Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #18

Ultimate Fantastic Four #18

Postacie
Cytat

Generał Ross: "I agree to One. Simple. Test. And you trash a shuttle, wreck Vegas and reveal yourselves to the public in a way we cannot hide or go back from... and for what? For what, Mr. Richards?"
Reed Richards: "That's a hand-held death ray, General. Pretty easy to reverse-engineer and produce."
Generał Ross: "... I love you, boy."

Streszczenie

"Wypas", ciągle pod ostrzałem ścigających go statków ze Strefy N, wynurza się z bramy międzywymiarowej nad pustynią Nevada. Reed zamyka przejście, żeby nie dopuścić obcych na Ziemię. Sue zauważa, że wciąż są przy życiu tylko dzięki poszyciu, które zaprojektował jej chłopak. Na pokładzie swojego statku Nihil każe zwiększyć ogień i przyspieszyć, aby zdążyć przed zamknięciem bramy. Jego pojazd szczęśliwie pojawia się na Ziemi i kontynuuje pościg, ale pozostałym nie udaje się. Podwładni Nihila mówią mu, że warunki są bardzo nieodpowiednie dla nich i pojazd lada moment się rozpadnie, ale jego interesuje tylko śmierć Ziemian. Reed nie panuje nad "Wypasem" - nie może zwolnić i ma problemy ze sterowaniem. Sue mówi, że muszą zniszczyć silniki, ponieważ za pół minuty opuszczą pustynię i znajdą się w Las Vegas. Richards strzela więc do nich z miotacza plazmy, który Ben zabrał jednemu z kosmitów. Nie pomaga to jednak, ponieważ prom wciąż leci za szybko.

Tymczasem generał Ross każe ogłosić alarm przeciwlotniczy w Las Vegas, a następnie wysyła oddział wojskowy, żeby powstrzymać inwazję obcych.

Na oczach zdziwionych ludzi, w środku stolicy hazardu rozbija się prom kosmiczny, a zaraz za nim na ulice miasta spada ogromny obcy statek kosmiczny. Ich zaskoczenie zwiększa widok trzech ludzi obdarzonych mocą oraz oddziału kosmitów wydostających się z obu pojazdów. Reed, Sue i Ben wiedzą, że wojsko jest tuż za nimi, ale uznają, że nie mogą czekać na żołnierzy, ponieważ ludzie są w niebezpieczeństwie, i zaczynają atakować obcych. Oni tymczasem bardziej zajęci są ucieczką jak najdalej od ich rozbitego statku, którego napęd jest uszkodzony i zaraz eksploduje. Chwilę później rzeczywiście tak się dzieje. Sue zauważa, że teraz nie będą mogli ich odesłać do ich wymiaru, ale to nie jest największy problem bohaterów, ponieważ kosmici mają ogromną przewagę liczebną i są uzbrojeni w miotacze plazmy.

Tymczasem z "Wypasu" wychodzi Johnny, który zastanawia się, dlaczego ma na sobie tylko bieliznę i jest pokryty jakimś szlamem. Po chwili wszystko to przestaje mieć dla niego znaczenie, ponieważ zauważa, że jest w Las Vegas, a wokół trwa walka z armią obcych, więc zapala się i rusza przyjaciołom na pomoc.

Reed walczy z Nihilem i nie idzie mu najlepiej. Kosmita trzyma go w parterze i właśnie zamierza go zabić, miażdżąc swoją paszczą, ale Richards w samą porę blokuje mu szczęki miotaczem plazmy. Nihil zaczyna się rzucać i próbuje wyciągnąć broń z pyska. Niestety dla niego, naciska spust i w rezultacie zabija się. Reed stoi nad zwłokami obcego i żałuje, że podczas pierwszego kontaktu z pozaziemską cywilizacją musiał trafić akurat na takiego drania. Pozostali kosmici po śmierci swojego przywódcy poddają się. Johnny ląduje obok przyjaciół i pyta się, co się wydarzyło, kiedy on spał. Reed zauważa, że jego naskórek jest nowy jak u niemowlęcia. Domyśla się, że Johnny niczym wąż zrzucił z siebie zużytą warstwę ochronną i wytworzył nową, a podczas całego procesu przebywał w sanie hibernacji. Po chwili ląduje śmigłowiec, a z niego wysiada generał Ross. Jest wściekły na Reeda, że w wyniku jego działań: prom został zniszczony, Las Vegas zdemolowane, a istnienie całej czwórki bohaterów wydało się i tym razem nie ma możliwości zatuszować sytuacji. Pyta się, co Richards ma na swoje usprawiedliwienie. Reed rzuca mu miotacz plazmy, mówiąc, że bez problemu będzie można zbadać zasadę jego działania i masowo produkować. Ross jest wniebowzięty. Reed mówi do Johnny'ego, że generał ma rację: nie mogą się już dłużej ukrywać i najprawdopodobniej teraz zostaną superbohaterami.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.