Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Messiah CompleX » X-Men: Messiah CompleX

X-Men: Messiah CompleX

X-Men: Messiah CompleX

"Messiah CompleX" - chapter 1

Postacie
Zapowiedź

Przed Wami największe wydarzenie tego roku. Dwóch uznanych geniuszy zaprezentuje wstęp do komiksu, który jeszcze przed pojawieniem się przeszedł do historii. W ciemnym tunelu niepewnej przyszłości pojawiła się nadzieja. Narodziny pierwszego mutanta od czasu M-Day.

Cytat

Charles Xavier (po wykryciu przez Cerebrę nowego mutanta): "That may just have been the rebirth of hope."

Streszczenie

Blackbird leci do Cooperstown na Alasce. Na jego pokładzie podróżuje piątka mutantów: Cyclops, Angel, Nightcrawler, Emma Frost i Wolverine. Telepatka nie odbiera żadnych myśli od mieszkańców miasteczka, mimo że odrzutowiec jest już blisko celu. Angel podejrzewa pułapkę, a Wolverine zgadza się mówiąc, że albo myśli ludności są blokowane, albo nikogo tam nie ma. Emma stwierdza, że jest jeszcze trzecia możliwość, ale Cyclops nie chce jeszcze o niej myśleć. Nightcrawler mówi, że powinien zacząć, wskazując na płonące Cooperstown. Teraz dopiero Frost słyszy myśli przerażonych ludzi. Cyclops każe Nightcrawlerowi teleportować się na dół wraz z Wolverinem. Angelowi każe obserwować wszystko z góry, szukać tych, którzy przeżyli oraz sprawców. Sam lądując Blackbirda ma nadzieję, że odpowiedzialnym za zniszczenia nie jest mutant.

 

Instytut Xaviera, kilka godzin wcześniej. Profesor i Beast siedzą w sali Cerebry i obserwują sygnatury mutantów znalezionych przez maszynę. Charles mówi, że za każdym razem ma nadzieję znaleźć nowego mutanta, ale zawsze czeka go zawód. Mówi, że ich pokolenie wymiera, a następne zostało wymazane z istnienia. Nagle pojawia się sygnał z Alaski. Jest on tak silny, że profesor doznaje szoku i jest zmuszony do odłączenia się od aparatury, a efekty odczuwalne są w całym instytucie. Kiedy Charles dochodzi do siebie, stwierdza, że nadzieja właśnie narodziła się na nowo. Każe Beastowi naprawić Cerebrę, a sam idzie uruchomić zapasowe źródło mocy. Po drodze telepatycznie poleca Cyclopsowi i Emmie zebrać drużynę i spotkać się z nim w hangarze.

 

Cooperstown, teraz. Nightcrawler znajduje ocalałych ludzi i kolejno teleportuje ich w bezpieczne miejsce, a pozostali pomagają mu w miarę możliwości. Cyclops mówi, że nie mogą wykluczać, że zniszczenia są wynikiem pierwszej manifestacji mocy mutanta, co nie raz w przeszłości miało podobny przebieg, a za przykład podaje siebie. Wolverine oznajmia, że to, co się stało, to nie był wypadek: miała tu miejsce bitwa, a mutanci rzeczywiście brali w niej udział. Jego teorię potwierdza znalezione ciało Blockbustera. Pojawia się Nightcrawler mówiąc, że znalazł więcej zwłok, tym razem należących do Purifierów. Emma zauważa również pozostałości Prisma stwierdzając, że Purifierzy nie powinni być w stanie go zniszczyć. Po śladach Logan wnioskuje, że X-Men spóźnili się zaledwie o pół godziny. Cyclops zastanawia się, jak obie grupy wyprzedziły ich. Nightcrawler sugeruje, że być może to rzeczywiście była pułapka, ale Sinister i jego ludzie wpadli w nią pierwsi. Emma zwraca uwagę na coś, z czego wcześniej nie zdawała sobie sprawy: wśród myśli mieszkańców, które słyszy, nie ma żadnych należących do dzieci. Do mutantów podchodzi kobieta, trzymając na rękach spalone ciało swojej córeczki. Emma chcąc dowiedzieć się, co się stało w miasteczku, zaczyna czytać myśli kobiety. Widzi Purifierów, którzy za pomocą miotaczy ogni zabijają dzieci na polecenie swojego dowódcy, który krzyczy do pozostałych, że mają się nie przejmować dorosłymi. Większość grupy idzie do miejsca, z którego dochodzi najsilniejszy sygnał. Pozostali zostają spaleni przez Sunfire’a, któremu towarzyszą Lady Mastermind, Gambit, Scalphunter, Prism, Malice jako Omega Sentinel i Scalphunter. Gambit ma nadzieję, że Purifierzy nie zabili szukanego przez nich mutanta, ale Karima mówi, że wciąż go wyczuwa. Prowadzi pozostałych do szpitala, który chwilę później wybucha. Emma mówi pozostałym, że Purifierzy zabijali wszystkie dzieci, aby być pewnymi, że znajdą to jedno właściwe. Każe Angelowi lecieć do szpitala i znaleźć dokładne miejsce, w którym nastąpiła eksplozja. Mówi, że zdarzenie, które wyczuła Cerebra, to nie była pierwsza manifestacja mocy u nastolatka, lecz narodziny mutanta. Warren znajduje oddział niemowlęcy i powiadamia pozostałych, że Purifierzy pozabijali je wszystkie. Wolverine i Nightcrawler teleportują się do budynku. Logan próbuje użyć swojego węchu, ale przez dym i chemikalia nie może wyizolować żadnego zapachu. Z zapisów Emma dowiaduje się, że dzisiejszej nocy narodziła się trójka dzieci, ale w zniszczonej porodówce są tylko ciała dwóch z nich. Jest pewna, że dziecko, które zniknęło, to mutant, którego wszyscy szukają i dlatego doszło do walki Marauderów z Purifierami.

 

X-Men szykują się do odlotu. Wolverine zastanawia się, czy nie powinni zabrać ze sobą ciał Marauderów, ponieważ posłużą one za źródło pogłosek, że to mutanci, a nie Purifierzy, są winni zniszczenia Cooperstown. Cyclops mówi, że ocaleni wiedzą, kto im pomagał, ale Logan stwierdza, że przeważnie to nie ma znaczenia. Scott uważa, że teraz X-Men mają większy problem: pierwszy mutant, który urodził się od długiego czasu, prawdopodobnie znajduje się w rękach Sinistera.

 

Do ruin miasteczka przybywa Predator X, przywiedziony zapachem nowonarodzonego mutanta. Pomimo zmęczenia, stwór rusza dalej za śladem, ponieważ chce zaspokoić swój wielki głód.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.