Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #14

Ultimate Fantastic Four #14

Ultimate Fantastic Four #14

"N-Zone" - part 2

Postacie
Cytat

Sue Storm: "I turn invisible and I have a bulletproof force field. I am Invisible Ninja-Girl now."

Johnny Storm: "That should be your super-hero name. Invisible Ninja-Girl and The Human Lighter. Plus Mister Candyfloss and The Rockpile That Smells Like A Sick Buffalo."

Streszczenie

Zadowolony Reed wybiega z pokoju, w którym właśnie skończył rozmawiać z generałem Rossem. Za nim podąża Sue, której mniej podoba się to, co właśnie się wydarzyło. Woła do swojego chłopaka, żeby się zatrzymał, a kiedy on nie reaguje, stawia przed nim pole siłowe, na które on wpada. Reed mówi, że tak jak generał Ross, mówił zupełnie poważnie o wyprawie do Strefy N. Sue odpowiada, że generał to szaleniec i popiera ten pomysł głównie dlatego, że Reed wskazał mu możliwości wykorzystania Strefy N w działaniach wojskowych. Richards kontruje ten argument mówiąc, że to nic nowego, ponieważ Ross zawsze miał na celu zastosowanie ich odkryć w armii, i właśnie dlatego sponsorował próby teleportacji przez Strefę N. Reed mówi, że zdobędą statek kosmiczny, dostosują go do podróży Strefy N i dowiedzą się o niej jak najwięcej. Johnny, który właśnie nadchodzi z Benem, mówi, że to świetny pomysł i też chce lecieć. Sue pyta się o zdanie Grimma – ten odpowiada, że Reed już od dziecka chciał polecieć do Strefy N, a poza tym lot statkiem kosmicznym to fajna sprawa, więc chętnie się z nim zabierze. Richards mówi do swojej dziewczyny, że będzie potrzebował biologa i chce, żeby to ona nim była. Sue dalej uważa, że to szaleństwo, ale zgadza się lecieć. W tym momencie do czwórki przyjaciół podchodzi doktor Storm i jest wściekły na Reeda, że ten chce zabrać jego dzieci do innego wymiaru po tym, jak wziął je w latającym samochodzie do Europy, żeby przesłuchać szalonego terrorystę. Storm mówi, że nie będzie powstrzymywał Reeda przed realizacją swoich pomysłów, ale Johnny i Sue zostają w domu. Sue mówi, że już się zgodzili lecieć, na co jej ojciec odpowiada, że w takim razie zakłada na nią areszt domowy. Sue mówi, że i tak poleci, ponieważ Reed potrzebuje jej pomocy. Zresztą, nawet gdyby dał sobie radę sam, i tak by to zrobiła. Doktor Storm ze łzami w oczach mówi, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy prawie stracił swoje dzieci cztery razy i po prostu się boi. Sue mówi, że dadzą sobie radę, a informacje, które zbiorą, pomogą Reedowi odwrócić skutki wypadku u siebie i Bena. Storm pyta się, dlaczego Johnny i Sue nie chcą wrócić do normalności, na co córka odpowiada, że oni są zadowoleni ze swoich nowych możliwości.

Później. Doktor Storm pyta się Reeda, co dokładnie zaplanował. Richards mówi, że mają do dyspozycji jeden z promów kosmicznych, które wyszły z użycia, który został już przeniesiony do tajnej bazy należącej do armii. Tam zostanie przebudowany – jego poszycie będzie zbudowane z materiału wynalezionego przez Reeda, a napędzać go będą silniki Starka. Reed mówi, że statek będzie latał na podobnej zasadzie, dzięki której poruszał się "Fantastyczny Samochód". Podchwytując temat, Johnny zauważa, że nazwy nadawane przez Reeda są beznadziejne i on nie powinien nazywać ich nowego promu. Doktor Storm mówi, że Johnny powinien to zrobić.

Następnego dnia czwórka przyjaciół ogląda po raz pierwszy statek kosmiczny, a na jego kadłubie widnieje napis "Wypas".

W ciągu następnych tygodni trwają przygotowania do startu. Wreszcie nadchodzi długo oczekiwany dzień. Reed, Ben, Johnny i Sue siedzą w promie i sprawdzają wszystkie ustawienia. Przejście do Strefy N zostaje otwarte, wieża kontrolna daje "Wypasowi" sygnał do startu. Prom wlatuje do innego wymiaru. Reed zatrzymuje silniki i wypuszcza boję, która ma oznaczać punkt, z którego muszą powrócić. "Wypas" i jego pasażerowie ruszają w podróż w nieznane.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.