Avalon » Serie komiksowe » Immortal Iron Fist » Immortal Iron Fist #10

Immortal Iron Fist #10

Immortal Iron Fist #10

"The Seven Capitals of Heaven" part 3

Postacie
Zapowiedź

Turniej kung-fu, który zakończy wszystkie turnieje, trwa nadal w tej trzyczęściowej historii. Konspiracja Davosa i Matki Crane'a związana ze zniszczeniem K'un-Lun i dziedzictwa Iron Fista raz na zawsze zostaje wcielona w życie. Heroes for Hire kontynuują poszukiwania jednej z komórek Hydry w Himalajach. Szalona Bride of Nine Spiders wypuszcza swoją przerażającą sieć. Ameryka zakochała się w Fat Cobrze. Danny Rand wraca do walki, uzbrojony w historię życia Orsona Randalla, ostatniego Iron Fista. Czy się spóźni?

Cytat

Misty: "We just stumbled into the belly of the beast at dinnertime..."

Streszczenie

Wiele lat temu. K'un-Lun. Wendell Rand bierze udział w specyficznym turnieju walki wręcz, w którym nagrodą za zwycięstwo jest możliwość stanięcia oko w oko z mistycznym smokiem. Dodatkową motywację stanowi dla niego chęć wywarcia jak najlepszego wrażenia na swym nowym nauczycielu - Lei Kungu the Thundererze. W ładnym stylu udaje mu się wejść do finału, w którym naprzeciw niego stanie Davos, syn Thunderera, a prywatnie przyjaciel Randa.

K'un-Lun, chwila obecna. W uświęconym turnieju walki w jego drugiej rundzie zmierzą się Dog Brother #1 i Bride of Nine Spiders. Jednak przyglądającym się z góry zawodom Thundererowi i Augustowi Personage in Jade co innego teraz zaprząta głowę. Zastanawia się, gdzie też może być Daniel Rand. Tymczasem rozpoczyna się pojedynek, którego wynik wydaje się być z góry łatwy do przewidzenia. Filigranowa kobieta kontra odziany w zbroję i dzierżący w ręku miecz wojownik. Bride szybko jednak pozbawia swego oponenta złudzeń co do wyniku tej walki. Powoli zdejmuje odzienie, odsłaniając korpus, w którym gnieździ się niezliczone mrowie pająków. Po chwili niczym pociski pędzą one w kierunku Dog Brothera i obsiadają całego. Ten jeszcze podejmuje desperacką próbę odwrócenia losów pojedynku, na próżno jednak. Po chwili rozchodzące się szerokim echem wycie psów ogłasza porażkę ich pana. Po skończonej walce, nie chcąc wzbudzać niczyich podejrzeń, August próbuje potajemnie opuścić swe honorowe miejsce. Nie uchodzi to jednak uwadze Thunderera. August jednak każe zostawić się w spokoju. Sam udaje się do córki Orsona Randalla, by upewnić się, że Daniel nie dostał się do K'un-Lun przez nikogo niezauważony. Upewniwszy się, że Randa tu nie ma, postanawia wysłać na Ziemię swoich ludzi, na co dziewczyna oponuje. Jej zdaniem zadanie to jest zbyt ryzykowne, zważywszy na to, jak wielu przeciwników ma Iron Fist. Za swą zuchwałość dziewczyna zostaje skarcona potężnym kopniakiem.

Na Ziemi tymczasem Luke, Misty i Coleen, spoglądając na urządzenia wskazujące lokalizację, dochodzą do niepokojącego wniosku. Otóż nie wiedzą, gdzie się znajdują. Nagle mija ich zwiadowca na koniu, który pędzi poinformować swego Xao o przybyciu Terror Priests.

Heart of Heaven. Zwycięzcy poszczególnych walk turnieju mają teraz chwilę, by zrelaksować się na wspólnej uczcie. Wojownicy przy suto zastawionych stołach mogą się ze sobą przekomarzać i zanudzać przechwałkami. Na tle tych infantylnych rozmów wyróżnia się spotkanie Thunderera i jednego z najstarszych wojowników w turnieju, znanego jako Prince of Orphans. Tematem jest Davos, syn Thunderera, z którym ten już dawno nie miał kontaktu. Prince przypisuje sobie i Thundererowi część winy za to, czym chłopak się stał i jaki wybrał dla siebie los. Jest wiele faktów z przeszłości, za które powinni się wstydzić i to, jak postąpili z Davosem jest właśnie jednym z nich. Lei Kung nie jest jednak zainteresowany kontynuowaniem tej rozmowy. Oschle żegna się z Princem i udaje do komnat, gdzie spotyka się z córką Orsona Randalla. Oboje teraz wychodzą na taras, by obserwować skrzące się od ciał niebieskich sklepienie K'un-Lun. Pozornie błaha rozmowa niesie ze sobą widmo ogromnych zmian dla ich ojczyzny. Zmian, które dokonają się na najwyższych szczeblach hierarchii. Dziewczyna relacjonuje teraz przebieg rozmowy z Augustem. Sugeruje, że powinni powiadomić Daniela o wysłaniu Terror Priests na jego poszukiwania. Lei Kung odpowiada, że przejście jest zbyt dobrze pilnowane i nie ma możliwości, by niezauważonym przedostać się na Ziemię.

Na Ziemi tymczasem zwiadowca Xao informuje go o przybyciu Terror Priests. W nagrodę zostaje zastrzelony przez Xao. Ten zaś wydaje polecenie swoim ludziom, by zajęli wioskę, w której znajduje się portal Randalla. Za chwilę dochodzi też do szturmu, w trakcie którego wioska zostaje zbombardowana i ostrzelana z latających pojazdów. Ma też miejsce desant żołnierzy na kilka budynków.

K'un-Lun, wiele lat temu. W finałowej walce spotykają się Wendell Rand i Davos. Rand bez większych problemów pokonuje przeciwnika, zaś sama walka zostaje rozstrzygnięta przez Augusta, który nie życzy sobie jej kontynuowania, gdyż nie chce, by Davosowi stała się większa krzywda. Ten jednak czuje się znieważony tą decyzją. Odrzuca wyciągniętą rękę Wendella, który chciał pomóc mu wstać. Leżąc na ziemi, Davos szepcze, że powinien był go zabić.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Immortal Iron Fist #10 Immortal Iron Fist #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.