Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #22

Ultimate Fantastic Four #22

Ultimate Fantastic Four #22

"Crossover" - part 2

Postacie
Cytat

Johnny Storm: "You seen Reed?"

Sue Storm: "Try his lab?"

Johnny Storm: "Lab's empty and he didn't sleep in his bed last night either."

Sue Storm: "What?"

Johnny Storm: "I told Dad he should have checked your bed first..."

Streszczenie

Na alternatywnej Ziemi opanowanej przez super-bohaterów zmienionych w zombie Reed Richards otoczony jest przez tamtejszą Fantastyczna Czwórkę. Zombie Mister Fantastic opowiada mu, jak do tego doszło. Pewnego dnia na niebie pojawiły się wyładowania energii, po czym na ulice Nowego Jorku spadł super-heros z innego wymiaru. Avengers przybyli, żeby zbadać sprawę, i zostali pogryzieni przez gościa z innego wymiaru, w wyniku czego zostali przemienieni w zombie. W ciągu jednej doby zaraza opanowała całą planetę. Wszyscy bohaterowie zostali przemienieni i zaczęli pożerać zwykłych ludzi. Reed nie rozumie, jaka jest w tym jego rola. Invisible Woman mówi mu, że to jest oczywiste: skończyło im się pożywienie i chcą się dostać do jego świata. Mister Fantastic chce go złapać, ale Reed wymyka się mu i wskakuje do kanałów. Thing mówi do Human Torcha, żeby leciał za nim. Ścigając Reeda, Zombie Johnny krzyczy, że Reed nie powinien uciekać, bo przecież bohater tak nie postępuje. Rozpędzony Torch mija Richardsa, który schował się pod stropem. Kiedy potwór odlatuje, Reed wychodzi z kanałów w bezpiecznej odległości od pozostałych zombie. Patrzy na zniszczone miasto i zaczyna wyrzucać sobie, że dał się wciągnąć w to wszystko. Nagle zostaje związany siecią przez Zombie Spider-Mana, któremu towarzyszą inni zainfekowani bohaterowie. Chcą go zacząć pożerać, ale wtedy pojawia się Zombie Hulk i odpędza innych, chcąc mieć Reeda całego dla siebie. W tym momencie na Hulka spada ciężarówka. Zombie Kapitan Ameryka z przerażeniem daje sygnał do ucieczki. Z nieba zaczynają spadać na potwory kolejne samochody. Kiedy jest po wszystkim, przed Reedem pojawia się Magneto, który pomaga mu wstać i mówi, że w tej chwili jest jego ratunkiem.

Budynek Baxtera. Johnny pyta Sue, czy nie widziała Reeda, ponieważ doktor Storm go szuka. Richardsa nie ma w laboratorium i wygląda też na to, że nie spał ostatniej nocy w sowim łóżku. Po chwili dołącza do nich Ben, który również szuka Reeda. Johnny mówi, że sprawdzał kamery i Richards nie opuszczał budynku. Sue zaczyna się niepokoić i wchodzi do laboratorium swojego chłopaka. Johnny zastanawia się, czy nie powinien zawiadomić doktora Storma, ale siostra mówi mu, że Reed ma już wystarczająco dużo problemów z ich ojcem. Ben zauważa dziwne urządzenie, i pyta, co to jest. Sue nie jest pewna, ale wydaje się, że to maszyna do teleportacji.

Na alternatywnej Ziemi Reed dociera z Magneto do jego kryjówki. Mutant mówi, że są z nim inni nie zarażeni ludzie, ale on jest jedynym zdrowym, który ma nadludzkie moce. Kiedy zombie znaleźli ich poprzednią kryjówkę, zabili połowę jego małej grupy. Red pyta się, kiedy ten cały koszmar się zaczął. Magneto mówi, że nie pamięta dokładnie, ale wydaje mu się, że pierwsi zarażeni pojawili się trzy dni temu. Przedstawia Reedowi swoich towarzyszy: Danny’ego Glidewella i jego córkę Mindy oraz Kelly Ridge. Mindy jest chora na cukrzycę i Magneto właśnie szukał dla niej insuliny, kiedy natknął się na Reeda. Richards pyta Magneto, dlaczego pomaga ludziom, skoro tak jak u niego jest przywódcą Bractwa Złych Mutantów i nienawidzi ludzi. Mutant odpowiada, że kiedy świat zbliża się do końca, takie rzeczy tracą znaczenie. Pozostali pytają Reeda, czy jest w jakiś sposób związany z Misterem Fantastic z Fantastycznej Czwórki. On odpowiada, że jest jego odpowiednikiem z innego wymiaru i tutejszy Reed Richards zwabił go do tego świata podstępem. Magneto pyta, czy w takim razie zombie mają możliwość do przemieszczenia się na inną Ziemię. Przerażony Reed zdaje sobie sprawę, że tak jest w istocie. Muszą więc iść do Budynku Baxtera i powstrzymać ich. Magneto mówi mu, że jest już za późno i jego świat jest zgubiony.

Tymczasem w laboratorium Reeda Sue zauważa, że ktoś przechodzi przez bramę do innego wymiaru. Ma nadzieję, że to jej chłopak wraca, ale zamiast niego pojawia się Fantastyczna Czwórka w wersji zombie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.