Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four Annual » Ultimate Fantastic Four Annual #2

Ultimate Fantastic Four Annual #2

Postacie
Cytat

Johnny Storm: "Heh. Lightbulb moment."

Streszczenie

Do placówki rządowej w Pinhead Butts w stanie Oregon przybywa generał Ross. Chce obejrzeć, jak idzie praca przeniesionym tu z Budynku Baxtera młodym uzdolnionym ludziom, i wziąć udział w sympozjum, na które przybędzie również Fantastyczna Czwórka. Doktor Lassiter oprowadza generała po budynku, pokazując mu pracujących nad nowymi rodzajami broni Phineasa Masona, Sunitę Begum i Gusa Axelroda oraz Josie Hart, która akurat nie robi nic. Ross czuje, że podłoga zaczyna się ruszać, i pyta Lassitera, czy coś o tym wie. Ten jest również zaskoczony zjawiskiem i proponuje udać się na zewnątrz, ale jest za późno: wyjście blokują skały, ponieważ, jak słusznie zauważa Sunita, budynek zaczyna zjeżdżać niczym winda w głąb ziemi. Jakiś czas później na miejsce przybywa Fantastyczna Czwórka i znajduje jedynie głęboki krater. Reed przypuszcza, że to sprawka doktora Molekevica, którego uznawali za zmarłego po poprzednim starciu.

Głęboko pod ziemią. Molekevic wita przybyłych. Ross jest wściekły, ale jego były pracownik nie ma dla niego czasu i każe swoim stworom odprowadzić go do cel razem z resztą dorosłych. Następnie zwraca się do młodych geniuszy mówiąc im, że to właśnie ich chciał sprowadzić do siebie. Prowadzi ich korytarzami, jednocześnie wybierając Sunitę na swoją sekretarkę i zaczyna dyktować jej swoją biografię.

Arthur Molekevic urodził się w 1956 roku w Belgradzie. Już od najmłodszych lat fascynowała go nauka, ale reszta jego rodziny nie podzielała i nie rozumiała jego zainteresowań. Ojciec nie potrafił zaakceptować zwłaszcza faktu, że mały Arthur przeprowadził eksperyment na swojej siostrze i cofnął ją w ewolucji do postaci ryby dwudysznej i nagrodził go za to laniem. Mały naukowiec postanowił więc uciec z domu i podążył do Moskwy, fundując sobie podróż za nagrodę, którą otrzymał wydawszy ojca policji. Zaczął pracować dla KGB tworząc nowe rodzaje broni i jednocześnie wciąż próbował wytworzyć sztuczne formy życia. Eksperyment zakończył się pożarciem przełożonych Molekevica, który musiał znów zmienić klimat. Udało mu się uciec za Żelazną Kurtynę i zaczął podróżować po Europie Zachodniej i poznawać innych naukowców. Tu Sunita przerywa, ponieważ nie jest w stanie nadążyć z pisaniem. Molekevic mówi, że zajmą się tym później. Teraz chce im pokazać, dlaczego ich sprowadził do siebie.
Tymczasem Fantastyczna Czwórka podąża w dół kraterem. Johnny zastanawia się, jak powstały tunele Molekevica, ale szybko otrzymuje odpowiedź, zauważając ogromne dżdżownice. Nagle Johnny przecina fotokomórkę i powoduje wybuch. Sue w porę osłania towarzyszy polem siłowym, ale nie jest w stanie zapanować nad kulą, która odbija się o ściany i ostatecznie ląduje w olbrzymiej komnacie.

Molekevic opowiada o kolejnych wyprawach do podziemnej Lemurii. Pierwsza została pogrzebana pod lawą, druga dotarła dalej, ale została pożarta. Trzeciej udało się dojść do miasta, ale ponieważ nie potrafili wrócić, zjedli siebie nawzajem. Przeżył tylko jeden Włoch, który pomógł Molekevicowi dostać się do zaginionego miasta. Tam spotkali ogromnego stwora, któremu Molekevic rzucił towarzysza na pożarcie, w ten sposób zdobywając jego zaufanie. Następnie zaczął odkrywać sekrety cywilizacji, między innymi plany budowy sztucznego słońca pod ziemią. Josie wreszcie pyta się, co to ma wspólnego z nimi. Molekevic odpowiada, że wybrał ich, aby zamieszkali z nim pod ziemią i byli protoplastami nowej cywilizacji, która będzie trwać, kiedy ludzie na powierzchni wyginą. Młodzi ludzie protestują, uważając, że naukowiec jest szalony. Jeden z potworów powiadamia Molekevica o intruzach, więc ten wyrusza się nimi zająć. Pozostawia Josie i resztę wśród starej maszynerii, z której postanawiają zbudować broń do walki.

Fantastyczna Czwórka przechadza się po mieście, będąc pod jego wrażeniem. Nagle słyszą hałas i po chwili atakuje ich grupa wielkich potworów. Mimo sugestii Reeda, który uważa, że należy najpierw się przekonać, jakimi zdolnościami dysponuje przeciwnik, Johnny zapala się i atakuje olbrzymiego ptaka. Ten jednak rozdziela się na stado mniejszych i chłopak zostaje osaczony. Jeden z latających stworów powala Sue na ziemię, a w międzyczasie Ben wyłącza z walki dwugłowego potwora. Reed krzyczy do Johnny’ego, że napastnicy żyją w ciemności, więc płomienie są niepotrzebne. Nie kończy zdania, ponieważ wraz z Sue zostaje połknięty przez galaretowego stwora. Johnny po chwili domyśla się, o co chodziło Richardsowi i rozbłyska się najmocniej jak może, czym odstrasza potwory. Ben próbuje uwolnić przyjaciół, ale jego siła na nic się zdaje przeciwko stworowi składającemu się z galarety. Na szczęście Sue odzyskuje przytomność i rozsadza potwora od środka za pomocą pola siłowego. Czwórka ma przed sobą kolejną przeszkodę – tym razem jest to Molekevic i jego armia żyjących grzybów. Red domaga się, aby szaleniec wypuścił zakładników. Ten odpowiada, że młodzi naukowcy są jego spadkobiercami i zostaną z nim. Dodaje, że wyciągnął wnioski z poprzedniej walki, tym razem jego stwory są obdarzone różnego rodzaju mocami, więc Fantastyczna Czwórka sobie z nimi tak ławo nie poradzi. Grzyby zaczynają atakować bohaterów, ale wtedy pojawia się Josie i jej towarzysze, którzy trzymają w rękach jakąś aparaturę. Dziewczyna mówi, że Molekevic popełnił błąd zostawiając ich w pomieszczeniu pełnym sprzętu, po czym strzela w walczących. Stwory zaczynają się rozkładać pod wpływem promieni, które nie robią żadnej krzywdy Czwórce. Reed mówi, że teraz mogą wracać na powierzchnię, ale Josie i reszta mają inne zdanie na ten temat. W ośrodku będą jedynie wynajdować coraz to lepszą i skuteczniejszą broń dla armii, a to ich nie satysfakcjonuje. Wolą zostać tu, na dole i stworzyć własny świat. Mogą uruchomić sztuczne słońce, uruchomić obieg wodny i zrobić wiele innych rzeczy, więc sobie poradzą, nawet jeżeli na początku będzie im ciężko. Kiedy będą gotowi, wrócą na powierzchnię. Fantastyczna Czwórka zgadza się i wraz z dorosłymi porwanymi wraca do góry, zostawiając młodzież, pomimo wyraźnych protestów generała Rossa.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four Annual #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.