Avalon » Serie komiksowe » Hulk » Hulk #10

Hulk #10

Hulk #10

"This Power Divided"

Postacie
Cytat

Hulk do Tyrannusa: "Hulk is still strong enough to kill you, stupid man!"

Streszczenie

Jaskinia Tyrannusa. Romulus trzyma w uścisku Archer. Ma zamiar zabić go za to, że ten wypił odmładzającą wodę z jego świętego źródła. Ogląda to wszystko Banner. Jest przymocowany i unieruchomiony w jakiejś maszynie. Na widok krzywdy, jaka dzieje się Leopoldowi, zaczyna zmieniać się Hulka. Chwilę po transformacji słudzy włączają urządzenie i moc Hulka przeniesiona zostaje do ciała Tyrannusa.

Zamianę oglądają słudzy i Leopold. Mają odmienne myśli na jej temat. Mężczyzna zastanawia się, jak się wpakował w taką kabałę. Słudzy dochodzą do wniosku, że skoro ich pan stał się tak potężny, to nie będzie ich potrzebował. Nagle Archer skacze i rzuca kamieniem w aparaturę, niszcząc ją. Nie przeszkadza to jednak w transferze mocy, choć jeden ze sług zwraca uwagę, że proces nie był kompletny. Przed oczami zgromadzonych pojawia się nowy, potężny, zielony Tyrannus. Obwinia on za niekompletny transfer swoje sługi. Mówi, że chce też drugą połowę mocy Hulka. Nie zadowoli się tym, co ma.

Tyrannus atakuje Hulka. Mówi, że chciał sprawić, żeby świat go bał. Chciał użyć Hulka jako narzędzia do panowania nad ludzkością. Ale teraz już nie musi, skoro sam może władać mocą. Hulk jednak przerywa jego monolog potężnym uderzeniem, który rzuca Tyrannusem o ścianę. Pod wpływem uderzenia ściana i strop zawalają się, przygniatając Romulusa. Hulk chce teraz odnaleźć swojego przyjaciela.

Jednak Tyrannus staje za nim. Nie ma zamiaru jednak walczyć. Gratuluje zielonemu, że ten pokonał go w uczciwej walce. Obiecuje oddać mu jego moce i zaprasza go na ucztę. Hulk zgadza się. Tyran w duchu nazywa go idiotą.

Tymczasem, zamknięty w lochu, Leopold opowiada sługom Tyrannusa o swojej walce górniczego związkowca. Nie rozumie, dlaczego stworki służą Tyrannusowi. Są ich przecież setki, a on jest jeden. Zasiewa w nich ziarno wątpliwości.

Baza S.H.I.E.L.D.. Nick Fury zostaje poinformowany, że w końcu udało się im zlokalizować mordercę - Hulka. Fury przypomina swoim podwładnym, że Hulk jest winny śmierci ponad trzystu osób, które zginęły, gdy strącił pasażerski samolot. Choć ciągle ma wątpliwości, bo przecież Hulk nigdy nie zabijał. Informuje, że sam poprowadzi grupę, która schwyta zielonego.

Tyrannus i Hulk pożywiają się. Ucztę próbuje przerwać jeden ze sług, ale Tyrannus miażdży mu głowę w mocarnym uścisku. Mówi, że wydał odpowiednie rozkazy wcześniej, więc reszta ma się zająć ich wypełnianiem. Hulk kończy jeść i atakuje Romulusa. Mówi, że uspokoił się na chwilę, bo był głodny. Tyrannus informuje go, że dodał do jedzenia środki uspokajające. Hulk odczuwa ich efekt, gdy próbuje trafić przeciwnika. Ma coraz wolniejsze ruchy. Każe swoim sługom włączyć urządzenie. Po chwili obaj zostają spowici w kokonie energii. Widać, jak z Bannera wyssana zostaje cała moc. Jednak nie trafia ona do Tyrannusa. Słudzy skierowali ją ku sobie. Dzięki mocy zdobywają się na odwagę i atakują swojego pana. Tyrannus zostaje obezwładniony. Pozostali uwalniają Leopolda.

Chwilę później wrzeszczący ze strachu Tyrannus zostaje zabrany. Jeden ze sług bierze na ręce nieprzytomnego Bannera i prowadzi Leopolda ku wyjściu. Archer po drodze naucza go jeszcze jednej rady. Każe im uważać, by nie stali się takim tyranami, jak ich poprzedni pan. Były sługa obiecuje przekazać mądrość reszcie.

Chwilę później Bannera przejmuje Leopold, a mieszkaniec jaskini wraca do swojego ludu. Na odchodnym mówi, że Banner został wyswobodzony od piętna mocy.

Leopold wynosi nieprzytomnego naukowca na powierzchnię. Czeka tam oddział S.H.I.E.L.D., który zabiera ich do swojego statku. Fury odczytuje Leopoldowi jego prawa. Okazuje się, że Bannera może czekać kara śmierci.

Autor: redevil

Galeria numeru

Hulk #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.