Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #13

Ultimate Fantastic Four #13

Ultimate Fantastic Four #13

"N-Zone" - part 1

Postacie
Cytat

Sue Storm: "You're blowing yourself up with C-4? Without telling me?"

Reed Richards: "I should tell you when I want to blow myself up with C-4?"

Streszczenie

Pustynia Nevada. Reed, Sue i doktor Storm kończą przygotowania do próby wysłania materii organicznej do Strefy N i z powrotem. Pierwsza faza eksperymentu przebiega pomyślnie: jabłko, które ma zostać teleportowane, znika. Ponieważ naukowcy nie rejestrują niczego, co mogłoby oznaczać kłopoty, Reed naciska guzik i jabłko wraca pokryte lodem. Sue poleca zespołom biologicznym zabezpieczenie i zbadanie obiektu. Ben pyta się Reeda, co to oznacza dla ich sytuacji, skoro nie udało się uzyskać ustawień, jakie Victor Van Damme wprowadził do superpozycjonera, co spowodowało wypadek podczas pierwszego eksperymentu. Reed odpowiada, że udało się pokazać, że potrafi transportować materię organiczną do Strefy N i z powrotem, ale przed nim jeszcze długa droga. Musi się jeszcze wiele nauczyć i poznać ten inny wymiar, a wtedy będzie mógł przywrócić Bena i siebie do normalności. Grimm pyta się, co ze Stormami. Reed mówi, że oni chcą pozostać w swoim obecnym stanie. Sue uważa się za największą zagadkę biologiczną na świecie: może robić się niewidzialna, przepuszczając światło przez siebie, ale jednocześnie nie jest niewidoma, a jedno z drugim teoretycznie powinno iść w parze. A wytwarzanie pola siłowego już samo w sobie jest bardzo dziwne. Johnny’emu natomiast bardzo się podoba jego moc i chce zostać bohaterem. Reed wyraża jednak zaniepokojenie tym, że chłopak traci na wadze, co znaczy, że najprawdopodobniej spala zapasy tłuszczu, kiedy jest w zapalonej formie. Ben zastanawia się, dlaczego płomienie wytwarzane przez Johnny’ego nie parzą go. Richards wyjaśnia, że razem z Sue zauważyli, że na skórze młodego Storma wytworzyła się nowa przezroczysta warstwa ochronna naskórka, która izoluje resztę jego ciała od zapalonej plazmy. Do dwóch przyjaciół podchodzi Sue i mówi, że analiza jabłka wykazała, że w Strefie N temperatura jest wyższa niż ta, która powinna być w próżni, więc ich teoria, że ten wymiar jest podobny do przestrzeni kosmicznej, nie do końca jest prawdziwa. Dziewczyna mówi, że powinni wysłać robota, żeby zebrał więcej informacji, ale Reed mówi, że ma inny pomysł.

 

Po powrocie do Budynku Baxtera Richards prosi doktora Storma, żeby porozmawiał z generałem Rossem i spróbował dostać od niego specyfikacje silników Starka, których używa S.H.I.E.L.D. Później. Sue widzi, że Reed pracuje nad robotem i jest trochę zaskoczona, bo wcześniej mówił, że nie jest mu potrzebny. On odpowiada, że to nie jest robot, lecz boja. Po uruchomieniu urządzenie zmienia się w metalową obręcz, co nie wydaje się imponować Sue.

 

Pokój Bena. Johnny, patrząc na swoje odbicie w lustrze, zauważa, że ma kurze łapki pod oczami. Ben mówi Stormowi, żeby dał mu spokój, ale ten odpowiada, że znów ma zakaz opuszczania budynku, a Reed i Sue są zajęci. Grimm mówi, że Johnny przynajmniej może spotykać się z rodziną, a on tylko raz w tygodniu rozmawia z matką przez telefon. Pyta się Storma, dlaczego nie chce, żeby Reed odwrócił u niego skutki wypadku, zwłaszcza że jego moce mogą mu szkodzić. Johnny odpowiada, że zginąć może równie dobrze, przechodząc przez ulice, a tak przynajmniej nie jest zwyczajnym szarym człowiekiem i zamierza korzystać z tego tak długo, jak może. Tak samo myśli o Benie – całkiem niedawno przecież potrafił pokonać olbrzymiego podziemnego potwora, a gdyby nie wypadek nigdy by czegoś takiego nie dokonał. Nigdy nie byłby superbohaterem.

 

Sue wciąż bada jabłko, które zostało przeniesione do Stefy N. Podchodzi do niej ojciec i pyta się, czy nie wie, po co Reedowi były materiały wybuchowe, które zamówił. Sue nie ma pojęcia. Nagle Budynkiem Baxtera wstrząsa eksplozja. Wszyscy biegną do hali, z której dobiegł wybuch. Ben wyważa drzwi i ich oczom ukazuje się zadowolony Reed, który prosi doktora Storma o umówienie spotkania z generałem Rossem. Sue jest wściekła, że jej chłopak lekkomyślnie się naraża, ale on spokojnie jej tłumaczy, że przecież znajdował się za tarcza ochronną, a nie miał innego sposobu, żeby przetestować, jak odporne na ciepło i wstrząsy jest poszycie, które wynalazł.

 

Generał Ross nie wierzy własnym uszom i prosi Reeda, żeby ten powtórzył wszystko jeszcze raz. Richards mówi, że mógłby opowiedzieć o bardzo odpornym materiale, który wynalazł, oraz o nowym zastosowaniu dla silników Starka, ale jego pomysł generalnie jest bardzo prosty: chce zostać przetransportowany do Strefy N, żeby ją zbadać osobiście.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.