Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 4 » Captain America vol. 4 #30

Captain America vol. 4 #30

Captain America vol. 4 #30

"Super Patriot" - Part 2

Postacie
Cytat

Diamondback: "How did you know it was an ink pen?"
Captain America: "When I held it... It was pretty light for the detonator -- not nearly heavy enough to have the equipment necessary to send a signal. But I thought it could have been new technology. Mostly... it was the hole in the bottom."

Streszczenie

Po tragicznych wydarzeniach, które spotkały Avengers, Dimondback próbuje pomóc Kapitanowi Ameryce i w ramach odprężenia zaprasza go na mecz nowojorskich Jankesów. Błogi popołudniowy odpoczynek przerywa niespodziewanie grupa przestępców, którzy ogłaszają, że umieścili pod stadionem bomby i zdetonują je, jeśli widzowie nie oddadzą im swoich kosztowności. Na reakcję Captaina nie trzeba długo czekać - błyskawicznie neutralizuje jednego ze złoczyńców i przejmuje detonator. Okazuje się jednak, że walka nie będzie taka prosta, bo weźmie w niej udział Batroc the Leaper, który powala Kapitana i odbiera detonator. Z powodu ostatnich wydarzeń Kapitan jest w fatalnym nastroju i brutalnie pokonuje przeciwnika. Batroc próbuje jeszcze szantażu i grozi wysadzaniem stadionu, ale Rogers dobrze odczytuje jego blef - tak naprawdę nie było żadnej bomby. Ostatecznie nokautuje Francuza, a w międzyczasie Diamondback kończy obezwładniać jego pomocników.

Na statku S.H.I.E.L.D. zbuntowany agent Mike Nolan informuje Red Skulla, że otrzymał przelew od senatora Winslowa [patrz poprzedni numer - Lex] i z zadowoleniem przyznaje, że jeszcze kilka takich akcji i będzie go stać na zakup potężnego arsenału od A.I.M., który wykorzysta w walce z Nickiem Furym i jego agencją. Domaga się zapłaty od Red Skulla za nowy pancerz, który mu przekazał, ale spotyka się z odmową. Wieloletni wróg Kapitana Ameryki jest wdzięczny za pomoc, ale zamiast zapłaty Nolan musi zadowolić się słownym podziękowaniem. Po krótkiej walce Red Skull spokojnie opuszcza pokład statku, a Nolan musi zaakceptować to upokorzenie.

Opuszczając stadion Steve tłumaczy Rachel skąd wiedział, że detonator nie jest prawdziwy. Po chwili otacza ich spora grupa fanów prosząca o autograf.

Wieczorem Kapitan dziękuje Diamondback za mile spędzony dzień. Kobieta również sprawia wrażenie zadowolonej i namawia Steve'a do wspólnego spędzenia nocy.

Następnego ranka Steve z uśmiechem przygląda się śpiącej Rachel. Z rozczarowaniem przyjmuje fakt, że jego towarzyszka szybko wstaje z łóżka i opuszcza go, tłumacząc, że ma sporo spraw do załatwienia. Mimo tego umawiają się na kolejną randkę i seans "Yankee Doodle Dandy". Steve dzień spędza na przygotowywaniu się do spotkania i rozmyślaniu o tragicznym końcu Avengers, za to Diamondback ponownie spotyka się z Red Skullem. Oboje szydzą z naiwności Kapitana i ustalają, że przy dzisiejszej kolacji zabiją go wykorzystując truciznę.

Statek agenta Nolana. Niezapowiedziana transmisja od Nicka Fury'ego budzi lęk zdradzającego agenta. Szef S.H.I.E.L.D. nakazuje swojemu podwładnemu zmianę punktu obserwacyjnego i kurs na wyspę Hydry. Nolan powtarza sobie, że Fury nic nie wie o jego zdradzie, ale jego wyraz twarzy zdradza ogromny niepokój.

Kolejna randka Steve'a i Rachel przebiega zgodnie z planem Red Skulla. Diamondback uwodzi Kapitana i korzystając z chwili jego nieuwagi dolewa do jego wina truciznę. Nieświadomego Kapitana przed śmiercią ratuje atak Bushmastera, Puff Addera i Asp. Członkowie Serpent Society bez słowa wytłumaczenia demolują mieszkanie Kapitana. Asp wykorzystuje swój paraliżujący jad do powalenia Kapitana, ale z zaskoczeniem orientuje się, że jej moc nie działa na Diamondback. Z pomocą przychodzi jej Puff Adder, który nokautuje przeciwniczkę. Nieprzytomni bohaterowie zostają przetransportowani do siedziby Serpent Society, gdzie czeka już na nich King Cobra i reszta złoczyńców.

Autor: Lex

Galeria numeru

Captain America vol. 4 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.