Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Ronan » Annihilation: Ronan #3

Annihilation: Ronan #3

Postacie
Cytat

Ronan do Gamory: "'The most dangerous Woman In the universe', eh? Well... Meet the most stubborn man!"

Streszczenie

Korath ogląda przekaz od Tullka na monitorach w statku Ronana. Słysząc o zagrożeniu zbliżającym się do granic terytorium Kree stwierdza, że nadszedł czas, by wygnańcy znowu zainteresowali się losem imperium.

Atakując wyładowaniem energii, Gamora przyznaje, że Ronan jest najlepszym przeciwnikiem, z jakim walczyła i jego śmierć przejdzie do legendy. On jednak pyta, czy jej siła dorównuje ambicji i posyła ją w powietrze potężnym ciosem. Jej odpowiedzią jest szybki zwrot i równie potężne kopnięcie w krtań, które powala go na ziemię. Ciągnąc go za sobą po ziemi, Gamora opowiada, że w sanktuarium przeszła wyjątkową przemianę i jest teraz potężniejsza niż kiedykolwiek, a udowodni to, gdy go zabije. Następnie zaczyna rzucać nim po całym mieście, a w przerwach między upadkami, Ronan próbuje zebrać myśli i skupić się na swojej misji. W końcu udaje mu się skupić na tyle, by wylądować i przejść do kontry. Udaje mu się zaskoczyć Gamorę i uwięzić ją w polu energetycznym. Cieszy się przy tym, że wreszcie ma okazję wypróbować granice możliwości swojej broni i uderzeniem młota, rozbija ją na atomy.

Glorian unosi się w pobliżu miasta, zbierając uwolnioną energię i rozwodzi się nad tym, jak można zamienić tę kosmiczną dziurę w coś pięknego. Przemawia do swoich więźniów - Talosa i Devosa, którzy nie bardzo wiedzą, kim jest i o co mu chodzi, więc postanawia dać im przykład swojej kreatywności, zamieniając jeden z domków w pałac. Talos przypomina sobie o istocie, znanej jako Shaper of the Worlds i kojarzy Gloriana jako jego ucznia, więc zgaduje, że po zniknięciu mistrza, postawił sobie za cel zajęcie jego miejsca.

Daleko stąd, na planecie Gar-Gul, leżącej na obrzeżach terytorium Skrullów, Annihilus przechadza się wśród ruin, napawając się zniszczeniami. Nagle, wyczuwa energię stworzenia, która strasznie go drażni, więc wysyła swoją armię, by zniszczyła jej źródło.

Korath dociera do osady Kree w pobliżu miasteczka Abyss i dowiaduje się od jednego z mieszkańców, że widziano tam Ronana. Mówi mu o zagrożeniu dla imperium i wyjaśnia, że potrzebuje Ronana, by wysłać ostrzeżenie, bo systemy jego statku reagują tylko na jego polecenia. Udaje się więc na dalsze poszukiwania.

Glorian kontynuuje swoją radosną twórczość, przemieniając całe miasto i okoliczne tereny, a tymczasem Ronan bada granice swoich możliwości, składając i niszcząc ciało Gamory na różne sposoby. W pewnym momencie, udaje jej się uwolnić z zasięgu jego energii i natychmiast przechodzi do ataku. Drapie go w twarz i z przyjemnością zlizuje krew z palców, a wtedy on roztapia skały pod jej stopami. Gdy jego przeciwniczka zanurza się w lawie, on tryumfalnie ogłasza, że nie jest już ograniczony nakazami kodeksu Kree i wreszcie jest wolny. Gamora jednak nie zwraca na to uwagi i postanawia przedstawić mu swój miecz, o wdzięcznej nazwie - Godslayer. Korath przybywa na miejsce we właściwej chwili, by być świadkiem tego pojedynku. Po krótkiej walce, Gamora przystawia mu ostrze do gardła i informuje, że to już koniec, ale przynajmniej jego imię przetrwa w opowieściach. Ronan przypomina sobie nagle, że cała jego misja dąży do oczyszczenia dobrego imienia i w ramach kontry próbuje zniszczyć miecz Gamory. Godslayer jest jednak związany z siłami, o jakich nie miał pojęcia, więc próba ta kończy się porażeniem wszystkich w pobliżu wyładowaniem energii. W tym czasie, dzięki Glorianowi, większa część planety jest pokryta bujną zielenią, wśród której wznoszą się zaawansowane cywilizacyjnie miasta.

Korath dociera w końcu do Ronana i pomaga mu odzyskać przytomność. Mówi, że jego lud go potrzebuje, ale on stwierdza, że nie jest teraz związany z żadnym ludem. Korath mówi mu jednak o zagrożeniu dla imperium i podkreśla, że mimo wyroków, wciąż pozostaje Kree. Ronan oświadcza, że po tym co mu uczyniono, nie ma żadnych zobowiązań wobec Kree, ale po chwili zatrzymuje się i stwierdza, że coś na tej planecie zakłóca jego spojrzenie na świat - jakaś obca istota - i jeśli kiedykolwiek mają stąd odlecieć, by dostarczyć ostrzeżenie, muszą najpierw zająć się nią.

Po jakimś czasie, Gamora odzyskuje przytomność i przysięga, że to jeszcze nie koniec. W tym czasie, Ronan i Korath są już w Abyss i zauważają powiększającą się ciemną chmurę na niebie. Inni mieszkańcy również ją zauważają, a w końcu zwraca także uwagę Gloriana. Kiedy jednak orientują się, co się dzieje, Fala Anihilacji spada już na planetę.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Annihilation: Ronan #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.