Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #5

New Warriors vol. 4 #5

New Warriors vol. 4 #5

"Defiant" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Zodiac uderza ponownie, gdy Sofia musi zapłacić wysoką cenę za swój heroiczny wyczyn. Świat Night Thrashera załamuje się, gdy członek New Warriors ginie na jego oczach. Czy to koniec New Warriors? Jaki plan przygotował Stark, aby sprowadzić New Warriors na stronę prawa?

Cytat

Sofia: “Even though I can no longer fly, nor control the wind, I will always be able to dance !”

Streszczenie

Mimo, że oszaleli, będą zdrowi na umyśle . Mimo, że zatonęli, znów powstaną. Mimo, że stracili swych bliskich, odzyskają ich. A śmierć nie będzie miała żadnej władzy.

 

Pharsher trzyma w rękach martwe ciało Longstrike. W szale atakuje najbliższego członka Zodiac swoimi promieniami. Pech chce, że trafia w Librę, która absorbuje energię i oddaje mu z nawiązką. Night Trasher ratuje go w ostatniej chwili. Zbiry przechodzą jednak do ofensywy i spychają New Warriors do tyłu. Nagle na polu bitwy pojawia się dzieciak na rowerze i krzycząc, że nikt nie może zadzierać z New Warriors, próbuje zaatakować Scorpio. Libra jednak powala go na ziemię. Na ten widok Sofia nagle zaczyna biec w stronę lidera New Zodiac i kopie go w twarz. Następnie związuje mu oczy fartuchem. Zdezorientowany Scorpio strzela na oślep, trafiając w Taurusa, a Trasher wykorzystuje to, by przejść do kontrataku. New Warriors atakują przestępców, a ci nie dają rady się obronić. Sofia próbuje zabrać chłopca z pola bitwy, gdy nagle trafia ją promień jednego z członków Zodiac. Mimo to przestępczy nie odzyskują przewagi, a Taurus zbiera ciężkie lanie od Wondry. W końcu Scorpio teleportuje swoją grupę, obiecując bohaterom, że jeszcze się spotkają.  Blackwing również radzi uciekać, zanim pojawi się S.H.I.E.L.D., ale Trash nie chce zostawić Sofii. Dopiero kiedy pojawiają się pracownicy pogotowia i obiecują zająć się nią, zgadza się na odwrót. Kiedy New Warriors odlatują, sanitariusze starają się uratować dziewczynę, choć wątpią, czy mogą cokolwiek poradzić. Ukryta w cieniu osoba przygląda się temu i odchodzi.

 

Następnego dnia. Sally i Kat dyskutują w kawiarni na temat New Warriors. Kat uważa, że są dobrym tematem na sensacyjny artykuł i proponuje przyjaciółce zakład o to, która pierwsza go napisze. Floyd widzi, że dziewczyna bardzo się zaangażowała, co ta potwierdza. Nie rozumie jakie motywy kierują dzieciakami, które łamią prawo rejestracyjne, używając przy tym imienia grupy, stawiającej prawo na pierwszym miejscu. Sally stwierdza, że może ktoś stoi za nimi, co podsuwa Kat pewien pomysł.

 

Sofia we śnie widzi swoją zmarłą matkę i myśli, że umiera. Duch jednak zaprzecza i mówi, że jej aniołek ma jeszcze dużo do zrobienia. Nagle dziewczyna odzyskuje przytomność na stole operacyjnym. Lekarze właśnie uratowali jej życie.

 

Tony stark rozmawia przez komunikator z sekretarzem Kooningiem. Ten jest wściekły, że New Warriors poradzili sobie tam, gdzie zawiodła Inicjatywa i obwinia o to Tony’ego. Stark oświadcza mu, że wie, jak wyciągnąć z tego pożytek. Polityk daje mu ostatnią szansę. Patrząc na stare zdjęcie na swoim biurku, Tony stwierdza, że może mu zaufać.

 

Baxter Building. Harry i Bev przepytują księcia T’Chalę na temat jego możliwych powiązań z New Warriors. Kiedy wspominają o tym, że grupę finansują firmy związane z Wakandą, daje im elektroniczny spis wszystkich legalnych transakcji tego typu. Doradza im, aby przestali szukać konspiracji tam, gdzie jej nie ma. Czasem, by złapać największą rybę, trzeba zarzucić sieć blisko domu, jeśli ma się dość odwagi.

 

New Warriors kłócą się. Phrasher obwinia zespół o śmierć siostry, Skybolt twierdzi, ze to tylko jej wina, a Angel martwi się, że są za słabi, aby sobie poradzić w tej wojnie. W końcu Night Trasher ucisza wszystkich. Oświadcza, ze kiedy formował tę grupę, obiecał sobie, że nikt nie zginie. Śmierć Christie i obrażenia Sofii to jego wina. Nie chce narażać pozostałych na śmierć. W związku z tym, w trybie natychmiastowym rozwiązuje New Warriors.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #5 New Warriors vol. 4 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.