Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #24

Ultimate Fantastic Four #24

Ultimate Fantastic Four #24

"Tomb Of Namor" - part 1

Postacie
Cytat

Franklin Storm: "Please don't hate me, Sue. I didn't want to lie to you. I just didn't want to see you hurt."

Sue Storm: "Hate you? You're the only who ever cared, Dad."

Streszczenie

15 lat temu, budynek Baxtera... Sue i Johnny Storm testują anty-grawitacyjny kojec, który dziewczynka zbudowała na zajęciach. Doktor Storm ma dla nich bardzo złą wiadomość: ich matka zginęła w wypadku samochodowym.

Dzisiaj... Mary Storm, cała i zdrowa, tłumaczy swoim dzieciom, że tak naprawdę przez ostatnie lata pracowała dla rządu nad ściśle tajnym projektem, a cała historia została wymyślona przez doktora Storma, żeby wyjaśnić Sue i Johnny’emu zniknięcie matki. Reed pyta się Sue, czy on i Ben nie powinni zostawić Stormów samych, ale dziewczyna odpowiada, że to nie jest konieczne. Następnie pyta się Mary, czego dotyczył ten projekt rządowy. Ona mówi, że jej zadaniem było szukanie Atlantydy. Często rozmawiała z doktorem Molekevicem, że odnalezienie zaginionego kontynentu, którego cywilizacja była bardzo rozwinięta, umożliwiłoby ludzkości ogromny skok naprzód. Reed mówi, że Atlantyda jest tylko legendą, na co Mary stwierdza, że wręcz przeciwnie: jej zespół odnalazł ją sześć tygodni temu. Jest to największe znalezisko w historii człowieka, ale patrząc na swoje dzieci, których nie widziała przez tyle lat, widzi, że sława ma swoją cenę. Sue pyta się ojca, dlaczego po prostu nie powiedział im prawdy. Franklin mówi, że nie sądził, że Mary kiedykolwiek zakończy swoją pracę, co w rezultacie oznaczałoby, że nigdy nie wróci. Chciał więc oszczędzić swoim dzieciom prawdy, że ich matka je po prostu opuściła i wymyślił historię z wypadkiem. Prosi Sue, żeby go za to nie nienawidziła. Sue mówi, że nie mogłaby tego zrobić, bo przecież to jemu na niej zależało, po czym wychodzi z pokoju.

W drodze do pomieszczenia, gdzie trzymani są zombie z innego wymiaru, Ben mówi do Reeda, ze wbrew temu, co myśli o daniu Sue czasu na ochłonięcie, powinien sprawdzić czy nic nie jest i okazać jej zainteresowanie. Richards ma w tej chwili również inne zmartwienie: boi się, że zostaną wyrzuceni z Budynku Baxtera za incydent z zombie. Ben mówi, że w takim razie poda placówkę do sądu za zmienienie go w potwora. Reed wita się z Zombie Misterem Fantastic, który mówi mu, że jest pod wrażeniem więzienia, w którym są trzymani, ale oczywiście ich uwolnienie się jest tylko kwestią czasu. Richards pyta się, dlaczego, na co Zombie Reed odpowiada, że on jest dwa razy starszy i dziesięć razy mądrzejszy, więc w końcu znajdzie sposób na pokonanie zabezpieczeń. A mają na to wiele czasu, bo Reed odrzucił jedyne logiczne rozwiązanie, jakim jest zniszczenie zombie.

W swoim pokoju, Sue ze łzami w oczach ogląda zdjęcia z dzieciństwa. Do pomieszczenia wchodzi Mary i zaczyna rozmawiać o Reedzie, który wydaje się jej miłym chłopcem i przypomina jej Franklina, kiedy był młodszy. Sue mówi jej, żeby przeszła do sedna sprawy, bo skoro Mary nie zainteresowała się dziećmi, kiedy mieli wypadek i kilka razy zginęli w ciągu następnych miesięcy, więc nie wierzy w jej zainteresowanie teraz. Mary przyznaje, że przybyła do Budynku Baxtera tylko dlatego, bo potrzebuje pomocy Fantastycznej Czwórki. Jej zespół odkrył ślady życia na Atlantydzie, ale w miejscu tak głębokim, że zwykły człowiek nie jest w stanie tam się dostać. Sue docenia szczerość i mówi, że pomoże matce, bo chce się odwdzięczyć za urodzenie jej, ale po tym nie chce jej już więcej widzieć.

Na statku na Atlantyku Franklin, Mary i Johnny obserwują postępy Reeda, Sue i Bena, którzy w batyskafie opuszczają się do zatopionego kontynentu. Za pomocą pola siłowego Sue równoważy ogromne ciśnienie. Wreszcie ich oczom ukazuje się wspaniały widok Atlantydy. Trójka bohaterów opuszcza batyskaf i kieruje się tam, gdzie wykryto ślady życia. Docierają do krypty, która jest zamknięta na elektroniczny zamek. Ben niszczy drzwi i bohaterowie dostają się do środka. Wnętrze wygląda jak grobowiec władcy. Reed czyta imię napisane na trumnie: Namor. Wtedy postać leżąca we wnętrzu otwiera oczy...

Na powierzchni Atlantyku, Stormowie słyszą krzyk Sue, po którym łączność się urywa. Statek zaczyna się kołysać, a radar wykrywa mały i szybki obiekt płynący w ich stronę: to Namor zmierza w kierunku powierzchni.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.