Avalon » Serie komiksowe » Captain America and the Falcon » Captain America and the Falcon #6

Captain America and the Falcon #6

Cytat

Falcon: "Get down and stay there, old Man..."
Jameson: "Old?!? Old?!? I have a Pulitzer...!!"
Falcon: "Yeah. For 'Booth shoots Lincoln'."

Streszczenie

Captain America i Falcon muszą przebić się przez oddział żołnierzy ONI, by wydostać się z biura redakcji Daily Bugle i uniknąć aresztowania. Sam znajduje chwilę, żeby wyjaśnić ściągającym go żołnierzom, że admirał miał kamizelkę kuloodporną, a czyn, za który chcą go aresztować, był zleceniem od S.H.I.E.L.D. Kapitan próbuje uspokoić sytuację, ale najwyraźniej on i Sam patrzą na całą sprawę trochę inaczej. Wilson zaczyna uważać, że próbują go wrobić, bo jest czarny, a aresztowanie Murzyna jest łatwiejsze od aresztowania symbolu narodowego i dlatego nie ma miejsca na negocjacje. Rogers obiecuje, że załatwi wszystko, ale słyszy, że nie byłoby z tym problemów, gdyby to on złamał zasady, a kiedy robi to ktoś inny, sytuacja nie jest tak prosta. Sam prosi go, by zaufał jego instynktowi, a Steve zgadza się rozegrać to według jego zasad. Falcon wpada do gabinetu Jamesona i blokuje drzwi. Właściciel gabinetu głośno protestuje, gdy zamierza wybić okno, a jeszcze głośniej, gdy przez drzwi wpada oddział żołnierzy. W ostatniej chwili, Sam zmienia zdanie i wybiera inną drogę ucieczki. Obok, Captain przebija się przez blokadę, rzucając tarczą, ale ta nagle zatrzymuje się w miejscu, tak samo jak prawie wszyscy w pokoju. To sprawka Scarlet Witch, która zwolniła bieg czasu dla niektórych osób. Steve stwierdza, że nie powinno jej tu być, bo to zbyt niebezpieczne, ale ona odpiera, że w dzieciństwie robiła rzeczy bardziej niebezpieczne, a poza tym również jest członkiem Avengers i zawsze go podziwiała. Kiedy to mówi, jej usta zbliżają się do jego i... wtedy pojawia się Yellowjacket, który oświadcza, że zorganizował całą tę akcję, kiedy odkrył, że rezydencja Avengers jest obserwowana. Mówi, że udało im się uzyskać AVX z próbki krwi Cage'a i ustabilizować stan więźnia, ale chce jeszcze popracować nad wielkością dawki. Przybył jednak osobiście, bo musi powiedzieć Kapitanowi coś o misji na Kubie.

Obok, Jameson łazi krok w krok za Falconem, wypytując, co się z nim stało, że nagle zaczął biegać z bronią i ciesząc się już z tematu na artykuł. Otwierając kolejne drzwi, Sam wpada na Omoro, który przybył na polecenie swego władcy, by wręczyć mu podarunek.

Tymczasem, Fury pomaga Westbrookowi się podnieść i informuje, że zostanie obciążony odpowiedzialnością za wszystko, co się tu stało. Admirał protestuje, ale Robertson przypomina, że ONI nie ma mandatu na prowadzenie akcji na terenie Stanów Zjednoczonych. Do rozmowy wtrąca się człowiek, który właśnie wszedł do pokoju i przedstawia się jako Damocles Rivas, znany również jako The Saint. Oferuje swoją pomoc w rozwiązaniu sytuacji patowej.

Pym podsumowuje krótko wydarzenia, które doprowadziły ich do obecnej sytuacji, podkreślając część o znalezieniu bron biologicznej, Steve zgaduje, że odkrył coś na temat wirusa, o czym chciał mu powiedzieć osobiście, a Hank potwierdza. Nie jest pewien, czy to na pewno rząd stoi za całym projektem, ale wszystkie testy potwierdziły, że wirus jest śmiertelnie niebezpieczny i zawiera DNA ich starego znajomego.

Kilka minut później, Captain America jest już na ulicy. Dołącza do niego Falcon, noszący teraz zaprojektowaną przez Black Panthera uprząż do lotu, ze skrzydłami z solidnego światła. Ponieważ ścigają ich wojskowe śmigłowce, rozdzielają się, Sam ściąga uwagę pilotów i zmusza ich do pościgu między budynkami, w którym ma okazję wypróbować nowe zabawki. W tym czasie, Steve próbuje uniknąć pościgu, wsiadając do taksówki. Zdaje mu się, że za kierownicą widzi Wandę, ale okazuje się, że to tylko meksykański kierowca. Jednak, kiedy wsiada do samochodu czuje, że zaczyna ogarniać go lód i po chwili zostaje zamknięty w jego bloku. Wydaje mu się, że znowu jest nad Atlantykiem i trzyma się skrzydła samolotu, podczas gdy Bucky próbuje rozbroić bombę. Kiedy jednak przygląda mu się bliżej zauważa, że to nie Bucky, ale Anti-Cap, który z premedytacją wysadza maszynę. Teraz znowu jest w bloku lodu, a przez jego ścianę widzi Wandę za kierownicą taksówki. Z krzykiem przebija się przez lód i okno taksówki, a gdy znowu otwiera oczy, widzi nad sobą meksykańskiego kierowcę, który pyta, czy wszystko w porządku.

Po jakimś czasie, Steve pojawia się znowu przed drzwiami ambasady Wakandy, ku nieskrywanej radości Omoro. Mówi, że przyszedł zapytać o wyniki testów, więc zostaje zaprowadzony na dół, a przy windzie spotyka Wandę, która twierdzi, że Pym przysłał ją tu, by obserwowała więźnia. Stając przed szybą celi, Captain przypomina sobie pierwsze spotkanie z Buckym, ale zaraz wraca do rzeczywistości. Podaje więźniowi apteczkę z plastrami nasączonymi AVX, zaś Anti-Cap oświadcza, że ta nowa wojna go przerasta, bo Kapitan jest reliktem przeszłości i przeżył już zbyt wiele wojen. Steve znowu widzi Bucky'ego, tuż przed wybuchem samolotu, a potem czuje, że zapada się w otchłań oceanu i otacza go lód. Z zamyślenia wyrywa go dotyk Wandy, ale on chwyta ją za rękę i pyta, czy jest prawdziwa. Natychmiast puszcza jednak i przeprasza mówiąc, że Anti-Cap przypomina mu o pewnym chłopaku, któremu pozwolił umrzeć i stąd te napady wspomnień. Wanda staje przed nim i stwierdza, że może widzi ją dlatego, że jej potrzebuje i pragnie, po czym całuje go. Cofa się niemal natychmiast mówiąc, że nie chciała go obrazić, ale Steve odpowiada, że to niemożliwe. Zdejmuje maskę i zbliża się, ale ona mówi, że to skomplikuje sprawy. On potwierdza, ale całuje ją jeszcze raz i kolejny, i kolejny...

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Captain America and the Falcon #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.