Avalon » Serie komiksowe » Daredevil: Redemption » Daredevil: Redemption #2

Daredevil: Redemption #2

Daredevil: Redemption #2

Part Two

Postacie
 • * Daredevil
 • * Emily i Amos Flood
  * Constance
  * Jack Ollsen
  * Saul i Adrienne Bowen
  * szeryf John Stonehouse
  * John Finley
  * Howard Gideon, Karla Faye
Cytat

Adrienne Bowen do Constance: "Stonehouse made pretty much the same offer to me. Promised me if I ratted-out Joel, they'd go easy on me... Being a girl and all. As I recall my reply was non-verbal and involved extending my middle finger in his direction."

Streszczenie

Poranek dnia następnego. Emily podłącza kroplówkę do ciała Amosa. Mężczyzna jest na tyle sparaliżowany, że nie potrafi nawet zamknąć powiek, lecz to właśnie on jest jedyną osobą, która może potwierdzić alibi syna, który spędził z nim cały wieczór w dniu morderstwa. Rozlega się stukanie palca o podparcie wózka - to Amos, palec jest jedyną częścią ciała, którą może poruszać. Emily odprowadza męża do windy, która wywiezie go na piętro. Zeznania Saula przerażają kobietę, choć podejrzewa, że ktoś go zmusił. Później w pokoju Matt wyciąga karton ze znalezionymi wczoraj w kaplicy przedmiotami, które mogą odmienić bieg sprawy. Kilkanaście zdjęć, plastikowa czaszka i dziennik - nic nie ma w sobie ani śladu satanizmu. Z zapisków wynika, że Joel bardzo kocha Adriannę i chcieli się wynieść z miasta, a jedynym, co ich powstrzymywało, była niepewność co do zachowania Saula w tej sytuacji. Oboje wiedzą, że te dzieci nikogo nie skrzywdziły.

Później. Emily podwiozła ich na umówione spotkanie z Jackiem Ollsenem, obecnym adwokatem Joela. Mężczyzna udostępni mu swoje biuro na czas trwania procesu. Sędzia wyraził zgodę na pracę Murdocka przy sprawie, zapewne dzięki jego dobrej reputacji. Jack będzie musiał podpisywać całą papierkową robotę i towarzyszyć mu w sądzie, prócz tego Matt ma wolną rękę. Przechodzi do sedna - Adrienne miała szczęście przy przydzielaniu prawników, natomiast adwokat Saula nie przejmie się specjalnie, nawet jeżeli chłopak pójdzie na krzesło. Mężczyzna ma taśmę z kopią nagrania Saula Bowena i pomyślał, iż dobrze byłoby poinformował o tym Matta. Wrzuca kasetę do niewielkiego odtwarzacza i naciska PLAY. Murdock od razu wyczuwa przerażenie i poczucie zagrożenia w głosie chłopaka...

Przesłuchanie odbyło się w obecności adwokata i szeryfa. Saul opowiada, co się stało tamtej nocy - 23 maja. Snując się po lesie niedaleko Redemption Valley natknęli się na Bradleya. Joel rzucił, że jest już znudzony mordowaniem kotów i innymi takimi bzdurami. John namawia, by kontynuował, przecież dobrze pamięta, co się wtedy stało. Bowen przerywa milczenie: chwycili chłopaka, obili i zadawali mu niezliczone ciosy nożem. Najczęściej uderzał Joel. Po kilku namowach Stonehouse'a z płaczem przyznaje, że jego siostra i on sam także nie próżnowali i także mają swój udział w okaleczaniu zwłok. Gdy już skończyli, nastała noc, posprzątali więc po sobie i uciekli stamtąd. Podsumowując - spotkali się w trójkę około godziny ósmej wieczorem, a na Bradleya natknęli się w granicach dziewiątej.

Coś jest nie tak. Saul wspominał wcześniej, iż z siostrą i Joelem spotkali się w południe, a przed zmrokiem byli już w domu. Jack potwierdza, dodając ponadto informacje o ustalonej przez koronera godzinie śmierci: między dwudziestą pierwszą, a północą. Ostatnimi osobami, które go widziały byli sąsiedzi, około siódmej trzydzieści. Godziny co chwilę zmieniają się w zeznaniach Saula. Szeryf Stonehouse najwyraźniej naprowadzał chłopaka na to, co ma powiedzieć. Matt wychodzi z biura.

Później. Więzienie Kramer. Murdock wyrzuca Johnowi Finleyowi, że nie zrobił nic w chwili, gdy Saul został wmanipulowany w zeznania, które właściwie już umieściły całą trójkę w więzieniu. Adwokat broni się, sugerując, iż chłopak nie jest może geniuszem, ale też nie jest tak głupi, by przyznać się do zbrodni, której nie popełnił. Obaj wchodzą do celi młodzieńca. John Finley, adwokat Saula wprowadza Murdocka do celi chłopaka. Ten od wejścia pyta kiedy, zgodnie ze słowami szeryfa, zostanie wypuszczony na wolność. Już nie może tutaj wytrzymać i czuje, że traci kontakt z rzeczywistością. Przyznaje, że Stonehouse zasugerował taką wersję wydarzeń, by szybko zakończyć cały proces. W innym wypadku czekałoby na nich elektryczne krzesło. Finley pyta Saula, czy rzeczywiście zabili Bradleya. Chłopak zalewając się łzami, zaprzecza - był potwornie przerażony i nie mógł inaczej zeznać. John obiecuje załatwić sprawę zeznań.

Adrienne Bowen przyznaje Constance, że otrzymała identyczną propozycję, lecz nie zgodziła się. Zeznania Saula, mimo iż chłopak w końcu zaprzeczył, pogrążają ich jeszcze bardziej, ponieważ zostały uznane za oficjalne, więc prokurator tak czy inaczej je wykorzysta. Są w kropce, ponieważ żadne z nich nie ma pewnego alibi: Adrienne z bratem oglądali telewizję, sami w domu. Świadkowie ani dowody nie przemawiają za ich niewinnością. Dodatkowo Joel nie wydaje się specjalnie zainteresowany tym, co się z nim stanie. Dziewczyna sądzi, że z tą ostatnią kwestią może sobie poradzić.

Joel nie może uwierzyć w to, co usłyszał, więc pyta, czy dobrze zrozumiał. Matt potwierdza. Chłopak z bezradności uderza pięścią w ścianę. Adwokat wyczuwa smak łez. Joel po chwili bierze się w garść, podnosi głowę i mówi, że musi odciągnąć dziewczynę jak najdalej od tych wydarzeń. Matt odpowiada, ze najlepiej byłoby wzbudzić racjonalne podejrzenia. Ktoś zamordował Bradleya Gideona i dobrze byłoby znaleźć jakiegoś alternatywnego podejrzanego. Joel odpowiada, ze powinien skierować swoje spojrzenie na rodzinę - młody praktycznie cały czas chodził poobijany i tłumaczył się, że miał wypadek. Warto byłoby popatrzeć na ręce ojca pogrążonego w żałobie.

Dom państwa Gideon. Pokój Bradleya, na piętrze. Matka siedzi na łóżku swojego ukochanego synka, trzymając w dłoniach jego zdjęcie. Do pokoju wkracza ojciec. Kobieta zwierza się, że przyszedł do niej adwokat Joela i wypytywał o synka, opowiadając historie o świadkach, którzy cały czas widywali go w siniakach. Mężczyzna niecierpliwi się. W końcu odpowiedź żony - powiedziała, iż nie zrobił nigdy nic więcej ponad to, co każdy ojciec, w przypadku trudnego dziecka. Dodaje jednak, że kilka razy posunął się za daleko. Dla ojca to zbyt wiele - wysłannicy diabła kuszą go tak, aby pobił żonę i wszyscy wiedzieli, że on jest złym człowiekiem. Nakazuje małżonce iść po książkę telefoniczną, a następnie usiąść na krześle. Kobieta posłusznie wykonuje rozkaz. Mąż zwija książkę, chwyta ją w obie dłonie. Uderza. Przy zamachu do drugiego uderzenia w pokoju roznosi się jedno słowo, wywołane przez kogoś z zewnątrz. "GIDEON". Mężczyzna powstrzymuje się, głaszcze Karlę po twarzy i prosi, by poszła do łóżka. Gdy zostaje sam, wygląda przez okno. Przywołuje z pamięci dobrze znane słowa: "...Bo zstąpił do was diabeł, pałając wielkim gniewem..." [Cytat z Apokalipsy św. Jana (12:12), za trzecim wydaniem "Bibli Tysiąclecia" - Spence]. Za oknem, na tle szkarłatnego nieba, na jednej z wyższych gałęzi drzewa rosnącego tuż obok domu stoi Diabeł Stróż i wpatruje się w czułego ojca i męża.

Autor: Spence

Galeria numeru

Daredevil: Redemption #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.