Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #9

Ultimate Fantastic Four #9

Ultimate Fantastic Four #9

"Doom" - part 3

Postacie
Cytat

Reed Richards: "Johnny, how're you feeling?"

Johnny Storm: "I need a super hero name."

Reed Richards: "So you're feeling pretty good."

Streszczenie

Sue w ostatniej chwili odciąga Reeda z toru lotu mechanicznego owada. Reed mówi, że miała uciekać, ale dziewczyna odpowiada, że nie będzie go słuchać, kiedy on krzyczy do niej. Ben niszczy inne owady i mówi do dwójki przyjaciół, żeby uciekali, przestraszony, że im się coś stanie. Bohaterowie wybiegają z laboratorium i widzą, jak jeden z żołnierzy zostaje zabity przez owada. Na miejscu pojawia się Johnny i krzyczy, że muszą chronić doktora Storma, zanim napastnicy przedostaną się do części Budynku Baxtera, w której on się znajduje. Reed mówi, że muszą je w jakiś sposób uwięzić. Nadlatuje kolejna fala owadów, ale Sue zamyka ją w polu siłowym i miażdży, nie bez wysiłku. Następnie prowadzi resztę w kierunku pomieszczeń administracyjnych, gdzie jak przypuszcza, znajduje się jej ojciec. Nagle drzwi się zamykają. Reed mówi, że to część zabezpieczeń stworzonych przez wojsko, które bało się uczniów i zainstalowało środki ostrożności na wypadek, gdyby któryś z ich eksperymentów wymknął się spod kontroli.

Dr Storm jest zły na porucznika Lumpkina, że ten zamknął jego dzieci razem z napastnikami, ale żołnierz odpowiada, że musiał odciąć również swoich ludzi, co też mu się nie podoba, ale nie miał wyboru. Poza tym uważa, że jeżeli to, o czym słyszał, jest prawdą, to czwórka bohaterów powinna ocalić siebie i wszystkich innych, którzy są z nimi uwięzieni.

Sue, Johnny i Ben niszczą kolejne fale owadów, a Reed stoi za nimi, czując się bezradny, ponieważ nie może im pomóc. Postanawia się więc podpiąć pod detektory ruchu rozmieszczone w budynku i zauważa, że insekty zebrały się w hali „A”. Po chwili odbiera kolejne sygnały i stwierdza, że owady są zaprogramowane i przesyłają między sobą dane. Reed zaczyna oglądać jeden ze zniszczonych egzemplarzy i domyśla się, kto stoi za atakiem. Mówi Johnny’emu, że chce, żeby wleciał do hali „A” i rozgrzał się tak mocno, jak tylko potrafi. Cała czwórka biegnie na miejsce. Ben wyważa drzwi, Johnny wlatuje do środka, a Sue zamyka dziurę polem siłowym. W środku owady zauważają Johnny’ego i lecą w jego stronę. Chłopak używa pełnej mocy, wytwarzając ogromne ilości ciepła. Na zewnątrz pozostała trójka czeka za polem siłowym Sue. W końcu dziewczyna wyczuwa, że jej brat przestał emitować ciepło. Biegną w kierunku hali i widzą Johnny’ego leżącego na podłodze. Jako że w pomieszczeniu wciąż panuje wysoka temperatura, którą tylko Ben może wytrzymać, Grimm wchodzi do środka i wynosi chłopaka. Mówi, że nic mu nie jest, jest jedynie wykończony. Odchodząc z Johnnym, mówi, że ogoli mu jedną z brwi, zanim się obudzi.

Później. Sue mówi, że z jej bratem będzie w porządku, ale nie podoba jej się jego puls i poziom cukru we krwi. Reed kończy badanie resztek owadów i potwierdza swoje wcześniejsze przypuszczenie: Victor Van Damme żyje i właśnie próbował ich zabić.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.