Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #15

Ultimate Fantastic Four #15

Ultimate Fantastic Four #15

"N-Zone" - part 3

Postacie
Cytat

Ben Grimm (w trakcie rozmowy z Reedem i Sue): "Being with you two is like going to hell and finding out it's school 24 hours a day."

Streszczenie

Johnny patrzy znudzonym wzrokiem przez okno "Wypasu" na otaczającą ich pustkę. Na pytanie Reeda, czy wszystko w porządku, mówi, że spodziewał się czegoś bardziej efektownego od Strefy N. Sue przegląda odczyty, które uzyskała do tej pory i uznaje z Reedem, że ustalenie odpowiednich ustawień potrzebnych do powtórzenia oryginalnego eksperymentu będzie trudniejsze niż im się wydawało. Ben pyta się dlaczego, a para naukowców odpowiada mu, że Strefa N funkcjonuje trochę inaczej niż ich wymiar i jest najprawdopodobniej uszkodzonym wszechświatem znajdującym się bezpośrednio pod tym, w którym oni mieszkają. Ben, znudzony naukowa gadaniną, chce wyjść na zewnątrz, skoro i tak przez dłuższą chwilę nigdzie nie lecą. Zakłada skafander kosmiczny, wychodzi z promu i zaczyna pływać w przestrzeni, śmiejąc się przy tym wesoło. Reed zauważa, że nie pamięta, kiedy Ben taki szczęśliwy od czasu wypadku. W tym momencie on i Sue słyszą z głośników wiadomość w obcym języku, co może oznaczać tylko jedno – w Strefie N istnieje życie.

Reed zastanawia się, czy powinni nawiązać kontakt z obcą cywilizacją. Ben mówi, że to jest oczywiste, że tak: to przecież nie są nawet zwykli kosmici, lecz istoty z zupełnie innego wymiaru. Sue pyta się Johnny’ego, czy nic mu nie jest. On odpowiada, że jest mu zimno i czuje się zmęczony. Dziewczyna mówi, że przecież od wypadku nic takiego się nie działo i chce go zbadać. Reed decyduje, że skoro zlokalizowali już źródło obcej transmisji, to polecą zobaczyć przynajmniej przez chwilę, jak ono wygląda, a Johnny w tym czasie pozwoli zbadać się siostrze. Podczas lotu napotykają szkielet ogromnego zwierzęcia. Sue odkrywa, że jego ciało zostało zjedzone przez pasożyty, więc w Strefie N istnieje również jakiś łańcuch pokarmowy.

Wkrótce "Wypas" zbliża się do źródła sygnału, co dzieje się znacznie szybciej niż Reed to przewidział. Przed oczami podróżników ukazuje się ogromna stacja kosmiczna ustawiona bardzo blisko centralnej gwiazdy systemu. Reed postanawia podjąć dialog z jej mieszkańcami. Ben mówi, że to może nie być najlepszy pomysł – w końcu znajdują się w umierającym wszechświecie, a więc jest duża szansa, że istoty, które przetrwały jako jedne z ostatnich, mogą nie być nastawione przyjaźnie. Richards mówi, że chce wypróbować pakiet do pierwszego kontaktu, który zaprojektował. Rozpoczyna od wysłania sygnału binarnego, obcy odpowiadają tym samym. Następnie przesyła liczby w systemie trójkowym, czwórkowym i dziesiętnym, w odpowiedzi dostaje liczbę w systemie jedenastkowym. Reed wysyła im znów liczbę w zapisie dziesiętnym, a następnie liczbę Pi. W odpowiedzi otrzymuje rysunek atomu wodoru i słowa w języku obcych oznaczające "jeden" i "wodór". Richards przesyła im te słowa w języku angielskim i obie strony rozpoczynają uczenie się języków. Reed włącza głośniki i po chwili słyszy, mówione łamaną angielszczyzną, zaproszenie do przybicia do stacji. Ziemianie zostają nazwani przez obcych przybyszami z gwiazdy znajdującej się w głównej fazie. Reed tłumaczy, że tutejsza gwiazda znajduje się w końcowym stadium istnienia i zaczyna gasnąć. Mówi, że chciałby poznać obcych osobiście, ale wystarczy mu, że z nimi porozmawiał przez radio i jeżeli inni się nie zgodzą na lądowanie na stacji, to wrócą do pracy. Sue, Johnny i Ben też chcą poznać kosmitów, więc decyzja zostaje podjęta. Reed zwalnia i wysuwa korytarz, który podłącza się do włazu w poszyciu stacji, za którym już czeka przedstawiciel obcej cywilizacji.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.