Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #14

Avengers #14

Avengers #14

"Even Avengers Can Die!"

Postacie
Cytat

Kosmita na widok Kapitana w akcji: "This one is a magician!"

Streszczenie

Avengers pędzą do szpitala z ranną Janet i natychmiast stawiają na nogi cały personel. Thor również chciałby pomóc, ale uważa, że jako doktor Blake nie ma wystarczających umiejętności, więc ogranicza się do fachowego opisu stanu rannej, zaskakując tym wszystkich i prawie wydając swój sekret. Chirurg, który zajął się Jan oświadcza, że pocisk przebił lewe płuco i dopiero po prześwietleniu będą wiedzieć, czy można ją operować. Bohaterowie czekają cierpliwie, chociaż męczy ich uczucie bezradności i pocieszają rozpaczającego Giant-Mana. Kiedy chirurg wraca, ma dla nich złe wieści: rana grozi zapadnięciem płuc i nie może być operowana - wszystko wskazuje na to, że Janet ma przed sobą ostatnie 48 godzin życia. Pym wścieka się i próbuje zmusić go, żeby zrobił cokolwiek, ale pozostali uspokajają go i pytają, czy nie ma innego sposobu. Po chwili, lekarz przypomina sobie, że czytał o specjaliście z Norwegii, który zajmuje się podobnymi przypadkami. Avengers decydują więc, że Thor jako jedyny może udać się do Norwegii i sprowadzić na czas doktora Svensona.

 

Po szybkiej podróży za ocean, Thor odnajduje laboratorium Svensona i wyjaśnia mu sytuację. Ponieważ doktor nie jest specjalnie chętny, bierze go pod pachę i odlatuje, chociaż ten protestuje, że nie jest człowiekiem, którego szuka. Już po dotarciu do szpitala mówi, że nie może pomóc Janet, a kiedy Giant-Man wścieka się i próbuje go przycisnąć, okazuje się, że pod przebraniem doktora kryje się różowy kosmita. Przyparty do muru wyjaśnia, że jego współplemieńcy przetrzymują Svensona w ukrytej bazie, ale zanim powie, gdzie ona jest, zaczyna się dusić i umiera. Pym rozpacza, ale koledzy pocieszają go, że mają jeszcze czas na odnalezienie i uwolnienie doktora, więc wszyscy rozchodzą się, by poszukać ukrytej bazy kosmitów swoimi metodami. Ponieważ poszukiwania na całej powierzchni ziemi nie dają rezultatów, przy następnym spotkaniu ustalają, że jedynymi miejscami gdzie nie szukali, są bieguny. Kierując się wskazaniem Mjolnira, wybierają kierunek północny i wkrótce przeszukują arktyczne pustkowia. W pewnym momencie, lód pod nimi się załamuje i wpadają do głębokiej rozpadliny. Wychodzą z tego bez szwanku, ale zostają otoczeni przez oddział kosmitów, którzy strzelają do nich zamrażającymi promieniami. Giant-Man obala na przeciwników lodową ścianę i wraz z resztą kieruje się do tunelu, którym tamci przybyli. Na drugim jego końcu znajdują całe, zaawansowane miasto, ale zostają zauważeni i potraktowani promieniem paraliżującym, a następnie zabrani do przywódcy kosmitów. Ten wyjaśnia, że są rasą Kallusian i przybyli na Ziemię, uciekając przed galaktyczną wojną wiele lat temu. Nie mogli jednak oddychać tutejszym powietrzem, dlatego pozostawali ukryci, aż pewnego dnia w ich ręce wpadł doktor Svenson, który prowadził badania w okolicy i to on zaprojektował maski z filtrem, dzięki którym mogli wyjść z ukrycia. Przywódca twierdzi, że nie chce nikogo skrzywdzić i obiecuje wypuścić Avengers, ale odmawia wydania doktora. Wtedy Thor, który tylko udawał paraliż, rzuca się na niego i bierze za zakładnika, żądając uwolnienia pozostałych oraz Svensona. Avengers zostają uwolnieni, ale w tym samym czasie, kosmici kupą rzucają się na Thora i zmuszają go, by wypuścił ich szefa. Rozpoczyna się regularna bitwa, która zostaje przerwana dopiero, gdy pojawia się doktor Svenson i przekonuje przywódcę kosmitów, by wycofał swoich ludzi. Giant-Man wyjaśnia, dlaczego poszukują doktora, ale ten twierdzi, że nie może opuścić swoich nowych przyjaciół, bo są w niebezpieczeństwie. W tym samym czasie, na orbicie Ziemi pojawiają się czujniki odwiecznych wrogów Kallusian, a jeden z nich odkrywa i atakuje bazę. Przywódca kosmitów rozkazuje przygotować się do bitwy, ale Svenson przypomina mu, że obiecał nie angażować Ziemi w tę wojnę. Ten twierdzi, że Ziemia nie ma dla niego znaczenia, ale gdy Avengers grożą, że nie dopuszczą do bitwy na ich świecie za wszelką cenę, zgadza się przenieść bazę na inną planetę. Wcześniej jednak teleportuje bohaterów i doktora do Nowego Jorku.

 

Svenson zostaje dostarczony do szpitala i natychmiast każe przygotować operację, a Giant-Man błaga go, by zrobił wszystko, co w jego mocy. Kiedy operacja trwa, Kallusianie opuszczają Ziemię, odciągając od niej uwagę swoich wrogów. Po ich opuszczonej bazie przechadza się Obserwator Uatu, który stwierdza, że czasami dziwny zbieg okoliczności może uratować cały świat. Wkrótce potem, doktor Svenson wychodzi z sali operacyjnej i oświadcza, że wszystko będzie dobrze.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.