Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #26

Ultimate Fantastic Four #26

Ultimate Fantastic Four #26

"Tomb Of Namor" - part 3

Postacie
Cytat

Franklin Storm (widząc, że Reed wytworzył obraz Mary Storm w bieliźnie): "If Johnny sees this, he'll be ruined for life."

Streszczenie

Ben Grimm przelatuje na Manhattanem i ląduje na jakimś samochodzie. Ostrzega Johnny’ego, że Namor ma niezły lewy sierpowy, ale za późno, bo Atlantyda zdążył już powalić chłopaka. Szybko radzi też sobie z Sue, pomimo jej pola siłowego. Tymczasem w Budynku Baxtera Mary Storm mówi, że trzeba wezwać Ultimates. Franklin Storm odpowiada, że próbował, ale są w tej chwili na misji w Malezji. Mary zaczyna wyrzucać sobie, że pozwoliła wyjść córce z Namorem. Reed, komunikując się przez radio, prosi o ewakuację Manhattanu.

Namor stojąc nad Sue zauważa padający na niego cień. Patrzy w górę i widzi Fantastyczną Zero-Piątkę, kierowaną przez Reeda. Pancerz ma do dyspozycji moce całej Fantastycznej Czwórki, więc Richards uważa, że szybko rozprawi się z przeciwnikiem. Po chwili łapie go i zaczyna przypalać. W międzyczasie medycy zajmują się Sue i Johnnym, a Ben próbuje wrócić na miejsce walki. Namor krzyczy do Reeda, że nie wierzy, że Sue woli jego niż kogoś tak wyjątkowego jak Atlantyda. Richards odpowiada, że on jest tylko szalonym przestępcą i jak tylko go pokonają, znów zostanie zamknięty, tym razem na dłużej. Namor rozpędza się i leci wprost na głowę Zero-Piątki. Reed włącza pole siłowe, ale to nic nie daje i Atlantyda wyrywa go z pancerza. Richards nie jest jednak bezradny: jego hełm tworzy trójwymiarowe projekcje na podstawie jego podświadomości i ma zamiar użyć ich do pokonania Namora. W tym momencie na ulicach miasta pojawia się olbrzymia postać Mary Storm w bikini. Kobieta jest wściekła i każe Reedowi przestać o niej myśleć w ten sposób. Reed przeprasza i po chwili pojawiają się projekcje Ultimates, Spider-Mana i Wolverine’a, które zaczynają okładać Namora. Mary mówi, że dostała wiadomość, że Johnny i Sue są w porządku i chcą wrócić do walki. Franklin każe Reedowi uważać na poziom mocy, którą pobiera, inaczej spowoduje wybuch. Richards mówi, że potrzebuje jej jeszcze trochę, ale doktor Storm jest zmuszony pozbawić go zasilania. Projekcje znikają w momencie, w którym miały wykończyć Namora i Reed zostaje z nim sam na sam. Na jego szczęście Sue odrzuca Namora od chłopaka i zamyka go w grubym polu siłowym wraz z Johnnym. Ten zapala się tak mocno jak tylko potrafi. Po wielkim rozbłysku, Sue wyłącza pole, a Ben przywala Atlantydę autobusem. Reed każe osłabionemu Namorowi poddać się. Ten mówi, że nie obchodzi go, co naukowcy zrobią z Atlantydą, ale nie pozwoli im się traktować jak świnka doświadczalna. Po geście jego rąk na niebie zbierają się chmury, a Nowy Jork zostaje pokryty cieniem rzuconym przez morskiego potwora, który wynurzył się z zatoki. Sue krzyczy, co mają zrobić, żeby Namor przestał. On odpowiada, że wystarczy mu jej pocałunek tu i teraz, w obecności Reeda. Ma być długi i szczery, inaczej zatopi miasto. Sue uznaje, że nie ma wyjśćia i całuje Atlantydę. Ben i Johnny ledwo powstrzymują Reeda przed rozdzieleniem pary. Namor z uśmiechem mówi, że pocałunek był bardzo szczery, po czym odlatuje, a potwór znika pod wodą.

Później, Mary przychodzi do pokoju Sue, żeby sprawdzić czy wszystko z nią w porządku. Dziewczyna mówi, że Johnny wciąż się z niej śmieje, ale przynajmniej uratowali Nowy Jork, a Reed nie ma jej tego za złe. Mary mówi, że Richards jest bardzo miły. Dodaje, że chciała jej powiedzieć, zanim wyjedzie, że jest bardzo dumna z obojga swoich dzieci, zwłaszcza z córki i żałuje, że nie będzie mogła poznać jej lepiej. Sue mówi, że na to nie jest nigdy za późno, ale jej matka odpowiada, że za dwanaście godzin ma spotkanie z nowym właścicielem jej firmy, a potem będzie zajęta odkrywaniem sekretów Atlantydy, więc nie będzie miała dla niej czasu. Sue rozumie, jak wygląda życie naukowca i przed wyjściem Mary pyta się jej, choć sama nie wie skąd ten pomysł jej przyszedł do głowy, czy tym nowym właścicielem firmy nie jest przypadkiem Victor Van Damme. Mary odpowiada, że oczywiście, że nie, po czym całuje córkę na pożegnanie i wychodzi. Sue nie zauważa wytatuowanego smoka na plecach matki.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.