Avalon » Serie komiksowe » Daredevil: Redemption » Daredevil: Redemption #3

Daredevil: Redemption #3

Postacie
  • * Daredevil
  • * Constance
    * Emily i Amos Flood
    * Howard Gideon, Karla Faye
    * szeryf John Stonehouse
    * Joel Flood
Cytat

Howard Gideon: "A gun is a beautiful thing, ain't it, sheriff? It has no feeling for who it shoots at."

Streszczenie

Howard budzi się na łóżku, z obrazem Diabła Stróża, czekającego na drzewie, przed oczami. Pierwszym, co widzi po przebudzeniu jest zdjęcie jego synka. Odsuwa się od niego z przerażeniem. Spogląda przez okno. Diabeł opuścił swoje stanowisko.

Tymczasowe biuro Matta Murdocka. Constance informuje, że zaginęła połowa zdjęć, do których odnosi się raport z autopsji. Część najwyraźniej została wysłana do biura szeryfa i trzeba będzie je odebrać. Adwokat słyszy już dziesiąty samochód zatrzymujący się pod domem. Zgromadziło się tam także około pięćdziesiąt osób. Opuszczają budynek, lecz zatrzymują się po chwili na widok tłumu tarasującego drogę. Podchodzi do nich Howard Gideon, przedstawiając się. Ma gdzieś wyrazy współczucia Murdocka. Bardziej interesuje go, kogo przyciągnął ze sobą do Redemption - Daredevila? Matt zapewnia, że zależy mu tylko na sprawiedliwości. Karla Faye jest pewna co do winy trójki oskarżonych. Adwokat odpowiada, iż o tym zadecyduje sąd, wymierzając winnemu należną mu karę. Gideon nie chce słyszeć takich prowokacji. Gdy trójka już zginie, on pójdzie na ich groby i bez mrugnięcia okiem splunie na każdy po kolei.

Biuro szeryfa. Zdjęcia rzeczywiście są tutaj. John Stonehouse chce pomóc Mattowi i je opisać. Chłopiec na fotografiach został dźgnięty nożem, pobity i okaleczony. Między jego nogami, w miejscu genitaliów znajduje się wielka, krwawa rana. Kolorowe kopie tych zdjęć szeryf przypiął nad swoim biurkiem. Codziennie widzi spoglądające na niego martwe oczy chłopca. Dobrze zna rodzinę Bradleya i nie zdejmie tych fotografii, dopóki jego oprawcy nie zostaną skazani. Przyznaje, że znał Joela i spodziewał się po nim takiego wybryku. Niektórzy po prostu rodzą się źli. Niech zapyta chłopaka, albo jeszcze lepiej, jego matkę.

Więzienie Kramer. Joel prosi, by nie mówił matce o tym, co teraz mu powie. Pokój modlitwy - pierwsze wspomnienie, jakie miał, dotyczy właśnie jego. Spędził tam prawie połowę życia. Amos często zabierał ich tam, czytał Biblię, rozdawał stare sześciocalowe gwoździe - każdy za jedną grzeszną myśl, słowo czy uczynek - i wbijali je w ściany. W końcu padali na kolana i rozmyślali nad tym, jak nędznymi są grzesznikami. Matka odwiedza ten pokój do dziś. Sugeruje, by Matt go odwiedził - przerażające miejsce, gdzie wyczuwa się atmosferę zepsucia. Całe ściany pokryte są łebkami gwoździ, prócz których znajduje się tam tylko krzyż.

Po powrocie do domu Matt otrzymuje wreszcie jakąś dobrą informację - na ciele ofiary Constance odnalazła ślady ugryzień, które zostały przeoczone podczas autopsji. Wysłała je już do ekspertyzy specjaliście. Po drugie Foggy załatwił stymulator głosu dla Amosa, który w ten sposób będzie mógł komunikować się przy pomocy jednego palca i potwierdzić alibi Joela, co będzie wielką pomocą.

Następnego dnia. Foggy dzwoni do Constance z dobrymi informacjami: ortodonta potwierdził jej przypuszczenia i zgodził się wziąć udział w sprawie jako ekspert. Zasugerował, by pobrali odlewy zębów od oskarżonych i Gideona dla porównania.

Niedziela. Emily wraz z Amosem wybierają się do kościoła. Matt i Constance dołączają do nich. Na miejscu, w wypełnionym po brzegi budynku, Matt słyszy opinie miejscowych - ich obecność nie jest tu mile widziana, a panoszą się, jakby miasto było ich. Ksiądz podczas kazania ostrzega przed Diabłem, którego niewinną ofiarą stał się Bradley Gideon. Cała parafia łączy się w bólu z rodzicami zamordowanego chłopca. Ksiądz zna odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się stało - sami na to Diabłu pozwolili, poprzez nieczystość i zło, wylewające się z ekranów telewizyjnych, głośników radiowych, nagrań i kaset. Szatan naśmiewa się, widząc ich duchowy upadek. Bóg nie jest na to obojętny, lecz sam nie da rady. Oni muszą mu w tym pomóc - wyplenić grzech w każdej postaci z wnętrza swoich domów. Nadszedł czas na zmianę. Dlatego właśnie poprosił, by przynieśli do świątyni wszystkie grzeszne komiksy, książki, filmy i muzykę. W środę w nocy odbędzie się spotkanie, na którym młodzi ludzie zwierzą się, w jaki sposób walczyli z nieczystością. W chwilę po tym spalą wszelkie plugastwo w oczyszczającym płomieniu w największym ognisku, jakie widział ten stan. Gromkie "Alleluja" rozchodzi się echem po kościele. Na zewnątrz Emily oznajmia, że to kazanie było dobre, choć i tak nie ma porównania z kazaniami Amosa, kiedy to czuło się ognie piekielne liżące cię po stopach. Howard podchodzi do nich, witając się z adwokatem. Daredevil już go nie przeraża, a jego widok stał się dla niego rutyną. Obiło mu się o uszy coś o odciskach zębów i chciał się upewnić u źródła. Matt potwierdza. Jest dość pewien, że te dowody pomogą w sprawie. Uzębienie sprawcy jest bardzo nieregularne. Po chwili żegnają się. Constance oznajmia, że na miejscu Gideona trzymałaby usta zamknięte cały czas.

Howard Gideon stoi wraz z szeryfem Johnem Stonehousem. Strzela do dyni, położonej na pniu, wyobrażając sobie, że to głowa Joela Flooda. Szeryf przypomina o sprawie z śladami ugryzień i prosi, by Howard dla świętego spokoju zgodził się pobrać odcisk swojej szczęki. Gideon nie widzi problemu. Natomiast może się taki pojawić w związku z planowanym "specjalnym spotkaniem". Lepiej uniknąć konfrontacji z Murdockiem i wyklarować sytuację. Dobrze byłoby szepnąć słówko, czy dwa sędziemu Stoughtonowi, z którym John jest podobno w dobrych stosunkach. Strzela do dyni jeszcze raz. Pocisk rozszarpuje ją na strzępy. To by było na tyle w kwestii Joela Flooda.

Gideon siedzi w kuchni, na parterze swojego domu, sącząc whisky. Chwyta prostokątne lustro i przygląda się swoim zębom. Po chwili wychodzi przed dom. Daredevil nadal siedzi na drzewie. Męzczyzna prosi, by się nie ruszał - ma dla niego niespodziankę. Wraca do domu. Matt przez dłuższą chwilę siedzi, nasłuchując. Dociera do niego, że coś jest nie tak. Wkracza do domu. Zapach krwi pomieszanej z whisky unosi się w powietrzu. Na stole leżą zakrwawione, przed chwilą wyrwane zęby Gideona. Mężczyzna śmieje się. Sepleniąc pyta, gdzie są teraz dowody?

Autor: Spence

Galeria numeru

Daredevil: Redemption #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.