Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men #1/2 » Ultimate X-Men #1/2

Ultimate X-Men #1/2

Ultimate X-Men #1/2

"Burial Service"

Postacie
Streszczenie

Trójka X-Men, Cyclops, Colossus i Iceman, leci szkolnym samolotem. Profesor Xavier używając Cerebro odkrył ,gdzie przebywają dzieci Magneto - Wanda i Pietro. Profesor chce zaprosić ich do swojej szkoły. Bobby, wyglądając przez okno, mówi, że ich znaleźli.

Poniżej Wanda i Pietro atakują wojskowy konwój. Pietro atakuje ich swoimi pięściami, Wanda dzięki swoim mocom niszczy ich broń. Dowodzący żołnierzami każe bronić przewożonego ładunku. Wanda ma wątpliwości, czy mają prawo do takiego działania. Jej brat jest przekonany, że słuszność jest po ich stronie.

Do akcji wkraczają X-Men. Żołnierze na widok kolejnych mutantów otwierają ogień. Iceman stawia ścianę lodu chroniącą ich od pocisków i informuje żołnierzy, że są z X-Men. Jednak słowa te nie przynoszą spodziewanego efektu. Ostrzał trwa.
Cyclops łapie Wandę za rękę i pyta ją, co wyprawiają i ilu ludzi zginęło. Kobieta odpowiada, że nie zginął nikt. A są tu z powodu ich ojca. Rozmowę przerywa Pietro, który uderza Cyclopsa, odrzucając go od siostry. Każe Scottowi jej nie dotykać.
Widząc padającego Cyclopsa, Colossus idzie w stronę rodzeństwa. Pietro zaczyna biec i szybkimi ciosami okłada Piotra, ale nie robią one na nim wrażenia. Wtedy do akcji wkracza Wanda i czarem wywołuje zmianę. Piotr przemienia się w człowieka. Widząc to Quicksilver atakuje i grad ciosów powala Rosjanina na ziemię. Wanda z kolei niszczy lód, po którym porusza się Bobby.

Do akcji wkracza Cyclops. Strzela na postrach obok Quicksilvera, każąc zostawić mu Piotra. Następny strzał jest skierowany w Pietro, ale ten zdąża się odsunąć. Energia trafia w tył ciężarówki, otwierając przyczepę. Pietro już tam biegnie. Po drodze mówi, że są tu, by zaznać pokoju. Konwój transportował ciało ich ojca. Quicksilver mówi, że pomimo tego, kim ich ojciec był, zasługuje on na pogrzeb. Pietro wchodzi do naczepy i zamiast spodziewanego ciała widzi tylko hełm. Ze złością biegnie do jednego z przytomnych żołnierzy. Chce wiedzieć, co zrobili z ciałem. Mężczyzna mówi, ze go nie znaleźli. Przesłuchanie przerywa strzał optyczny Cyclopsa. Lider X-Men każe Pietro zostawić żołnierza.
Cyclops mówi, że mogą im pomóc. Zaprasza ich, aby przyłączyli się do nich. Pietro nie che zdradzić swojego ojca, mimo że sam nazywał go szaleńcem. Mówi, że nie chce przyłączyć się do X-men, bo nie chce udawać człowieka. Scott mówi mu, że wszyscy są ludźmi.
Wanda jest bardziej przychylna pomysłowi. Mówi do Pietra, że może czas posłuchać kogoś innego, niż głosu ich ojca brzmiącego ciągle w ich głowach. Quicksilver wydaje się przychylać do słów siostry. Nagle jeden z żołnierzy wykrzykuje "śmierć mutantom!" i strzela do Cyclopsa. Pietro w ułamku sekundy łapie pocisk i obezwładnia napastnika. Jest wściekły. Każe wziąć siostrze głęboki oddech. Dziewczyna żegna się ze Scottem całując go na dowidzenia. Po chwili Pietro łapie siostrę i odbiega z nią.

Chwilę później rodzeństwo rozmawia. Pietro jest przekonany, że ludzi się nie zmienią. Odwrócił się od ojca i ten przez to zginął. Nie powtórzy tego błędu. Wanda zdziwiona mówi, że przecież go nienawidził. Pietro z gniewem łapie siostrę za rękę i mówi, że go kochał i że kocha ją. Wanda zmieszana odchodzi.

Pietro patrzy na hełm ojca. Ma nadzieje, że gdziekolwiek jest on teraz, to jest mu tam lepiej, że trafił do lepszego świata. Zakłada hełm na głowę. Z oczu lecą mu łzy.


"Nie ważne kim był mój ojciec, ważne jak go zapamiętałam." - Annie Sexton.

Autor: redevil

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.