Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #23

Ultimate Fantastic Four #23

Ultimate Fantastic Four #23

"Crossover" - part 3

Postacie
Cytat

Zombie Giant-Man: "I want to eat the girls."

Streszczenie

Budynek Baxtera, laboratorium Reeda. Sue, Johnny i Ben z niedowierzaniem obserwują swoje starsze, przemienione w zombie odpowiedniki z innego wymiaru. Zombie Mister Fantastic daje sygnał Zombie Torchowi do ataku. Sue osłania Johnny’ego i Bena polem siłowym i każe im uciekać. Zombie Invisible Woman od niej silniejsza, ale dziewczyna w porę wydostaje się za drzwi, które zamyka Ben. Sue domyśla się, że zombie przybyły z tego samego wymiaru, do którego udał się Reed. Każe Johnny’emu wezwać wsparcie. Ben włącza zabezpieczenia laboratorium, które zaczyna się wypełniać gazem. Zombie Sue chce osłonić towarzyszy polem siłowym, ale Zombie Reed woli wydostać się na zewnątrz. Pomimo że drzwi są niesamowicie szczelne, udaje mu się przecisnąć przez szparę. Ben łapie potwora, a Johnny każe mu go trzymać nieruchomo, żeby mógł go załatwić. Sue reaguje szybciej i używając swojej mocy, uszkadza mózg Zombie Reedowi, który osuwa się na podłogę. Pojawiają się żołnierze. Sue mówi im, żeby uważali na czwórkę stworów, ponieważ najwyraźniej cierpią na jakąś zarazę. Dowiaduje się też, że jej ojciec po rozmowie telefonicznej wyszedł z budynku, nie mówiąc nikomu, gdzie idzie. Dziewczyna cieszy się, ponieważ zdaje sobie sprawę, że doktor Storm nigdy nie pozwoliłby jej na to, co właśnie ma zamiar zrobić.

W Nowym Jorku na alternatywnej Ziemi Reed, pełzając po ziemi, wraca do kryjówki Magneto. Na jego nieszczęście jego zapach wyczuwa Zombie Wolverine. Stacja metra. Kelly Ridge nie może uwierzyć, że Magneto rzeczywiście chce pomóc Reedowi dostać się do Budynku Baxtera i powstrzymać zarażonych super-bohaterów przed inwazją na inny wymiar. Mutant odpowiada, że ich życia niewiele znaczą w porównaniu z całą planetą. Danny nie zgadza się, mówi, że życie jego córki jest dla niego o wiele ważniejsze, ale ona mówi, że woli zginąć, niż się wiecznie ukrywać. Poza tym, mogą przecież wrócić z Reedem do jego świata. Richards wraca i mówi, że wszystkie drogi do Budynku Baxtera są otoczone przez zombie, ale udało mu się zdobyć insulinę dla Mindy. Magneto mówi, że dziewczyna ma rację i mogą przecież udać na Ziemię Reeda. Dodaje, że powinno udać im się dostać do teleportera tunelami metra. W tym momencie przez strop przebijają się zarażeni bohaterowie przyprowadzeni przez Wolverine’a. Magneto rzuca w nich pociągiem, podczas gdy reszta ucieka na górę i wybiega na ulicę. Tam jednak czeka na nich więcej zombie. Mutant mówi, że nie będzie ukrywał, iż przeprawa będzie bardzo ciężka, ale nagle wszystkie potwory ślepną. Magneto pyta się Reeda, czy on to zrobił, ale Sue, która właśnie przybyła w towarzystwie Bena i Johnny’ego, mówi, że to ona uczyniła nerwy optyczne zombie niewidzialnymi. Johnny zaczyna torować innym drogę do Budynku Baxtera, oddzielając ich od zarażonych bohaterów. Przed nimi pojawia się Zombie Hulk. Magneto chce się nim zająć, ale Ben każe mu się odsunąć, bo zawsze chciał sprawdzić, czy jest w stanie pokonać zielonego olbrzyma. Grimm nokautuje Zombie Hulka potężnym ciosem. Grupa dociera do Budynku Baxtera. Sue wnosi wszystkich na górę na platformie utworzonej z jej pola siłowego. Reed każe Magneto wytworzyć źródło zasilania. Wprowadza współrzędne, po czym wszyscy ustawiają się w teleporterze. Magneto mówi, że on zostaje. Właśnie zdał sobie sprawę, że ktoś musi zniszczyć maszynę z tej strony, żeby zombie nie spróbowały dostać się na inną Ziemię jeszcze raz, a tylko on dysponuje odpowiednią mocą, żeby to zrobić. Wszyscy zdają sobie sprawę, że mutant ma rację. Magneto żegna się z Mindy, która wraz z resztą znika. Chwilę po tym mutant wysadza Budynek Baxtera.

W domu na Fantastyczną Czwórkę czeka doktor Storm. Reed mówi mu, że zdaje sobie sprawę, co zaraz się stanie, i pójdzie się spakować. Storm odpowiada, że naturalnie nie jest zadowolony z całej sprawy, ale nie to jest teraz najważniejsze. Mówi, że przyszedł porozmawiać z Johnnym i Sue. Ich matka, którą uznawali za zmarłą, właśnie wróciła.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.