Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #12

The Punisher: War Journal vol. 2 #12

Postacie
Zapowiedź

Historia: World War Hulk trwa w najlepsze i odcina Nowy Jork od reszty świata. Kto będzie chronił tych, którzy pozostali? Frank @#$%!@!* Castle, oto kto! Chciwy Mung the Inconceivable rozbija się po dolnym Manhattanie. Frank, Clarke i kilkoro uchodźców  powstrzymują jego bezlistosny najazd. Punisher? World War Hulk? Inwazja obcych? Manhattan w ruinach? Ariel Olivetti urodził się, żeby narysować tę historię.

Cytat

Frank: "New York is screwed."

Streszczenie

Nowy Jork przeżywa atak Hulka. Bohaterowie zajmują się główną walką pozostawiając ulice bez ochrony. Frank i Stu jeżdżą po opustoszałych ulicach swoją furgonetką. Widzą, jak grupka robali atakuje małą dziewczynkę, która próbuje złapać swojego kota. Frank wychodzi z wozu uzbrojony w dwie elektryczne piły. Po chwili okazuje się, że robale giną równie łatwo co ludzie. Dziewczynka jest bezpieczna. Frank postanawia odwieść małą do rodziców. Jadą do domu dziewczyny, mała pamięta swój adres. Stu podczas jazdy ogląda Nowy Jork i nie może uwierzyć patrząc na zniszczenia.

Chwilę później dziewczynka trafia w ręce swoich rodziców. Ci dziękują Punisherowi. Tłumaczą też, że nie mogli się ewakuować, bo musieli zostać z umierającym dziadkiem dziewczynki. Mężczyzna mówi, że ani bohaterowie, ani S.H.I.E.L.D. nigdy nie sprawdzili, czy w mieście nie został ktoś, kto potrzebuje pomocy. Frank odpowiada w imieniu swoim i Stu, że są tu, aby pomóc. Chwilę później wychodzą. Udają się do jednego z magazynów Clarke'a. Frank wybiera sobie bronie. Szczególnie podoba mu się karabin strzelający nożami. Nagle zostają zaatakowani prze robale. Nowa broń Castle'a sieje wśród nich spustoszenie. Także Clarke sprawnie posługuje się swoją. Przeciwników jest jednak za dużo. Clarke zarządza odwrót, po czym wysadza budynek.

Mężczyźni wracają do dziewczynki i jej rodziców. Opracowują plan ucieczki z miasta. Chcą wydostać się przez most. Chwilę później ruszają. Idą pieszo. Już jedna z pierwszych ulic najeżona jest robalami. Castle i Clarke próbują oczyścić pole. Przeciwników jest jednak zbyt wielu. Frank zostaje ranny w rękę, Stu ponowie zarządza odwrót. Jednak tym razem nie jest łatwo. Przed uciekającymi mężczyznami ląduje największy robal - Mung the Inconceivable. Każe swoim oddziałom atakować. Nawet Frank na jego widok otwiera oczy ze zdumienia. Wszyscy uciekają. Nabuzowany Mung rzuca w ślad za nimi samochód. Frank przystaje słysząc jego krzyki. Wydaje mu się, że rozpoznaje w nim coś znajomego. Mung pyta się Franka, czy jest obrońcą Ziemi. Frank, z uśmiechem, potwierdza i umawia się na walkę za godzinę od tego momentu. Robale przestają atakować.

Wszyscy chowają się w budynku. Frank, przez okno, widzi, jak robale odcinają im drogę ucieczki do mostu. Nagle okazuje się, że nie są sami. W budynku są jeszcze inni ludzie. Castle obiecuje, że im także pomoże wydostać się z miasta. Razem ze Stu wpadają na pomysł, że najlepszym rozwiązaniem będzie prom. Po chwili plan działania się krystalizuje, Frank z uśmiechem obiecuje także, że zorganizuje uciekającym więcej czasu.

Clarke zakłada Punisherowi dziwne urządzenie i wypala laserem w jego ciele ornamenty. Informuje swojego partnera, że wynalazł syntetyczny strój Venoma. Jest to płynna, inteligentna zbroja. Dzięki niej Frank - zwykły człowiek, będzie mógł, jak równy z równym, stanąć do walki z Mungiem. Jedynym minusem jest to, że strój nie może przyjąć na siebie zbyt dużej ilości ciosów. Frank uruchamia urządzenie. Jego ciało pokrywa się  kombinezonem. Na jego piersi i twarzy pojawia się symbol czaszki. Punisher jest gotowy do walki. Rusza na spotkanie z Mungiem.

Frank atakuje obcego swoimi dwoma piłami, ale te przy kontakcie z przeciwnikiem łamią się. Punisher podnosi się z ziemi i czuje, że dzięki swojemu kombinezonowi ma szanse na zwycięstwo. Okłada Munga pięściami, ten odpowiada tym samym. Walka jest wyrównana, choć kombinezon Punishera coraz wolniej się zasklepia. Ale wtedy Castle myśli o broniach i kombinezon tworzy je. Dwa celne strzały trafiają najeźdźce. Frank dopada go i nieprzejmując się jego gadaniną łapie go za rękę i odrywa ją. Zabiera miecz z odciętej dłoni i używa go do przepołowienia głowy wroga. Mung the Inconceivable pada martwy, reszta robali widząc to ucieka w popłochu.

Chwilę później Frank przychodzi do nabrzeża, gdzie Stu pomaga ludziom wejść na pokład promu. Mała dziewczynka mówi, że zaginął jej kot. Frank obiecuje jej, że go znajdzie. Jest tu po to, aby pomagać.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #12 The Punisher: War Journal vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.