Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #17

Supreme Power #17

Supreme Power #17

"True Faces"

Postacie
Cytat

Hyperion: "I'm going to help people, General. Because I can. Because I like it. And because it's the only goddamned thing I know how to do."

Streszczenie

Amsterdam. Jason Scott przygotowuje się do powrotnego lotu do Stanów Zjednoczonych. Jest bardzo przejęty tym, czego dowiedział się o Hyperionie. Ma nadzieję, że uda mu się podzielić tymi informacjami z resztą świata. Nie wie, że jest obserwowany przez ludzi generała Alexandra.

 

Sam generał tymczasem przybywa do klubu ze striptizem, w którym przebywa Hyperion. Przedstawia się Markowi i zaczyna z nią rozmowę mimo, że tamten nie jest specjalnie zainteresowany wysłuchaniem osoby, której poprzednicy i współpracownicy okłamali go wiele razy na wiele tematów. Generał mówi, że chciałby dać Hyperionowi ostatnią szansę do powrotu pod skrzydła rządu. Mark zastanawia się, czy to była groźba i na wszelki wypadek demonstruje swoją niezniszczalność – zabiera pistolet generała i strzela sobie w oko, oczywiście nie robiąc sobie żadnej krzywdy. Alexander mówi, że drugą osobę można skrzywdzić nie tylko fizycznie i pyta się, co Hyperion zamierza robić na „wolności”, w świecie, do którego nie pasuje. Hyperion odpowiada, że tylko jedną rzecz, którą umie – pomagać ludziom. Generał mówi, że to jego decyzja, ale będzie musiał ponieść jej ewentualne konsekwencje, a potem dodaje, że musi zadzwonić i wychodzi. Jedna ze striptizerek pyta się, czy Hyperion był kiedyś z kobietą, a jeżeli nie, to czy nie chciałby tego zmienić. Alexander wraca do limuzyny i dzwoni do snajpera, który ma na muszce Jasona Scotta i mówi mu, żeby pozwolił reporterowi wrócić do Stanów.

 

Doctor Spectrum pyta się Kingsley, jak jej się podoba jej nowy dom – trzypoziomowy zbiornik z wodą. Po próbie wytłumaczenia kobiecie koncepcji własności, Ledger zachęca ją, żeby obejrzała resztę domu. Wtedy nadlatuje Zarda, zwabiona głosem pochodzącym z kryształu. Spectrum przyjmuje jest gotowy do ewentualnej walki, ale kryształ przejmuje nad nim kontrolę. Mówi, że Zarda jest jakby uszkodzona i jej umysł nie jest w porządku. Kobieta mówi, żeby kryształ ją naprawił i opowiedział jej wszystko, co dowiedział się o Ziemi. Kryształ nie może jej naprawić. Zarda się pyta, dlaczego wybrał Ledgera jako swoją powłokę. On odpowiada, że tylko on mógł wykonać misję i wytrzymać moc kryształu. Tymczasem Kingsley widzi rozmawiającą parę, ale w jej oczach oboje mają nieludzkie kształty. Przeczuwając niebezpieczeństwo atakuje Zardę i drapie ją po twarzy. Ona odpowiada, że znów będzie piękna, a Kingsley będzie martwa. Kryształ mówi, żeby kobiety przestały walczyć, po czym Ledger odzyskuje kontrolę i rozdziela je. Zarda mówi, że słyszała o poszukiwania ludzi z mocą i przybyła, ale Kingsley ją zaatakowała. Teraz musi iść odzyskać urodę i może później wróci. Joe chce za nią lecieć, ale zanim jest w stanie użyć kryształu jest za późno. Ma pretensje do Kingsley, że ta rzuciła się na Zardę zaraz po jej przybyciu. Kingsley próbuje mu wytłumaczyć, że zdarzenia potoczyły się inaczej niż to widział Ledger, ale on jej nie wierzy. Kobieta wskakuje z powrotem do zbiornika nie reagując na wołanie Spectruma.

 

Tymczasem Zarda wlatuje do mieszkania kobiety o imieniu Claire, która właśnie uciekła od męża i przybyła do Miami, żeby zacząć swoje życie od początku. Zarda też uważa, że to dla niej okazja do rozpoczęcia nowego życia i kradnie zabiera energię życiową kobiety lecząc w ten sposób ranę zadaną jej przez Kingsley. Postanawia przybrać tożsamość Claire posługując się jej dokumentami.

 

Jason Scott w redakcji Washington Heralda rozmawia ze swoim szefem, Benem, który ma pewne opory co do wydania historii o Hyperionie. Nie bardzo jest w stanie w nią uwierzyć, a ponadto podejrzewa, że generał Alexander musi mieć jakiś ukryty plan, ponieważ inaczej nie pozwoliłby Scottowi dowiedzieć się prawdy. Jason jest tak pewny prawdziwości swoich informacji, że jest gotów ręczyć swoim życiem za swój artykuł. Ben zgadza się i na pierwszej stronie następnego wydania gazety czytelnicy widzą nagłówek: Źródła wewnątrz rządu potwierdzają pozaziemskie pochodzenie Hyperiona.

 

Mark spędza noc ze striptizerką. Rano kobieta szykuje się do pójścia do pracy. Włącza telewizor, aby dowiedzieć się, czy na ulicach jest duży ruch. W wiadomościach komentowany jest artykuł Scotta. Spiker mówi, że choć wydaje się to nieprawdopodobne, Hyperion nie urodził się na Ziemi. Jest kosmitą.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.