Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 4 » Iron Man vol. 4 #23

Iron Man vol. 4 #23

Postacie
Zapowiedź

Nawiedzany przez duchy przeszłości, Iron Man kontynuuje swoje śledztwo związane z tragedią w Omaha, pomimo tego, że Komisja Do Spraw Aktywności Superbohaterów kazała mu zamknąć tę sprawę. Ale kłopotliwe pytania pozostają bez odpowiedzi. Kto naprawdę stoi za śmiercią Gadget i co wyznaczyło ją na śmierć? Jedynym świadkiem jest szaleniec zwany Graviton.

Cytat

Samson: "How long have you been locked up in that tin can?"

Tony Stark: "Not long. A week maybe..."

Streszczenie

Budynek Projektu Prometeusz. Wściekły Paragon rzuca Mandarinem o ścianę. Siła ciosu jest tak duża, że mężczyzna zostaje wbity w ścianę, jednak uderzenie tylko go rozsierdza i Cooper poznaję potęgę ciała, w którym tkwią pierścienie osadzone wokół kręgosłupa. W kilka sekund zostaje potraktowany kopniakiem, wyładowaniem energii i manipulacją grawitacyjną. Kiedy już leży, podchodzi do niego Mandarin i pyta, dlaczego powinien darować mu życie. W odpowiedzi słyszy, że chłopak zrobił wszystko to, czego od niego oczekiwał. Zdając sobie sprawę, że rzeczywiście tak było i chłopak może się jeszcze przydać, zbliża ręce do jego twarzy i zmienia jego wspomnienia, czemu towarzyszy różowe wyładowanie energii. Chłopak powtarza słowa swojego mistrza... to Graviton zabił jego matkę, śmiejąc się, a on widział to na własne oczy.

Helicarrier S.H.I.E.L.D.. Iron Man sprawdza statystyki zaginionych ludzi. Po chwili zdejmuje hełm, zastanawiając się, co mógł przegapić. Nie mogąc wpaść na rozwiązanie zagadki, niszczy nim ścianę, krzycząc. Całej sytuacji przygląda się przez monitor Maria Hill, martwiąc się o stan psychiczny szefa, z którym jest coraz gorzej. Nagle rozlega się alarm. Półprzytomny Graviton słyszy rozkazy dotyczące chronienia sali, w której przebywa. Po kilku sekundach żołnierze krzyczą, że pociski nie odnoszą skutków i do sali wpada wściekły Paragon, zarzucając mu morderstwo. Obaj przebijają podłogę i lądują w olbrzymiej siłowni. Przewaga Coopera trwa tylko kilka sekund, po chwili ciężary zaczynają się unosić wokół Gravitona, którego rozwścieczyło wspomnienie śmierci Lucy Cervantes [zabita przez Paragona w Iron Man vol. 4 #21 – Snak3]. Dyski, gryfy i części atlasów zaczynają uderzać o Coopera, na sam koniec zostaje zmiażdżony w identyczny sposób, w jaki zginęła Lucy. W tym momencie do sali wpada Tony wrzeszcząc, że Graviton zabił jedynego świadka, jakiego mieli. Zrezygnowany Hall odpowiada, że ma gdzieś proces, do którego i tak by nie dożył. Widział rzeczy, o których wolałby zapomnieć... Mówi, że zemścił się za śmierć dziewczyny i w końcu ma jakiś dobry uczynek na swoim koncie. Zaraz po tym oznajmia, że jest zmęczony i korzystając z własnej mocy miażdży swój mózg.

Waszyngton. Iron Man informuje komisję, w której skład wchodzi sam Norman Osborn, o przyczynach śmierci Gravitona. Ci jednogłośnie uważają, że chłopak działał sam i sprawa powinna być zamknięta. Na przód wyraźnie wybija się Norman, który sarkastycznie wypowiada się, jakoby medyczna igła miała być dowodem w tej sprawie. Nie przekonuje go nawet nagranie walki Iron Mana z Paragonem, na którym ten drugi chciał pokonać Tony’ego w identyczny sposób, w jaki zginęła Lucy. Stark przedstawia swoją wersję, wedle której Gadget zbliżyła się za bardzo do odpowiedzi zaginięć ludzi. Odpowiedzialna za nie osoba chciała ją uciszyć, wykorzystując współpracującego z nimi Paragona, a Graviton posiadający podobne moce miał być kozłem ofiarnym. Przewodnicząca pyta, czy ma jakiegoś podejrzanego. W odpowiedzi słyszy, że jeszcze nie, ale nie zamknie tej sprawy, dopóki kogoś nie znajdzie.

Budynek Projektu Prometeusz. Przyłapana na wpatrywaniu się w Helicarriera Maya dostaje od Mandarina płytę z danymi dotyczącymi organizmów ludzi, którzy przetrwali podawanie Extremis. Jak sam mówi, dane są tylko symulacjami przeprowadzonymi przez ich informatyków. Dodaje, że rozpoczęli już pierwsze testy i Hansen rzuca mu się na szyję.

Później. Obecni na zebraniu przewodnicząca i Sekretarz Obrony Kooning debatują nad stanem Starka, który ten drugi uznaje za niestabilny [ma ku temu powody, skoro pracuje z Mandarinem – Snak3]. Wie, że potwierdzi to jego świadek i wzywa... Marię Hill.

Helicarrier S.H.I.E.L.D.. Iron Man informuje Dugana o wyniku zebrania w Waszyngtonie. Jego kolejnym rozkazem jest udanie się do doków N.Y., gdzie przeprowadzą naprawienie ostatnich szkód i poczekają na kolejny rozkaz. Odchodząc, wścieka się sam na siebie, że sprawa śmierci Gadget stoi niemal w miejscu, a obaj świadkowie nie żyją. Przerywa widząc, że ktoś jest w jego gabinecie i wpada do środka z bojowym okrzykiem, żeby zastać tam... Leonarda Samsona. Zielonowłosy ogląda właśnie nagrania z kamer statku, na których Graviton pyta Tony’ego, czy ten też widzi zmarłych, których zawiódł. Leo obawia się, iż mimo szaleństwa Halla jego diagnoza dotycząca stanu Starka może być prawidłowa – po prostu wariuje. Tony odpowiada, że nie halucynuje, co uspokaja doktora, który nie chciałby widzieć takiej persony z czynną schizofrenią. Prosi Starka o zdjęcie hełmu i pyta, przed czym ten chce się ukryć. Tony zaczyna krzyczeć, że może zachować teorię pochodzenia mężczyzn z planety Hulka na następną książkę. Ten widząc, że nic nie wskóra, powołuje się na rozdział z Aktu Rejestracji i wysyła Starka na przymusowy urlop. Dodatkowo wyposaża go w obręcz na nogę zaprojektowaną przez Xaviera przy użyciu technologii Shi'Ar. Wykonana z adamantium pierwotnie miała blokować moce psychików, zaś ten egzemplarz ma zakłócić pracę Extremis znajdującego się w organizmie Starka. Jeśli odmówi, zostanie wysłany na kontrolę jak psychol. Wybór należy do niego...

Mandarin i Maya obserwują oddalający się Helicarrier. Mężczyzna porusza kwestię ich pracy pytając, czy nie można by wymyślić innego podawania Extremis, ponieważ obecny jest dość traumatyczny. Hansen przyznaje, że wykonała już podobny wynalazek dla S.H.I.E.L.D., jakim były nano-kamery, ale oparte były na patentach Starka. Mężczyzna mówi, że powinna w końcu wyjść z cienia Tony’ego i Hansen przyznaje, ze smutkiem na twarzy, że już nad tym pracuje.

Jakiś czas później. Tony kontaktuje się ze swoją sekretarką, prosząc o wysłanie starego modelu auta. Przyznaje, że ostatnio prowadził je wieki temu, ale chyba nie ma innego wyboru. Przypomina też, że gdyby ktoś pytał, to jest zajęty wspinaniem się na K-2, szczególnie komisja powinna uzyskać takie informacje. Zaskoczona pani Rennie odpowiada, że chyba miał odpoczywać, ale on mówi, że nie ma lepszego odpoczynku od polowania. Tak naprawdę znajduje się w pokoju z laptopem i masą papierów. Na ścianach wiszą gazety i artykuły opisujące śmierć Gadget, Paragona i zaginione osoby...

Autor: Snak3

Galeria numeru

Iron Man vol. 4 #23 Iron Man vol. 4 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.