Avalon » Serie komiksowe » Hulk » Hulk #9

Hulk #9

Hulk #9

"Chip on my shoulder."

Postacie
Cytat

Thing: "It's Clobberin' Time!"

Streszczenie

Siedziba Fantastic Four. Ben Grimm opowiada swojemu rozmówcy o swoich walkach z Hulkiem. Przyrównuje je do bokserskich pojedynków toczonych przez Muhammada Aliego i George’a Foremana. Obiecuje rozmówcy i sobie, że teraz znajdzie sposób, żeby pokonać Hulka.

Apallachy. Do zamkniętej kopalni, służącej jako przechowalnia materiałów radioaktywnych, wjeżdża stary górnik. Pcha przed sobą taczkę załadowaną butlami z bimbrem. W tym miejscu Archer Leopold pędzi alkohol w spokoju, schowany przed ciekawskimi oczami innych.

Gdy dociera do swojego magazynu, z przerażeniem odkrywa, że jego butle są potłuczone. Latarka zamontowana na jego hełmie oświetla sprawcę - Hulka. Mężczyzna cofa się z przestrachu. Uderza w podporowy słup, w wyniku czego ze stropu spadają na niego drewniane belki. Prosi Hulka o pomoc w powstaniu. Ten nie widzi powodu, dla którego miałby pomagać jakiemuś człowieczkowi. W końcu każdy człowiek odwraca się od niego. Archer mówi, że sam nie pała miłością do ludzkości. Po chwili udaje mu się wstać. Ze złości kopie leżącą belkę. Powoduje to, że leci na niego kolejna belka ze stropu. Zanim spada na mężczyznę, łapie ją Hulk.

W nagrodę mężczyzna zaprowadza go do swoich najlepszych, ukrytych, zapasów. Hulk od razu wypija całą beczkę bimbru. Po chwili oboje siadają przy gotującym się wywarze. Stary opowiada Hulkowi, jak powstaje jego alkohol.

W tym czasie Grimm leci śladem zniszczeń pozostawionym przez Hulka. Prowadzą do jaskini. Ben przypomina sobie, że widział drugie wejście z tabliczką "uwaga, promieniowanie radioaktywne". Domyśla się, że to promieniowanie zakłóca pracę jego wykrywacza. Leci do wejścia. Uzbraja się w urządzenie do teleporacji autorstwa Reeda. Ma zamiar użyć go na Hulku. Teleportuje go wtedy wprost w ręce S.H.I.E.L.D..

Ben wchodzi do kopalni. Nagle słyszy wołanie o pomoc. Widzi pochylającego się w tym miejscu Hulka. Bez namysłu skacze na niego. Krzyczał Leopold, któremu zapaliły się od ognia spodnie. Ben pyta się starego, czy nic mu nie jest. Ten jednak nazywa go potworem. W tym momencie wraca Hulk i potężnym ciosem trafia Thinga, odrzucając go. Następnie łapie Archera i wyprowadza go na zewnątrz.

Gimm zdołał się pozbierać i jest tuż za nimi. Skacze na Hulka. Oboje wpadają na pojazd Bena i niszczą go. Hulk łapie za drzewo, mając zamiar użyć go jak maczugi. Ben chce włączyć urządzenie Reeda, ale nie zdąża. Hulk posyła go w dal, niczym bejsbolista piłkę. Leopold zwraca zielonemu uwagę, że Grimm chciał użyć jakiejś broni. Proponuje, żeby się wynieśli. Hulk kładzie mężczyznę na plecy i skacze. Widząc to, Grimm podąża za nim.

Jaskinia Tyrannusa. Rzymianin podłącza się do kontrolera. Znów przejmuje władzę nad Hulkiem. Pod jego wpływem jadeitowy olbrzym zostawia Archera i skacze w kierunku Thinga. Grimm także nie pozostaje dłużny i skacze w kierunku przeciwnika. Siła uderzenia wyrzuca ich na teren placu kopalni. Grimm zauważa, że Hulk cieszy się walką. Chwilę później Ben prowadząc olbrzymią, kopalnianą ciężarówkę, wgniata Hulka w ścianę. To jednak nie robi wrażenia na potworze. Jednym ciosem niszczy on pojazd, drugim posyła Grimma do kopalni. Od razu wskakuje tam za nim. Promieniowanie zakłóca pracę kontrolera i Tyrannus traci kontrolę. Jak zwykle wyżywa się na swoich sługach.

Hulk tymczasem atakuje Thinga i pyta się go, gdzie jest jego przyjaciel. Grimm dziwi się, że ten nie pamięta. Walka uszkadza rurę z wodą, która zaczyna się wylewać. Thing i Hulk stają naprzeciw siebie. Grimm mówi do zielonego, że ten nie zachowuje się jak zazwyczaj, dlatego zrobi mu przysługę i pośle go do Nicka Fury'ego. Gdy chce uruchomić teleport okazuje się, że nie ma go na ręku. Hulk tymczasem odchodzi. Grimm woła do niego, że ten pójdzie z nim, choćby nie wiem co. Słyszy to Archer. Znalazł on urządzenie Grimma i w duchu postanawia, że słowa Thinga się nie sprawdzą.

Thing idzie za Hulkiem. Słyszy sygnał, za którym podąża zielony. Chce złapać go od tyłu, ale tuż przed chwytem zostaje teleportowany przez młodego mężczyznę w stroju Archera. Hulk pyta się go, co zrobił z jego przyjacielem. Ten mówi, że to przecież on. Okazuje się, że woda, która wyciekła podczas walki, ma moc odmładzającą. Archer wpadł do niej. Hulk mówi, że ma dość walki i dość sygnału, który słyszy. Zmienia się w Bannera. W tym momencie do groty wchodzi Tyrannus. Każe zabrać Bannera i Archera. Mężczyzna zostanie ukarany za wykorzystanie jego świętej, odmładzającej wody.

Grimm kończy opowieść. Mówi, że kiedy został teleportowany, nie wiedział, co stało się w kopalni. Chciał tam wrócić, ale Fury się nie zgodził. Mówi także, że Hulk wyglądał, jakby był opętany. Domyśla się, że powodem tego są jego przeżycia - śmierć żony. Obiecuje swojemu rozmówcy, że następnym razem potraktuje Hulka jeszcze surowiej. Dziękuje mu też za to, że go wysłuchał. Po czym wychodzi z pokoju. Jego rozmówcą było popiersie Johnny'ego stojące w pomieszczeniu.

Autor: redevil

Galeria numeru

Hulk #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.