Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #17

Avengers #17

Avengers #17

"Four Against The Minotaur!"

Postacie
Cytat

Captain America do Hawkeye'a: "At ease, you imitation Robin Hood!"

Streszczenie

Kapitan kończy oprowadzać nowych Avengers po rezydencji. Nastroje w grupie są mieszane: Quicksilver już myśli, jak przejąć dowodzenie, Hawkeye nie zamierza słuchać rozkazów starego pryka, a Rick Jones jest zazdrosny, że nie został oficjalnym członkiem grupy. Steve odgaduje ich zamiary i wdaje się w kłótnię z Hawkeyem, ale Scarlet Witch uspokaja sytuację. Kapitan postanawia pójść za radą Iron Mana i odszukać Hulka, aby przyłączyć go do drużyny, a w ciągu kilku godzin wiadomość o tym przedostaje się do prasy i obiega cały świat. Niestety, Hulka nie ma teraz na Ziemi [to wina Leadera, jak pokazano w Tales to Astonish #69 - Gil]. Tymczasem, aby wypełnić oczekiwanie na jakąkolwiek wiadomość, Captain America zabiera nowych rekrutów do sali treningowej. Hawkeye szybko nudzi się zachwytami nad geniuszem Starka i wyrywa się do akcji, jednak już po kilku krokach na torze przeszkód Quicksilver musi go ratować przed laserami. Hawkeye nie daje mu jednak okazji do popisów i z pomocą sonicznej strzały wyłącza całą elektronikę. Tą sztuczką zaimponował nawet Kapitanowi, ale Scarlet Witch ma mu za złe, że sama nie zdążyła nic zrobić. W odpowiedzi słyszy, że wystarczy, jeśli będzie stać z boku i ślicznie wyglądać. W tym momencie przez ścianę przebija się ogromny robot, który oświadcza, że jego pan wie, gdzie jest Hulk. Captain America rusza do ataku, ale sam nie może nic zrobić stalowemu gigantowi, a strzały Hawkeye'a również nie pomagają. Scarlet Witch używa swoich zdolności, aby przewrócić robota, a Quicksilver używa kawałka metalu, aby oderwać fragment pancerza, dzięki czemu Hawkeye może usmażyć jego obwody. Robot zacina się powtarzając, że Hulk jest na pustyni. Mole Man przeklina swojego robota, ale jednocześnie cieszy się, że plan zwabienia Avengers na pustynię chwycił.

Wkrótce, Avengers docierają swoim nowym Quinjetem w miejsce, gdzie jakiś czas temu [Avengers #5 - Gil] walczyli z Lava Men. Quicksilver szybko przeszukuje okolicę, ale nie znajduje nawet śladu Hulka. Kiedy zastanawiają się, co robić dalej, podłoże nagle zapada się i wpadają do szybu, który jest pułapką Mole Mana. Hawkeye w porę wystrzeliwuje strzałę z liną, dzięki czemu unikają upadku i mogą bezpiecznie zejść do tuneli. Quicksilver rusza na zwiad, ale zaraz wraca oświadczając, że widział coś okropnego i to coś właśnie się do nich zbliża. Po chwili, przez ścianę przebija się potwór zwany Minotaurem [chociaż za bardzo Minotaura nie przypomina, zresztą oceńcie sami - Gil]. Tarcza Kapitana odbija się od potwora, a wybuchowa strzała Hawkeye'a tylko go drażni, więc Avengers muszą brać nogi za pas. Chcą się schronić w wąskim tunelu, ale ten zapada się, gdy tylko Quicksilver tam wbiega. Pietro zostaje uwięziony po drugiej stronie zawaliska, a po chwili pojawia się grupa Moloidów, które ogłuszają go gazem i zabierają do sali tronowej Mole Mana, a ten zamierza poznać sekret jego szybkości, by wykorzystać go do podboju świata na powierzchni. Pozostali obmyślają plan rozprawienia się z Minotaurem. Hawkeye oślepia go flarą, a Captain America strąca kawałek stropu, który dzięki pomocy Wandy nabija się na rogi potwora. Korzystając z okazji, że Minotaur szarpie się ze skałą, Avengers mogą utorować sobie drogę. Tymczasem, Pietro został podłączony do maszyny, która ma wyssać jego moce, ale nie przejmuje się tym specjalnie i żartuje sobie z Mole Mana. W momencie, gdy maszyna ma zostać uruchomiona, zjawiają się Avengers. Hawkeye uwalnia Quicksilvera, a Scarlet Witch niszczy maszynerię. Mole Man unika rzuconej tarczy Kapitana i dosięga przycisku na ścianie, a wtedy szklana kopuła zamyka się wokół Avengers i wynosi ich na powierzchnię. Postanawiają odpuścić mu tym razem i wrócić do poszukiwań Hulka.

W tym samym czasie, w zniszczonej bazie Leadera, żołnierze znajdują Bruce'a Bannera, ale wszystko wskazuje na to, że nie żyje.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.