Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #28

Ultimate Fantastic Four #28

Ultimate Fantastic Four #28

"President Thor" - part 2

Postacie
Cytat

Super-Skrull: "Beware of Skrulls bearing gifts, young man..."

Streszczenie

Dwa lata temu. Reed Richards i jego współpracownicy podejmują próbę teleportacji za pomocą Strefy N. Odnoszą sukces.

Dzisiaj. wszyscy mieszkańcy Ziemi posiadają super-moce. Wszyscy oprócz Bena Grimma, który wolał pozostać zwykłym człowiekiem. W gabinecie wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, Reeda Richardsa, Ben i Sue słuchają przemówienia, które Reed napisał na powitanie ambasadora Skrullów. W nim mówi, że życie na Ziemi bardzo się zmieniło, od kiedy Reed, Sue, Ben, Johnny i Victor teleportowali się w głąb kosmosu i spotkali obcą rasę. Dzięki pigułce uzyskanej od nich udało im się powstrzymać proces starzenia, wyeliminować choroby oraz dać wszystkim ludziom (oprócz Bena) nadzwyczajne zdolności. Reed mówi, że wolałby, żeby Thor go wyręczył, ale Grimm odpowiada, że to on powinien przywitać Skrullów. Pyta się, czy kosmici wolą być nazywani Skrullami czy Chitauri. Reed odpowiada, że Chitauri to odłam Skrullów, który chciał podbić Ziemię. Reszta Skrullów to najbardziej nastawiona pokojowo rasa we wszechświecie. Sue dostaje telefon od ojca, że Victor Van Damme, zwany teraz Doctorem Doomem, znów zaatakował Budynek Baxtera. Tym razem chciał dostać się do wehikułu czasu, żeby zmienić przeszłość. Ben mówi, że szaleniec chciałby sam rządzić Ziemią i nigdy nie wybaczy Thorowi, że to Reeda wybrał na wiceprezydenta. Do pokoju wlatuje Johnny i mówi, że Benowi budują pomnik. Reed zauważa, że to bardzo zabawne, że najpopularniejszy człowiek na Ziemi jest jedynym, który nie ma mocy. Sue pyta się, czy nie jest nawet trochę ciekawy, jaką moc dałyby mu pigułki Skrullów. Ben mówi, że nie, bo mógłby się zmienić w dziwoląga jak Victor.

Ben w drodze na powitanie Skrullów spotyka się ze swoją dziewczyną, Jasmine i rozdaje autografy dzieciom. Jedno z nich ratuje go przed spadającym meteorytem. Ben mówi, że takie ataki ze strony super-złoczyńców zdarzają mu się kilka razy w tygodniu. Nagle przed parą pojawia się Super-Skrull, który mówi, że musi przenieść się jeszcze dalej, i znika.

Czekając na Skrullów, Thor mówi do Reeda, że powinien był zniszczyć wehikuł czasu, ponieważ jego istnienie jest zbyt ryzykowne w obecności super-przestępców. Richards odpowiada, że nie powinni cofać się w rozwoju w powodu jakichś szaleńców. Thor postanawia, że rano wyda decyzję na ten temat. Chwilę później pojawiają się Skrullowie, z ich władcą, Super-Skrullem, których wita Thor. Ben rozpoznaje w królu kosmitów postać, która ukazała mu się wcześniej. Reed zauważa, że król Skrullów wyglądał wcześniej inaczej. Ten odpowiada, że ma na sobie skafander, który musi nosić podczas wizyt na innych planetach, ponieważ nie wszystkie rasy są pokojowo nastawione. Strój potrafi imitować nadprzyrodzone moce wszystkich istot znajdujących się w promieniu tysiąca mil. Super-Skrull zauważa, że przez osiemnaście miesięcy Ziemianom udało się stworzyć idealny świat i że są najbardziej szlachetną z ras, którym Skrullowie do tej pory pomogli. Sue mówi do Bena, że wcześniejsze pojawienie się Super-Skrulla było pewnie spowodowane jakąś usterką podczas teleportacji, ale Grimma wciąż to niepokoi.

Później w swojej kwaterze Skrullowie nie mogą się nadziwić, że podbili już tak wiele planet w ten sam sposób. Super-Skrull mówi, że trudno jest oprzeć się ich pigułce, która potrafi uczynić wiele dobrego i gdyby nie jej uboczne efekty, sam by jej spróbował. Dodaje, że technologia teleportacji bardzo im pomoże przy podbijaniu kolejnych światów. Wszystko to słyszy Sue Storm, która niewidzialna stoi za drzwiami. Super-Skrull dzięki swojemu skafandrowi wyczuwa ją i strzela w nią płomieniami. Podchodzi do niej, podnosi ją i promieniami laserowymi przepala jej głowę. Następnie każe się skontaktować z flotą i powiedzieć, że uboczne efekty działania pigułek powinny się uaktywnić lada moment.

Na całej planecie ludzie zaczynają umierać. Reed, Johnny, Ben i Jasmine przybiegają do Skrullów, pytając się, co się dzieje. Super-Skrull odpowiada, że powinni się wystrzegać podarków od kosmitów. Chwilę później ludzie zauważają martwe ciało Sue leżące na podłodze...

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.