Avalon » Serie komiksowe » Hulk » Hulk #11

Hulk #11

Hulk #11

"Role Reversal"

Postacie
Cytat

Hulk: "Banner? There is no Banner... There is only the Hulk!"

Streszczenie

Bruce Banner siedzi w swojej celi. Niedawno został skazany na śmierć za zabójstwo trzystu sześćdziesięciu ośmiu osób.

Z tarasu widokowego obserwują go Leonard Samson i Jennifer Walters. Rozmawiają o Bruce’ie, który swoim zachowaniem podczas procesu dał jasny sygnał przysięgłym, iż jest winny, nie odezwał się bowiem ani słowem. Jennifer mówi, że historia Leopolda jest warta rozpatrzenia. Mówi, że Hulk na zdjęciu, gdy wyłaniał się z wraku samolotu, nie miał uszu. Chce, żeby Archer porozmawiał z Bannerem. Samson mówi, że Fury próbuje go zlokalizować. Jennifer odchodzi przygotować apelację. Samson nie wierzy, że Banner zamordował tych ludzi, ale historia z kradzieżą mocy Hulka wydaje mu się zbyt naciągana.

Nick sprowadził Leopolda i pozwala jemu i Samsonowi na dziesięciominutowe odwiedziny. Obaj wchodzą do celi. Banner jednak nie reaguje na słowa Samsona. Dopiero głos Leonarda wyrywa go z otępienia. Bruce mówi, że jest gotowy na śmierć. Mówi, że jest odpowiedzialny za zniszczenie samolotu. Podobała mu się moc, bo choć raz mógł być wielki. Teraz dla dobra większości jego życie musi zostać stracone.

Samson pyta się go, czy jest członkiem jakiegoś kultu. Czy to oni kontrolują jego umysł. Leopold stwierdza, że gdyby zobaczył tego koleżkę tydzień wcześniej, zaoszczędziłby im procesu.

Nagle podłoga celi zaczyna się trząść. Archer bez zdziwienia mówi, że widocznie się rozmyślili i wracają po niego. Trójka mężczyzn spada do jaskini poniżej. Tam zaskoczony Samson widzi dużo zielonych, małych postaci, które zabierają Leopolda i Bannera. Przekonuje się, że historia, która opowiedział im górnik, jest prawdziwa. Przez otwór wpadają agenci S.H.I.E.L.D. Są przekonani, że Banner w końcu przemienił się w Hulka i uciekł. Samson próbuje wyjaśnić im, co się dzieje. Ale nie musi. Niedaleko nich pojawiają się byli słudzy Tyrannusa. Zawalają tunel, aby uniemożliwić pogoni podążanie za nimi. Samson każe ludziom Fury'ego wycofać się. Sam przebija się prze gruz. Po chwili zaczyna brakować mu powietrza, a końca zawalonego tunelu nie widać. Po drugiej stronie rumowiska jeden z potworków czeka i słucha. Samson traci siły i zaczyna wątpić w sens swojego działania. W końcu wycieńczony pada nieprzytomny na ziemię. Z gruzowiska wyciąga go stworek. Zwraca się do nieprzytomnego Samsona z pytaniem, czy ten kiedyś się poddaje. Zabiera go ze sobą i podąża śladem swoich towarzyszy.

Fury ma problemy, bowiem wieść o ucieczce Bannera zdążyła się roznieść.

Jaskinia. Samson budzi się. Przemawia do niego stworek, który go uratował. Okazuje się być prawdziwym Bannerem. Mówi, że wszystko zapoczątkował Tyrannus. To on zniszczył Faulkner, kontrolując Hulka jakimś urządzeniem. Kiedy uodpornił się na to sterowanie, Tyrannus pojmał go i przekazał jego moc jednemu ze sług. To właśnie on zniszczył samolot. Banner czuje się jednak za to odpowiedzialny, bowiem zawiniła tu moc Hulka. Samson potakuje, przypominając sobie bezuchego Hulka, którego zarejestrowały kamery. Banner kontynuuje. Mówi, że Tyrannus chciał jego mocy dla siebie, ale jego słudzy postanowili rozdysponować ją między sobą. Potrafią obsługiwać także urządzenie, które zamienia umysły. W ten sposób do jego ciała trafił umysł sługi, który jako Hulk zniszczył samolot i zabił niewinnych ludzi. Ale Banner zrozumiał, że nie może do tego dopuścić. Po tych słowach uruchamia urządzenie i zamienia z powrotem umysły. Znów jest w swoim ciele.

Samson czuje się trochę zagubiony. Pyta się, co stało się z Tyrannusem. Okazuje się, że stworki, posługując się jedną z maszyn, zamieniły go w jednego z nich. Do tej pory przebywa uwięziony w celi.

Ale to nie koniec. Banner uruchamia kolejną maszynę i zbiera rozproszoną energię Hulka z powrotem do swojego ciała. Dodaje, że przecież Samson wie, że jego osobowość i osobowość Hulka nie mogą istnieć oddzielnie. Leonard próbuje go odwieść od tego. Mówi, że przecież teraz ma szansę na normalne życie. Banner stwierdza, że normalność to dla niego właśnie to.

Po chwili pojawia się zielony potwór. Samson nazywa go Bannerem, ten jednak stwierdza, że Bannera nie ma, jest tylko Hulk. Rozwścieczony jadeitowy potwór zaczyna niszczyć wszystko wokół. Stworki przerażone uciekają. Samson ratuje Archera przed zdeptaniem. Odkrywa przy tym podrzuconą potajemnie kamerę S.H.I.E.L.D..

Hulk tymczasem ma zamiar zgnieść Samsona, używając do tego celu wielkiej maszyny. Jest w takim stanie, że nie potrafi się nawet wysłowić. Doktorowi udaje się jednak uciec. Zielonego próbuje uspokoić Leopold, jednak nie udaje mu się to. Po chwili zielone monstrum ucieka.

Samson wychodzi na powierzchnię dzięki przewodnictwu jednego ze stworków, Leopold postanawia zostać z nimi i żyć wśród nich.

Jakiś czas później. Jennifer złożyła wszystkie dokumenty wymagane do rewizji wyroku Bannera. Sprawa jednak nie może się toczyć, dopóki Bruce się nie odnajdzie.

Samson rozmyśla. Zastanawia się, gdzie podziewa się Banner i czy, kiedy zamieni się w Hulka, będzie takim samym potworem, jakim był w jaskini. Obiecuje sobie zebrać fundusze i wyruszyć na poszukiwanie Bannera. Nie jako łowca, ale jako przyjaciel.

[Uwaga: Dalsze przygody Hulka są kontynuowane w miesięczniku Incredible Hulk vol. 3.]

Autor: redevil

Galeria numeru

Hulk #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.