Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #16

Avengers #16

Avengers #16

"The Old Order Changeth!"

Postacie
Cytat

Melter: "Look Avengers! First I melt a lamppost -- next, I'll turn my invincible beam on you!"

Streszczenie

Większe części Avengers i Masters of Evil wciąż tkwią na środku ulicy, w sytuacji patowej. Thor żałuje, że nie ma mądrości Odyna, która pozwoliłaby mu z tego wybrnąć, a tymczasem przeciwnicy uznają, że nadszedł dobry moment by zniszczyć bohaterów i przystępują do ataku. W tej sytuacji Iron Man rozkazuje wykonać plan D, a Thor zaczyna obracać się tak szybko, że tworzy wir, który pochłania zarówno jego towarzyszy, jak i przeciwników. Tylko Enchantress i Executioner uciekają z jego zasięgu, a po chwili zauważają, że wszyscy pozostali zniknęli gdzieś. W innym wymiarze, Melter i Black Knight nie zamierzają podać się mimo zaskakującego obrotu sprawy, ale kiedy próbują atakować ich broń zwraca się przeciwko nim samym. Giant-Man wyjaśnia, że tutaj pewne prawa fizyki działają odwrotnie, ale na zapoznanie się z nimi będą mieli dużo czasu, bo Avengers zamierzają ich tu zostawić.

 

Tymczasem, Captain America pochował barona Zemo, a teraz zwraca wolność tubylcom, którzy uznają go za nowego władcę. Zamierza wraz z Rickiem wrócić do domu samolotem barona, ale nagle zostają zaatakowani przez oddział żołnierzy Zemo, którzy wysadzają maszynę i uciekają do dżungli. Kapitan ma jednak inny pomysł na powrót.

 

Po jakimś czasie, Avengers zabrali złoczyńców z innego wymiaru i oddali w ręce policji, a  teraz zbierają się w rezydencji, aby zastanowić się, co się dzieje z Kapitanem. Brakuje tylko Thora, który oświadczył, że ma ważne zajęcia w Asgardzie [Journey Into Mystery #116 - Gil] i zniknął. Wasp stwierdza, że im wszystkim przydałby się odpoczynek od ciągłych walk i niebezpieczeństwa, a pozostali zgadzają się z nią. Iron Man zauważa nawet, że teraz jest doskonały moment, by rozwiązać grupę. Nagle, pomieszczenie wypełnia dym, a gdy Avengers otwierają drzwi, znajdują przyczepioną do nich strzałę, z której cały ten dym się wydobywa. W pokoju obok znajdują związanego lokaja oraz Hawkeye'a, który oświadcza, ze przybył, aby przyłączyć się do nich. Ponieważ Iron Man zna go jako złoczyńcę [Tales of Suspense #57 - Gil] wyjaśnia, że tamto starcie było wynikiem nieporozumienia, a kiedy jego partnerka - Black Widow zginęła [to tylko jemu się tak zdaje - Gil], postanowił wszystko naprawić. Aby dowieść swoich umiejętności, stawia związanego Jarvisa pod ścianą i strzelając jednocześnie trzema strzałami, przecina wszystkie jego więzy. Dodaje też, że ma specjalne strzały na różne okazje, a ponieważ Avengers są pod wrażeniem i właśnie szukają kogoś na zastępstwo, postanawiają dać mu szansę.

 

Następnego dna, sterowana podwodna kamera zbliża się do granic Atlantydy, wzywając Namora na spotkanie. Gdy ten przybywa na miejsce, Iron Man oferuje mu szansę zmiany wizerunku i naprawienia grzechów przez wstąpienie do Avengers. Sub-Mariner docenia jego ofertę, ale nie zamierza wyrzec się dominacji nad rasą ludzką, a tym bardziej opuścić swoich poddanych.

 

Quicksilver biegnie do domu w szwajcarskich Alpach, aby pokazać siostrze amerykańską gazetę. Wanda czyta artykuł o przyjęciu Hawkeye'a do Avengers i ich otwarciu na nowych członków, a Pietro stwierdza, że jest to ich wielka szansa. Ona przypomina, że już raz byli kontrolowani przez kogoś i nic dobrego z tego nie wyszło, ale on uważa, że przyłączając się do Avengers mogą naprawić zło, jakie wyrządzili w szeregach Brotherhood of Evil Mutants.

 

Wkrótce zwołana zostaje konferencja prasowa, na której Avengers przedstawiają swojego pierwszego nowego członka. Dziennikarze zauważają brak Thora i Kapitana, ale Iron Man odmawia udzielania informacji o przyczynach ich nieobecności, a za to zapowiada, że wkrótce zespół poszerzy się o kolejne osoby. Po zejściu z podium, Giant-Man i Wasp stwierdzają, że teraz mogą udać się na zasłużony urlop, skoro znalazł się godny zastępca. W tej chwili zjawia się wóz pocztowy i okazuje się, że ogłoszenie o naborze spotkało się z szerokim odzewem. Tymczasem, Captain America i Rick Jones przedzierają się przez dżunglę i ratują przed jaguarem jakiegoś człowieka, który okazuje się pracownikiem pobliskiej plantacji i obiecuje zorganizować im transport.

 

Jakiś czas później, Tony Stark udaje się do portu, aby odebrać w imieniu Avengers przybywających statkiem z Europy Quicksilvera i Scarlet Witch. Natychmiast otacza ich tłum dziennikarzy, którzy odgadują, że ta dwójka ma dołączyć do Avengers i mają do nich mnóstwo pytań. Ponieważ domagają się demonstracji ich umiejętności, Quicksilver ściga się z limuzyną Starka do rezydencji, wyprzedzając ją znacznie. Na miejscy, Tony przedstawia im prawdziwe powody naboru, a potem oświadcza, że ma ważne spotkanie i musi wyjść, ale zaraz dołączy do nich Iron Man. Tak naprawdę, przechodzi do pokoju obok, aby założyć zbroję.

 

Kapitan i Rick wracają w końcu do Ameryki. Pod rezydencją zastają spory tłum, więc podejrzewają, że coś się stało i czym prędzej pędzą do środka. Wpadają do sali konferencyjnej, kiedy Avengers przesłuchują nowych kandydatów i zostają radośnie powitani. Wyjaśniają sobie nawzajem, co działo się z nimi podczas rozłąki, a w końcu Iron Man oświadcza, że on, Giant-Man i Wasp zamierzają opuścić grupę na jakiś czas, dlatego zadbali o zastępstwo. Gdy wszystko zostaje uzgodnione, Iron Man wychodzi do dziennikarzy, aby ogłosić, że wkrótce Captain America przedstawi nowych członków grupy. Ciężko mu się pożegnać, ale sam siebie przekonuje, że to najlepsze wyjście, a na odchodne, radzi nowej drużynie, aby odnaleźli Hulka. Potem dołącza do Giant-Mana i Wasp, aby pożegnać się również z nimi i wszyscy opuszczają rezydencję. Oddalając się słyszą, jak tłum wiwatuje na cześć nowych Avengers.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.