Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #2

New Warriors vol. 4 #2

New Warriors vol. 4 #2

"Defiant" - Part 2

Cytat

Night Thrasher: "Wee need you."
Sofia: "'Need'? What, 'save the waitress, save the world'?"

Streszczenie

Stacja CNN nadaje reportaż o nowej, tajemniczej drużynie superbohaterów, nazywających siebie New Warriors. Tak samo, jak grupa nastoletnich herosów, która spowodowała katastrofę w Stamford, a w konsekwencji wprowadzenie aktu rejestracji superbohaterów i niedawną wojnę domową. Członkowie nowej grupy w ciągu miesiąca zdążyli schwytać kilku superprzestępców, zapobiec wojnie gangów i uratować autobus pełen dzieci przed zderzeniem z pociągiem. Przy tej ostatniej akcji udało się sfilmować jednego z jej członków - młodą dziewczynę o niezwykłej sile. Herosi zdążyli zdobyć ogromną popularność, ale jest pewne, że uważają się za ruch oporu wobec Inicjatywy.

Reportaż oglądają największe drużyny superbohaterów w kraju - Fantastic Four, Mighty Avengers i New Avengers. Wśród tych ostatnich jest też Wolverine, który przygląda się zbliżeniu na oczy zamaskowanej dziewczyny i wychodzi. W swoim biurze ogląda go również Tony Stark. Carol Darvens stara się przekonać go, że to tylko grupa niegroźnych dzieciaków, którym niedługo przejdzie ochota na zabawę w bohaterów, ale bezskutecznie. Dodaje też, że nic na nich nie mają i mogą co najwyżej sprawdzić dawnych członków poprzedniej grupy. Nagle Tony wpada na nowy pomysł. Złoży New Warriors propozycję nie do odrzucenia.

Gdzie indziej. Night Thrasher stara się przekonać Sofię do zasilenia szeregów New Warriors. Każda rewolucja potrzebuje kogoś z wizją. Ona miała ją będąc w X-Men, oni mają ją jako New Warriors. Kontrola rządu nad bohaterami nie skończy się dobrze. Muszą być wolni, aby robić, co trzeba. Sofia mimo to odmawia. Ma teraz nowe życie i nie ma już swoich mocy. W odpowiedzi Night Thrasher daje jej mały, owalny przedmiot, mówiąc, że to jej przyszłość. Sofia ma dość i prosi Barnella, aby zabrał ją do domu. Gdy odchodzą, Tharsher odwraca się do grupy osób, obserwujących całe zajście z ukrycia. Czas wracać do pracy.

Następnego dnia. Bev Givens zastanawia się, czy New Warriors mogli przeżyć wybuch w Stamford. Harry wątpi w to. A nawet gdyby przeżyli, nie używaliby teraz dawnej nazwy. Przykuwa za dużo uwagi. Bev zauważa, że może o to właśnie im chodzi.

X-Men toczą zażarty bój z Blobem, w którym Dukes ma przewagę. Nagle pojawia się Sofia w kostiumie z insygniami New Warriors i bez trudu zmienia go w pył, dosłownie. X-Men są pod wrażeniem. Zwłaszcza Hellion, z którym dziewczyna zaczyna się całować.
Nagle Sofia budzi się w własnym łóżku. Znów nawiedził ją sen z poprzedniego życia.

Następnego dnia Sofia przynosi jedzenie Sammy Samowi. Starzec widzi, że coś ją trapi. Dziewczyna pyta, czy słyszał kiedyś wewnętrzny głos, nakłaniający go do zrobienia czegoś, czego nie powinien robić? Sam potwierdza. Jego ojciec nazywał to szeptem diabła. Słuchaj go dość długo, a zrobisz wszystko, co Ci każe. Nigdy nie brał rad ojca do serca, dlatego mieszka na ulicy. Ale to życie. Możesz żyć spokojnie, albo ryzykować wszystko dla tego, czego naprawdę chcesz.

Tony Stark nadaje oświadczenie skierowane do New Warriors. Oferuje im pełną amnestię i możliwość dołączenia do Inicjatywy. Potrzebują takich jak oni, by byli wzorem nie tylko dla Ameryki, ale dla całego świata. Transmisję ogląda również Sofia, do póki szef nie wysyła jej do wynoszenia śmieci. Gdy dziewczyna ciągnie ciężki pojemnik, nagle wypada jej prezent od Night Thrashera i zostaje zmiażdżony przez koła pojemnika. Sofia wyrzuca go, a ten nagle eksploduje, pokrywając zaułek pajęczą siecią. Ktoś gratuluje Sofii narobienia bałaganu. Tym kimś okazuje się Jubilee, która proponuje przyjaciółce spacer.

Gdy później razem spacerują, Jubilation przyznaje, że jest pod wrażeniem. Nie każdy ex-mutant zdołał ułożyć sobie życie tak, jak Sofia. Kiedy docierają do gruzowiska na placu budowy, dziewczyna zwierza się Jubilee ze swoich problemów. Dręczą ją koszmarne sny i dziwne przeczucia. Na domiar złego, ci cali New Warriors, o których się teraz tyle mówi, chcą, aby się do nich przyłączyła. Lee stwierdza, że może powinna przyjąć tę ofertę. Ona tak zrobiła. Zszokowanej przyjaciółce wyjaśnia, że świat ich potrzebuje, nawet jeśli o tym nie wie. Sofia przypomina jej, że straciły swoje moce i są teraz normalnymi ludźmi. W odpowiedzi Jubilee niszczy ciosem pięści najbliższą ocalałą ścianę. Nie ukrywając już dziwnych rękawic, które ma na dłoniach, stwierdza, że to żaden problem.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.