Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) » The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #6

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #6

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #6

"Do not fall in New York city"

Postacie
Cytat

Castle: "Do not fall i n New York city. No one's gonna catch you when you do."

Streszczenie

Frank przechadza się miastem. Rozmyśla o Nowym Jorku. Nawet jeśli teraz Times Square przypomina Disneyland, a Hell's Kitchen to Clinton w dalszym ciągu nikt nie złapie cię, jeśli upadniesz. Stary Nowy Jork czeka pod powierzchnią. Czai się.

McDonalds. Mężczyzna siedzi przy stoliku i pije kawę. Patrzy na tytułową stronę gazety, której nagłówek krzyczy "Rzeźnik na wolności!" a pod spodem jest informacja, że mężczyzna na zdjęciu zabił swoją rodzinę. Mężczyzna patrzy na swoje zdjęcie.

Frank idzie miastem, na ekranie powyżej widzi twarz mężczyzny z McDonaldsa. Zna jego historię. Joe Perett dwa lata temu splajtował, tydzień później jego drugie małżeństwo się skończyło. W pewien piątkowy ranek przegrał walkę o prawo do opieki nad dziećmi. W piątkowy wieczór poszedł do nowego domu swoich dzieci. Według relacji ich nowego ojca mężczyzna wszedł i zastrzelił swoją byłą żonę, dziesięcioletniego syna i dwie sześcioletnie córeczki, następnie przeładował broń i nie oddawszy więcej strzałów wyszedł. Frank zna Joe z czasów Wietnamu. Perett uratował mu tam życie.


Joe Perett nie wrócił z wojny do domu z traumą. Nie został ćpunem, czy jakiegoś rodzaju świrem. Nie został nawet pogromcą przestępców. Walczył na wojnie i wrócił, przez trzydzieści lat próbował żyć, aż nie zostało w nim nic. Nic co pomogłoby zwalczyć mu drzemiącą w nim ciemność. Frank wie, że kiedy dorwie go policja rozpęta się cyrk. Media nie dadzą mu spokoju, policjanci, którzy go aresztowali będą o tym pisać w swoich książkach, a każdy domorosły psychiatra będzie miał swoją teorię wyjaśniającą jego zachowanie. Castle jest mu coś winien.

McDonalds. Kelnerka pyta się Joe czy chce rachunek, bo siedzi tak od kilku godzin. Chce, żeby zwolnił stolik. Perett wyciąga broń i przystawia jej go do głowy. Kobieta ze łzami w oczach mówi, że przeprasza. Joe mówi, że chce to zrobić sobie, ale nie ma odwagi i naciska na spust. Po chwili wychodzi z restauracji zostawiając lokal pełen zszokowanych i przerażonych ludzi. Perett żałuje dziewczyny, zastanawia się jaki potwór mógłby jej zrobić coś takiego.

Punisher widzi w wiadomościach kolejny raz zdjęcie Joe. Wie, że ma mniejsze szanse znalezienia go niż policja. Dlatego postanawia zaufać swojemu przeczuciu. Przypomina sobie rozmowę z Wietnamu. Perett mówił wtedy, że mimo, iż mieszka w Nowym Jorku nie zobaczył żadnych z miejscowych atrakcji. Nie wiedział nawet, że Statua Wolności, jest na wyspie, na którą trzeba dopłynąć promem.

Nabrzeże. Ojciec próbuje swojej rodzinie pokazać Statuę Wolności, ale deszcz mu to uniemożliwia. Podchodzi do nich Joe. Mówi, że sam miał dzieci synka i dwie córeczki. Wyjmuje broń, kieruje ją na ojca rodziny i mówi, że chyba zrobił coś okropnego. Żona mężczyzny mówi do Joe, że celuje w jej męża, ojca ich dzieci. Perett każe im uciekać. Wrzuca broń do wody. Pada na kolana i prosi, żeby wszystko było jak dawniej, żeby dziś nie było prawdą.

Castle obserwuje go. Wie, że mimo, iż Guliani wypędził z miasta potwory, nie znaczy, że to miejsce się zmieniło. Nie upadnij w Punisher podchodzi do Joe i strzela mu w pierś. Mężczyzna poznaje Franka. Castle podchodzi do niego bliżej i łapie go nie pozwalając mu upaść.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher vol. 4 (Marvel Knights) #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.