Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #30

Ultimate Fantastic Four #30

Ultimate Fantastic Four #30

"Frightful" - part 1

Postacie
Cytat

Doktor Storm wyjaśnia Johnny'emu, co mu dolega.

Johnny Storm: "Translation, please?"

Franklin Storm: "Basically, you're pregnant."

Johnny Storm: "Oh, man. I knew this was gonna happen, but all those lying skanks said it was impossible."

Streszczenie

Johnny, Ben, Alicia Masters i jej przyjaciółka Tara jedzą obiad w meksykańskiej restauracji. Tara wychodzi na chwilę do toalety, a Johnny przyznaje, że ona średnio mu się podoba. Alicia mówi, że jej przyjaciółka jest bardo inteligentną osobą, ale Storm odpowiada, że nie tego szuka w kobiecie. Nagle między stołami przejeżdża samochód na pełnej szybkości. Prowadząca go ładna blondynka straciła nad nim panowanie i mknie prosto na cysternę z materiałami łatwopalnymi. Johnny zapala się i leci jej na pomoc. W ostatniej chwili wyciąga ją z pojazdu i ratuje przed śmiercią w eksplozji. Dziewczyna mówi, że jest zestresowana czekającymi ją egzaminami i zapomniała, jak się hamuje. Johnny uśmiecha się i mówi, że właśnie poznał swoją przyszłą żonę. Nagle pada na ziemię, zaczyna zwijać się z bólu i każe dzwonić po swojego ojca.

W Budynku Baxtera doktor Storm przychodzi porozmawiać z Reedem. Pyta się, dlaczego próbuje zbudować portal do świata opanowanego przez zombie, zamiast zajmować się pracą. Richards odpowiada, że dawno już ją skończył i teraz chce się zająć sprawą Fantastycznej Czwórki z innego wymiaru. Stwierdza, że znalazł sposób na otworzenie przejścia w jedną stronę, więc będzie można wysłać ich z powrotem do domu bez ryzyka inwazji. Storm pyta się, czy nie będą próbowali wrócić, ale Reed mówi, że to nie będzie możliwe: w tej chwili dwa wymiary są w konwergencji i tylko dlatego Zombie Mister Fantastic mógł się z nim skontaktować. Za dziesięć dni zbliżenie światów się zakończy i następna możliwość do transportu między wymiarami nastąpi dopiero za pięćdziesiąt miliardów lat. Franklin zastanawia się, czy nie lepiej po prostu uśpić stwory, zwłaszcza, że Zombie Richards chwalił się, że zna sposób ucieczki. Reed mówi, że zombie mimo wszystko są żywymi istotami i nie chce się na to zgodzić. Doktor dostaje telefon, który go niepokoi i chwilę później wybiega.

Na dole Sue odbiera od sanitariuszy Johnny'ego, który upiera się, że pewnie tylko zjadł coś niestrawnego. Chłopak jednak wciąż cierpi, więc siostra każe go natychmiast zabrać do laboratorium.

Później, Johnny pyta się, czy znają już wyniki jego badań. Po chwili wahania, doktor Storm mówi, że we wnętrzu ciała chłopaka znajduje się pasożytniczy organizm pochodzący ze Strefy N, który pożywia się jego kosztem i dojrzewa do wyklucia się. Profesor Charles Xavier, którego poproszono o konsultację, czyta myśli pasożyta i mówi, że podczas wizyty Fantastycznej Czwórki w innym wymiarze wybrał Johnny'ego, bo miał największą moc z całej czwórki. Jeżeli organizm się wykluje, to cała Ziemia będzie w niebezpieczeństwie. Jeszcze gorsza wiadomość jest taka, że nastąpi to za siedem dni.

W Himalajach, Sue spotyka się z Crystal, żeby prosić przez nią o pomoc Black Bolta, ponieważ Inhumans mają większe możliwości od nich. Mówi, że jeżeli nie uda im się usunąć pasożyta, to najprawdopodobniej Johnny zostanie wysłany do Strefy N. Crystal odpowiada, że nie może jej pomóc, ponieważ Black Bolt zabronił jakiegokolwiek kontaktu z ludźmi. Sue mówi, że Inhumans też są zagrożeni, ale Crystal stwierdza, że nie, ponieważ teraz mieszkają na Księżycu. Sue pyta się więc, dlaczego Crystal w ogóle przyszła, a ta odpowiada, że chciała się za jej pośrednictwem pożegnać z Johnnym.

W Budynku Baxtera bezradny doktor Storm obserwuje, jak jego syn ze łzami w oczach dzwoni kolejno do wszystkich byłych dziewczyn i przeprasza je za różne rzeczy. Tymczasem Reed prosi o pomoc Zombie Mistera Fantastic, przypominając, że wstawił się za nim i resztą zombie, kiedy wszyscy inni chcieli ich zniszczyć. Stwór jednak odmawia, więc Reed każe więźniom odebrać krzyżówki i inne łamigłówki, którymi się zabawiali. Richards mówi, że sam nie ma więcej pomysłów, ani nikogo, kogo mógłby poprosić o pomoc. Ben przypomina, że jest jeszcze ktoś i Reed dobrze wie, o kim mówi.

Reed, Sue i Ben lecą do Latverii, gdzie od pół roku rządzi Victor Van Damme, który w tym czasie zmienił biedny pasterski kraj w dziewiąte pod względem bogactwa państwo w Europie. Mary Storm oznajmia Victorowi, że jej córka z przyjaciółmi właśnie przybyła, dokładnie tak, jak tego oczekiwał. A w Budynku Baxtera, Zombie Invisible Woman uznaje, że najwyższy czas, żeby zaczęli działać.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #30 Ultimate Fantastic Four #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.