eksplozję, która wyrzuca Petera na zewnątrz. Szybko zawiadamia pozostałych o sytuacji. Neophyte wychodzi ze ściany tuż nad miejscem, w którym siedzi Nightcrawler, więc ten chwyta go i zaczyna się wraz z nim teleportować wysoko nad budynkami, aby Acolyte nie miał dokąd uciec. Wolverine mówi, że czuje zapach Projectora i stwierdza, że równie dobrze może wyjść z ukrycia, ponieważ chcą tylko porozmawiać. Ten na powitanie uderza do pociskiem ze stałego światła, stwierdzając, że X-Men dziwnie podchodzą do negocjacji, na co Logan odpowiada, że takie są teraz czasy, i wysuwa pazury.

 

Instytut. Madrox i Rictor mają za złe Emmie, że ta telepatycznie usunęła im z umysłów powody, dla których członkowie X-Factor mogliby nie chcieć spotkać się z Cyclopsem. Scott przeprasza, ale wyjaśnia, że sprawa jest ważniejsza niż waśnie pomiędzy dwiema grupami. Jamie zastanawia się, o co może chodzić, kiedy Layla Miller wchodzi do pokoju i stwierdza, że wszystko się zmieniło. Emma nie jest zadowolona z jej przybycia, ponieważ jej nie zapraszali, ale dziewczyna mówi, że będzie potrzebna Madroxowi. Cyclops mówi gościom, że na Ziemi pojawił się nowy mutant i X-Factor musi pomóc X-Men go uratować. Po obejrzeniu reportażu z Cooperstown, Jamie zgadza się, że sytuacja nie jest dobra. Summers uważa, że można założyć, iż to Marauderzy wygrali walkę, więc Sinister to ma dziecko, ale woli obstawić wszystkie wyjścia. Proponuje więc, a raczej Layla mówi to za niego, aby Rictor zinfiltrował Purifierów. Richterowi nie specjalnie podoba się to zadanie i zastanawia się, co w takim razie ma zrobić Madrox. Layla mówi, że on spotka się z Forgem, chociaż przyznaje, że ta osoba jest jej nieznana.

 

W laboratorium Xavier i Beast próbują naprawić Cerebrę. Charles jest zasmucony, że Scott wciąż ma do niego urazę. Hank tymczasem odkrywa coś dziwnego: broń Purifierów nie jest tak zaawansowana, jak się tego spodziewał, chociaż organizacja miała dostęp do technologii Nimroda. Konstrukcja jest mu jednak znajoma i musi to jeszcze sprawdzić. Mówi, że nie wie, jak pocieszyć Xaviera po tym, jak został odsunięty od akcji, poza tym, że może on być dumny z tego, jak Cyclops dowodzi. Profesor mówi, że pójdzie sprawdzić instalację. Po drodze mija salę odpraw, w której Scott instruuje Madroxa.

 

Tymczasem drużyna Wolverine’a coraz lepiej radzi sobie z Acolyte’ami. Logan sieka pazurami pancerz Projectora. Nightcrawler puszcza Neophyte’a, który zaczyna spadać na ziemię, ale chwyta go Angel. Kurt natomiast teleportuje się nad ścigającą Warrena Gargouille i nokautuje ją. Wewnątrz budynku Vindaloo próbuje spalić Colossusa, ale oczywiście nic to nie daje. Do środka wpada Wolverine, a za nim Projector, który wiązką stałego światła wbija Vindaloo w podłogę, po tym jak dwaj X-Mani uciekają na bok. Logan przystawia Projectorowi pazury do gardła i pyta się go, dlaczego w ogóle ukrywają lokalizację Exodusa, skoro i tak nigdy nie chcieli, aby nimi dowodził. Acolyte zgadza się wyjawić wszystko, co X-Men chcą wiedzieć.

 

Później w Instytucie Cyclops mówi Emmie, że Wolverine wpadł na ślad Exodusa. Telepatka uważa, że Scott powinien porozmawiać ze studentami, którzy rwą się do akcji. Ten mówi, że znajdzie na to czas, ale najpierw musi zrobić kilka innych rzeczy. Emma mówi mu, że Cyclops jest dobrym dowódcą, ale Scott ma przeczucie, że jest coś, o czym zapomnieli.

 

Przez lasy Kanady przedziera się Predator X. Pożarcie dwóch martwych Marauderów częściowo zaspokoiło jego głód, ale główne danie wciąż czeka na niego w oddali.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #492 Uncanny X-Men #492 Uncanny X-Men #492

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.