Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #18

Supreme Power #18

Supreme Power #18

"Exhibit R: The Statement Of Mark Milton"

Postacie
Cytat

Tom Thumb (oglądając wystąpienie prezydenta George'a W. Busha): "Yeah, yeah... fuck off, I didn't vote for you."
Pielęgniarz: "Why not?"
Tom Thumb: "Couldn't reach the fucking lever."

Streszczenie

W telewizji wciąż komentowany jest artykuł Jasona Scotta ujawniający pozaziemskie pochodzenie Hyperiona. Ben, szef dziennikarza, pyta się, dlaczego nie cieszy się on z tego, że najprawdopodobniej dostanie drugą nagrodę Pulitzera za opisanie tej historii. Jason mówi, że na on na razie tylko ujawnił fakty. Prawdziwa historia rozegra się wtedy, kiedy Hyperion – najpotężniejsza istota na Ziemi zareaguje na te wydarzenia.

 

Rozpoczyna się wystąpienie telewizyjne George’a W. Busha. Prezydent mówi, że rozpoczął działania mające na celu poradzenie sobie z obecnym kryzysem, jakim jest przebywanie Hyperiona na wolności. Po pierwsze rozpocznie się śledztwo mające na celu ustalić jak i dlaczego informacje o pochodzeniu Marka Miltona tak długo były trzymane w tajemnicy przed obywatelami Stanów Zjednoczonych i obecnym rządem. Po drugie, mają zostać podjęte kroki do mobilizowania już znanych super-ludzi w oddział bojowy, jeżeli nastąpi taka konieczność. Po trzecie, ci ludzie obdarzeni mocą, którzy się jeszcze nie ujawnili, zostaną oczyszczeni z ewentualnych zarzutów, które im mogą być postawione w zamian za służbę państwu. Ukrywanie się będzie karane. Reakcje są różne. Generał Alexander cieszy się, że wreszcie może legalnie zacząć ścigać Hyperiona i każe wezwać Doctora Spectruma. Blur nie jest zadowolony, że najwyraźniej właśnie został zaciągnięty do armii. Zarda słysząc, że zostanie oczyszczona z zarzutów uznaje, że już czas. Kapral Ledger uspakaja Kingsley, mówiąc, że jej nie grożą żadne konsekwencje, ponieważ już się tym zajął. A Nighthawk ma to wszystko gdzieś.

 

Następnego dnia, płonie wieżowiec na Manhattanie. Mała dziewczynka jest na krawędzi dachu, a jej matka na ulicy błagając, żeby ktoś jej pomógł. Dziewczynka spada, ale ratuje ją Hyperion. Oddaje ją matce, ale ta przerażona każe mu zostawić ich w spokoju. Podobnie reagują inni ludzie w innych miejscach – wcześniejszy podziw i przyjaźń wobec Marka zostały zastąpione przez strach.

 

Hyperion spotyka się z Blurem w miejscu, gdzie rozmawiali po raz pierwszy. Stanley chce go przeprosić za to, co się stało, ale Mark mówi mu, że to nie jego wina. Wie, w jaki sposób działają agenci rządowi i wie, że nie dali mu innego wyboru. Blur pyta się Hyperiona, co zamierza teraz zrobić. Ten odpowiada, że armia zapewne chciałaby, żeby wrócił do nich, ale nie może im wybaczyć wszystkich kłamstw, więc tego nie zrobi. Mark prosi Stana o przysługę: chce, żeby osobiście przekazał wiadomość armii. Zanim Hyperion odlatuje, Blur mówi, że w jakiś sposób uda im się przekonać ludzi, że Mark nie jest dla nich zagrożeniem, ale ten niewiele wie o sobie, więc w rzeczywistości mogą się nie mylić.

 

Blur zanosi list Hyperiona do generała Alexandra. W nim Mark pisze, że bardzo jest mu przykro z powodu wszystkich kłamstw, jakimi był karmiony od urodzenia. Mówi, że sposób w jaki został potraktowany był pomyłką ze strony rządu i armii, którą pewnie będą żałować, ale mogą popełnić jeszcze większy błąd i ten list jest ostrzeżeniem, żeby tego nie robili. Mają go nie szukać, nie ścigać, przywrócić mu reputację, którą mu zniszczyli i przemyśleć wszystko, co im się wydaje, że wiedzą o Hyperionie. Mark pisze, że wydarzenie, które będzie mieć miejsce o 8.30 powinno przemówić do armii lepiej niż ten list. Alexander z przerażeniem patrzy na zegarek i orientuje się, że godzina właśnie nadeszła. Hyperion rozpędza się i przy pełnej szybkości uderza w powierzchnię Ziemi na biegunie północnym. Urządzenia rejestrują to jako największy wstrząs tektoniczny jaki odnotowano w historii. Generał kończy czytać list. Mark nie chce, żeby zmuszano go do wysłania kolejnego ostrzeżenia, ale jeżeli rząd nie skończy robić tego, co robi, on zakończy to za nich.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.