Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 4 » Captain America vol. 4 #31

Captain America vol. 4 #31

Captain America vol. 4 #31

"Super Patriot" - Part 3

Postacie
Cytat

agent Nolan: "I can't wait to see the look on Nick Fury's face when he finds out what we've done. When we've taken over his precious S.H.I.E.L.D.."
jeden z jego podwładnych: "Uh... Sir..."
agent Nolan: "He's right behind me, isn't he?"
Nick Fury: "Yes, I am, Nolan."

Streszczenie

King Cobra straszy Diamondback perspektywą tortur, które ją czekają. Lider Serpent Society chce ukarać ją za zdradę [Rachel należała kiedyś do tej grupy - przyp. Lex], a Kapitana Amerykę odsprzedać na aukcji superzłoczyńców. Groźby nie robią wrażenia na Stevie, który bardziej przejmuje się karą za niezwrócony film.

16 godzin później, King Cobra oznajmia, że aukcja została już przygotowana i Kapitan powinien pożegnać się z Diamondback. Puff Adder i Anaconda przenoszą skutego Kapitana, który wykorzystuje chwilę ich nieuwagi i błyskawicznie uwalnia się z łańcuchów. Po krótkiej wymianie ciosów King Cobra i dwójka jego podwładnych leży na ziemi, ale to nie koniec walki - przed utratą przytomności lider Serpnet Society wzywa posiłki. Ta potyczka również nie trwa długo, bo Kapitan i uwolniona przez niego Diamondback szybko neutralizują wszystkich przeciwników. Po wymianie komplementów wzywają S.H.I.E.L.D., które musi posprzątać po pojedynku. Tymczasem w innym miejscu grupa złoczyńców [m.in. Baron von Strucker, Baron Blood, Arnim Zola, M.O.D.O.K. i Dragon Man] bezskutecznie oczekuje na rozpoczęcie aukcji.

Statek S.H.I.E.L.D. agenta Nolana. Zbuntowany agent snuje plany przejęcia kontroli nad agencją. Ze złością przyjmuje niespodziewane pojawienie się Nicka Fury'ego, który przejrzał jego plany i rozbraja jego ludzi.

Nowy Jork. Spider-Man sprawdza, czy Kapitan Ameryka jest w domu. Bez trudu dostaje się do jego mieszkania przez ogromną dziurę w ścianie [patrz poprzedni numer - Lex], ale widząc brak właściciela rusza w dalszą wędrówkę.

Po powrocie do Nowego Jorku Diamondback przeprasza Capa za to, że ściągnęła mu na głowę Serpent Society. W ramach podziękowania całuje go, ale miły nastrój pryska po chwili, gdy Kapitan wraca myślami do wydarzeń, które niedawno wstrząsnęły Avengers. Rachel chce poprawić mu humor i proponuje, żeby noc spędził w jej mieszkaniu, bo jego nie nadaje się do użytku. Steve przyjmuje propozycję i obiecuje, że pojawi się u niej, gdy załatwi niezbędne naprawy. Po rozstaniu z Rachel czeka go trudna rozmowa z właścicielką domu, która nie jest zadowolona ze zniszczeń, których przyczyną był jej lokator. Kapitan tłumaczy, że jego zawód niesie ze sobą tego typu niebezpieczeństwa i zapewnia, że wszystko naprawi. Uspokojona właścicielka wręcza mu jeszcze kartę, którą zostawił kilka godzin wcześniej szukający pomocy Paladin.

Przygotowująca kolację Diamondback z zaskoczeniem zauważa, że zamiast Kapitana do jej mieszkania przybył Red Skull. Złoczyńca z zaskoczeniem przyjmuje wiadomość o planowanym spotkaniu swej podwładnej z Rogersem, zwłaszcza, że zmarnowali całą truciznę noc wcześniej. Diamondback oznajmia, że Kapitan uratował jej życie i nie zamierza go zabić. Przepełniony gniewem Red Skull łapie ją i miażdży jej kark, tłumacząc, że swym nieposłuszeństwem nie dała mu wyjścia. W tym momencie rozlega się pukanie do drzwi - Kapitan Ameryka przybył na randkę.

Autor: Lex

Galeria numeru

Captain America vol. 4 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.