Avalon » Serie komiksowe » Annihilation » Annihilation #2

Annihilation #2

Postacie
Cytat

Ronan: "Know that the House of Fiyero stands accused."

Kree: "Wh-what!? You have no authority!"

Ronan: "It is not the empire that accuses you this day... I ACCUSE!" 

Streszczenie

Daedalus 5, obóz wojsk koalicji. Cammi znajduje Draxa, który właśnie piecze sobie zwłoki jednego z insektów Annihilusa. Już po raz dwunasty obcy próbował zgubić dziewczynę, ale znów mu się nie udało. Cammi uważa, że powinien był do tej pory wyciągnąć wnioski z poprzednich prób. Rozmowę przerywa im Phyla-Vell i mówi Draxowi, że Thanos porwał jego córkę Heather. Kobieta zaczyna bełkotać, więc Drax uderza ją w twarz, aby się opamiętała i każe opowiedzieć wszystko od początku. Phyla mówi, że razem z Moondragon poszły na groby jej ojca i brata na Tytanie. Podczas rozmowy o tym, że nie może dalej oszukiwać się, że może zostać następnym Kapitanem Marvelem, Thanos i jego towarzyszka Skreet teleportowali się na powierzchnię. Na pytanie, po co szaleniec się tu pojawił, Skreet odpowiedziała, że przybyli po Moondragon. Zanim Phyla zdążyła zareagować, Thanos powalił ją wystrzałem energii. Heather próbowała powstrzymać go, ale Skreet staranowała ją. Wtedy Thanos oderwał ucho Moondragon i kazał Phyli zanieść je Draxowi jako wiadomość, aby mógł sam zdecydować o losie swojej córki, po czym cała trójka zniknęła. Drax patrząc na ucho Heather nie rozumie, o co chodzi, ale Phyla mówi, że dobrze wie, że Thanos chce, aby trzymał się od niego z daleka. Drax odpowiada, że Tytan nie powinien na to liczyć. Phyla prosi go, aby najpierw pozwolił jej spróbować odbić Moondragon, ale Drax stwierdza, że Thanos jest jego i odchodzi.

Nova, Peter Quill i Ronan spotykają się dowódcami batalionów Kree podległymi Domowi Fiyero. Ronan ma pretensje, że dowodzić powinni ludzie, którzy się na tym znają, w przeciwieństwie do obecnie się tym zajmujących. Kree odpowiadają, że losy armii imperium nie powinny Ronana już obchodzić, ponieważ został uznany za zdrajcę imperium. Ten odpowiada, że zawsze będzie go to interesować i chce wiedzieć, co do powiedzenie w tej sprawie ma Supreme Intelligence. Dowódcy stwierdzają, że ona nie jest istotna, ponieważ to Dom Fiyero rządzi Kree. Przypominają Novie, że nad Ronanem ciąży list gończy i jeżeli koalicja będzie chronić wrogów imperium, to Kree jeszcze raz zastanowią się nad uczestnictwem w niej. Rider mówi, że spotkanie powinno się już zakończyć i obiecuje rozważyć oddanie Ronana w ręce Kree, ale po chwili decyduje, że nie interesuje go to, ponieważ były oskarżyciel jest zbyt cennym sojusznikiem. Kree stwierdzają, że Nova nie dał im wyboru: wyciągają broń i chcą aresztować Ronana, ale ten zabija ich używając swojego młota. Richard mówi, że w ten sposób trzy bataliony straciły dowódców, ale Ronan mówi, że zwykli żołnierze lepiej się sprawdzą. Nova boi się też, że Dom Fiyero wycofa swoje oddziały, które obecnie stanowią większość wojsk koalicji. Ronan chce dostać jeden batalion, aby obalić obecnych władców Kree, lecz Rider nie może mu go dać. Rozmowę przerywa Gamora, która powiadamia ich o nowych przybyszach. Jest to grupa mechanoidów pod dowództwem Praxagory, którzy przybyli z ciałem Super-Skrulla. Nova chce wiedzieć, jak Kl’rt zginął. Praxagora opowiada, że Super-Skrull poświęcił się niszcząc jedną z flot Annihilusa i zginął jak bohater. Ronan nie wierzy w to i pluje na trumnę Skrulla. Gamora proponuje, aby skoncentrować się na tym, że przybysze pochodzą ze Strefy Negatywnej. Praxagora mówi, że prowadziła tam ruch oporu i nie służy Annihilusowi. Wtedy za sobą słyszy głos mówiący, że to szkoda, ponieważ wrogowie władcy nie pożyją długo. To Ravenous, który przed chwilą teleportował się na planetę wraz robotem Mad Thinkera, Paibokiem, Terraxem i Delinquentem. Gamora rozpoznaje sygnaturę użytej energii i mówi, że Thanos musi pomagać Annihilusowi. Nova i Ronan przygotowują się do walki, podczas gdy Quill wzywa na pomoc heroldów Galactusa. Oddziały Kree otaczają przybyłych i każą im się poddać. Ravenous decyduje, że wystarczy czekania i każe swoim towarzyszom zabić koalicjantów.

Statek Thanosa. Annihilus niecierpliwi się, ponieważ Tytan wykonuje swoją robotę za długo. Ten odpowiada, że chyba władca wolałby, żeby zadanie zostało wykonane dobrze, niż szybko. Pociesza go, że teraz, kiedy ma w swoich rękach Galactusa i Silver Surfera, odkrycie biologicznego aspektu kosmicznej mocy nie zajmie mu już wiele czasu.

Ravenous każe Paibokowi zająć się snajperami, Terraxowi – Gamorą, Delinquentowi i robotowi oddziałom Kree, a sam rusza w kierunku Novy. Na drodze staje mu jednak Ronan. Peter mówi do Novy, że spodziewał się, że Thanos może przyłączyć się Annihilusa, na co Rider odpowiada, że Quill mógł o tym wspomnieć wcześniej. Gamora podczas walki z Terraxem zauważa, że jest on pokryty insektami, podobnie jak Delinquent. Praxagora osłania swoich towarzyszy polem siłowym przed robotem Mad Thinkera, ale ten przebija się przez nie i niszczy trumnę, w której leży ciało Super-Skrulla. Red Shift i Stardust przybywają, aby pomóc w walce z Ravenousem, podczas gdy Drax z zaskoczenia atakuje i tnie nożem Delinquenta, z którego zaczynają się wysypywać ogromne ilości insektów. Wtedy na planetę teleportują się Centurioni Annihilusa, a Nova zaczyna się zastanawiać jak to jest możliwe, że ich sytuacja wciąż się pogarsza.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Annihilation #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.