Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #17

Ultimate Fantastic Four #17

Ultimate Fantastic Four #17

"N-Zone" - part 5

Postacie
Cytat

Ben Grimm: "What is that thing?"
Reed Richards: "It fired plasma at you. Soft mass of superheated gas. You can't use bullets in space stations. And, honestly, physics are so weird here that a bullet might go too slow to hurt you anyway."
Ben Grimm: "What is that thing...?"
Reed Richards: "It shoots hot stuff."
Ben Grimm: "Cool."

Streszczenie

Nihil mówi, że z przyjemnością obejrzy agonię Reeda i Bena, których hełmy chwilę wcześniej uszkodził. Dwaj Ziemianie zaczynają się dusić. Reed rozciąga swoją dłoń i szczelnie zakrywa nią dziurę w swoim hełmie. Chce w ten sam sposób pomóc Benowi, ale on tylko stwierdza, że tutejsze "powietrze" mu nie smakuje, ale przeżyje. Rusza w kierunku Nihila i powala go ciosem. Obcy podnosi się z podłogi i odlatuje. Ląduje na wysokim słupie i zaczyna wyć, wzywając pomocy. Ben chwyta słup i zaczyna nim trząść, zrzucając kosmitę na dół. W międzyczasie Reed majstruje przy sprzęcie Nihila, a do komnaty wpadają inni obcy. Ben uderza w nich słupem, który wyrwał z podłogi. Nihil rzuca się na niego, ale zirytowany Grimm uznaje, że dosyć ma jego i jego skrzydeł, po czym wyrywa mu jedno z nich. Kolejna grupa kosmitów przychodzi swemu przywódcy na pomoc, tym razem uzbrojona w broń dystansową. Strzelają do Bena i jego skafander staje w płomieniach, natomiast jemu samemu nic nie jest. Reed właśnie skończył łatać dziurę w swoim hełmie i oznajmia, że mogą już wracać na "Wypas". Zauważa, że wielu kosmitów stoi im na drodze, ale Ben nie widzi problemu, tylko więcej zabawy dla niego. Richards mówi mu, że muszą dostać się na statek i szybko wracać do ich wymiaru, więc nie mają czasu na obijanie przeciwników. Nihil podnosi się z ziemi i rozkazuje swoim ludziom zabić Ziemian.

Tymczasem na "Wypasie" Sue próbuje porozumieć się z Benem i Reedem, ale nie wie, czy ją słyszą. Krzyczy, że stan Johnny'ego szybko się pogarsza i jeżeli zaraz nie ruszą w powrotną drogę, jej brat umrze.

Ben zabiera jednemu z kosmitów miotacz plazmy i daje Reedowi. Zastanawia się, czy idą we właściwą stronę, ale widok grupy przeciwników zagradzających im drogę upewnia go, że w rzeczywistości tak jest. Taranuje ich, a powalonymi kosmitami zajmują się inni mieszkańcy stacji, którzy nie pałają miłością do pobratymców Nihila. Reed uszczelnia tunel, po czym Ben otwiera właz, który prowadzi na zewnątrz stacji. Szybko biegną do promu, ale Richards nie może otworzyć wejścia zdalnie. Zaczynają więc walić we właz, licząc na to, że Sue ich usłyszy i wpuści ich do środka. Nihil odczepia tunel od stacji, ale, szczęśliwie dla Bena i Reeda, w tym samym momencie Sue otwiera właz i łapie ich w pole siłowe, ratując przed wypadnięciem w przestrzeń. Dziewczyna wciąga ich na pokład promu, który chwilę później startuje. Sue mówi, że Johnny umiera, ponieważ jego struktura komórkowa się rozpada. Reed uspokaja ją, mówiąc, że dotrą do domu na czas. Ben zauważa, że ogromny statek kosmiczny, wraz z kilkoma mniejszymi pojazdami, odbija od stacji i rusza za nimi w pogoń. Reed mówi, że uda im się uciec. Na pokładzie największego ze ścigających ziemian pojazdu Nihil cieszy się, ponieważ ludzie zaprowadzą go do międzywymiarowego przejścia, a dokładnie o to mu chodzi. "Wypas" jest już prawie przy pozostawionej wcześniej boi, ale kosmici są tuż za nim. Reed decyduje się przekazać nadmiar mocy do silników, mając nadzieję, że statek nie eksploduje. Obcy, zauważając nagłe przyspieszenie uciekinierów, otwierają ogień, trafiając ich pojazd. Reed mówi, że silniki przestają działać, ale Sue odpowiada, że to nieważne, bo są na miejscu. "Wypas" przelatuje przez bramę, wciąż będąc pod ostrzałem mieszkańców Strefy N.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.