Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 2 » The Ultimates 2 #9

The Ultimates 2 #9

Postacie
Cytat

Abdul Al-Rahman: "The Great Satan has just been liberated."

Streszczenie

Nieznane miejsce. Hawkeye budzi się. Jest przywiązany do krzesła. Mężczyzna, który stoi przy nim mówi, że przez ostatnie trzy dni był pod wpływem serum prawdy i wydawał tajemnice S.H.I.E.L.D. Mówi, że pociski, którymi go postrzelono, były obezwładniające, ale do rodziny strzelali z ostrej amuinicji. Hawkeye wścieka się, ale nie może nic zrobić. Mężczyzna śmieje się, że nawet najlepszy strzelec na świecie jest nikim, jeśli nie ma czym strzelać. Dodaje, że dziwi się, iż Ultimates nie dostrzegli tego co robią z nimi; najpierw sprawa z Hulkiem, potem z Captainem. Mówi, że wrogowie Ameryki przygotowali coś wielkiego, a kody, które zdobyli od Clintona, były im potrzebne, by wcielić plan w życie.

Mieszkanie Starka. Kuchnia. Tony przekomarza się z Jarvisem, bierze dwie butelki szampana i wraca do sypialni, do czekającej Nataszy. Prosi także Jarvisa, aby przygotował śniadanie. Romanowa siedzi na łóżku pogrążona w smutku. Tony mówi, że rozmawiał z kardynałem i mogą przenieść dzień ślubu, aż tragedia, która wydarzyła się u Hawkeye'a będzie mniej bolesna. Kobieta nie chce o tym rozmawiać, woli się kochać. Tony'ego nie trzeba prosić dwa razy. Zaczyna całować Nataszę, ta ukradkiem zerka na zegarek.

Triskelion. Zebranie Ultimates. Wszyscy przeżywają śmierć Hawkeye'a i zdradę Captaina. Scarlet Witch mówi, że ktoś wyłączył system ochronny w budynku. Nagle latające za oknem lotniskowce spadają wprost na ludzi. Ultimates oglądają tragedię przez okno. Nick i Betty łapią się za ręce. Kolejny Hellicarrier spada wprost w wieżę Triskelionu, zawalając ją. Zniszczenia są ogromne. Triskelion został zniszczony, zginęło bardzo dużo ludzi. Z pyłu i dymu jaki powstał wylatują super żołnierze. W tle słychać komunikat, z którego wynika, że to dopiero początek. Super żołnierze lecą w kierunku Manhatanu.

Dom Starka. Miłe chwile Nataszy i Starka przerywa głośny hałas. Tony chce sprawdzić co się stało, lecz Widow mu to uniemożliwia, wyciągając pistolet i przykładając mu go do głowy. W tym momencie, niosąc śniadanie, wchodzi Jarvis. Natasza strzela mu w głowę. Stark jest zszokowany.

Manhatan. Na ulicy lądują olbrzymie roboty. Otwierają one ogień do przechodniów i samochodów. Ludzie uciakają, aby ratować życie, ale nie bardzo mają gdzie, bo ciągle nadlatują co raz to nowe śmiercionośne maszyny.

Ruiny Triskelionu. Nick ze zdziwieniem odkrywa, że żyje. Wszystko dzięki Quicksilverowi, który zdążył uratować ludzi z trzech znajwyższych pięter budynku. Po chwili Pietro odbiega, każąc zostać siostrze. Ta prosi go, żeby nie zostawiał jej samej, bo nie jest w stanie walczyć w pojedynkę z wrogami, których są setki.

Quicksilver dobiega do Manhatanu. Zaczyna niszczyć atakujące cywilów roboty. Dzięki swojej szybkości w ciągu sekundy wykręca tyle śrub, że te rozkraczają się pod własnym ciężarem.

Ruiny Triskelionu. Nick i rezerwowi Ultimates walczą z wrogimi super żołnierzami. Atakujący mają liczebną przewagę. Scarlet Witch mówi, że sobie poradzi, wykorzystując swoją moc, aby sprawić, że przeciwników spotka coś złego. Nad ich głowami pojawiają się latające fortece wroga. Wylatują z nich kolejni super najeźdźcy. Nick, klnąc, mówi, że muszą ich być miliony. Walka na śmierć i życie trwa. Super żołnierze stają naprzeciw super żołnierzy. Nick traci ręke, gdy urywa mu ją jeden z napastników. Wanda tworzy wokół nich ochronną barierę.

Nadlatują posiłki S.H.I.E.L.D. Super żołnierze i Giant Men. W kilka sekund zostają zmieceni przez szarżującą falę wroga.

Thor leży na podłodze w swojej celi. Modli się do swojego ojca. Wyczuwa, że ktoś ukradł błyskawicę. Nad miastem pojawia się człowiek, który ciska piorunami. Ma taki sam strój jak Thor, w jednym ręku trzyma młot, w drugim sierp. Ma zamiar sprawdzić, jak szybki jest Quicksilver. Ciska w niego piorunem.

Wanda wykrzykuje, że stracili Pietro. Na domiar złego jej energia zanika i przeciwnicy mogą się do nich zbliżyć.

Loki rozmawia z mężczyzną ubranym w czerwony strój i dzierżącym energetyczny miecz - Abdulem Al-Rahmanem. Pyta się go, czy ta rzeź Amerykanów go satysfakcjonuje, po tym co oni zrobili z jego krajem. Mężczyzna odpowiada, że nie przybył tu po zemstę. Zgłosił się, by poprowadzić tę międzynarodową koalicję, bo po prostu zapędy Amerykanów musiały zostać ukrócone. Dodaje, że gdy to nowożytne Imperium Rzymskie padło, świat jest bezpieczniejszym miejscem.

Walki trwają nie tylko w Nowym Jorku. Najważniejsze miasta, takie jak Waszyngton, Chicago czy Los Angeles, także są atakowane przez terrorystów. Biały Dom i Pentagon zostały zajęte. Liberators nie muszą się obawiać także Unii Europejskiej, bowiem zdobyli kody do rakiet atomowych. Więc mają silną kartę przetargową. Z rozmów, jakie prowadzą najeźdzcy, wynika, że zarówno Fantastic Four, jak i X-Men, zostali unieszkodliwieni. Okazuje się, że Pym współpracuje z nimi, gdyż teraz będzie potrzebny do wprowadzenia spokoju na ulicach.

Loki nie może uwierzyć, że podbili ostatnie supermocarstwo w niecałą godzinę. Crimson Dynamo pyta się go , czemu to robi. Wie, że Chińczycy, Rosjanie, Arabowie i Koreańczycy włączyli się w akcję, żeby zapobiec atakowi USA na nich, ale nie rozumie dlaczego Loki się przejmuje. Ten odpowiada, że jest bogiem intryg, a co może być bardziej szkodliwego niż III Wojna Światowa. Dodaje także, że skoro Ultimates mieli po swojej stronie nordyckiego boga, to Liberators też powinni. Perun zwraca uwagę na zamieszanie przy Statule Wolności, Al-Rahman każe podać sobie kamerę i nadać obraz na cały świat za pośrednictwem internetu. Obraz, na którym dumna Statua Wolności ląduje w wodzie strącona przez siły Liberators. Al-Rahman nagrywa dźwięk do obrazu, mówi, że Ameryka powinna była przestać produkować super ludzi i nie powinna była interweniować wśród kultur, których nie rozumie. Taka jest cena, gdy przeceni się własne możliwości. Imperium upada. Mężczyzna kończy nagrywanie, gdy statua znika w odmętach wody. Abdul dodaje, że Wielki Szatan został wyzwolony.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.