Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #13

Avengers #13

Avengers #13

"The Castle Of Count Nefaria!"

Postacie
Cytat

Nagłówek w gazecie: "The Avengers declare war on U.S.!"

Streszczenie

Kilku złodziei próbuje okraść jakiś magazyn, ale podczas ucieczki zostają zatrzymani przez Avengers. Okazuje się, że bandyci pracowali dla organizacji o nazwie Maggia, a ich pracodawcy nie są zachwyceni obrotem sprawy. Przyczyną tego jest fakt, że oni również mają przełożonego, którego uważają za najpotężniejszego szefa mafii na świecie i panicznie się go boją, dlatego kiedy odbierają wezwanie od niego, lokalny szef obawia się odpowiedzieć. Jeszcze bardziej boi się nie odpowiedzieć, więc dotyka elektronicznego dysku i zostaje teleportowany do zamku hrabiego Nefarii. Próbuje się tłumaczyć i zrzucić winę na Avengers, ale hrabia nie przyjmuje wyjaśnień i szykuje dla niego jakąś straszliwą karę, a sam postanawia usunąć z drogi bohaterów, wykorzystując swoją pozycję. Pierwszym krokiem jego planu będzie przeniesienie całego zamku do Ameryki.

 

Po jakimś czasie, Avengers otrzymują zaproszenie na otwarcie zamku hrabiego Nefarii. Ponieważ z tej okazji ma być zorganizowany bal charytatywny, zgadzają się je przyjąć. Kiedy przybywają na miejsce okazuje się jednak, że są przed czasem, więc hrabia oferuje im pokoje, aby mogli się odświeżyć i odpocząć. W każdym pokoju zainstalowane są dziwne światła, które okazują się promieniować w taki sposób, że zatrzymują lokatorów w czasie. Na tym właśnie polegał plan Nefarii, który teraz tworzy trójwymiarowe projekcje bohaterów, które może całkowicie kontrolować. Wysyła te kopie do Pentagonu i Białego Domu, aby zażądały oddania całej władzy w kraju w ręce Avengers. Rząd oczywiście się nie zgadza i ogłasza ich wrogami publicznymi numer jeden. W ciągu doby, cała Ameryka nienawidzi bohaterów, armia szuka sposobów na ich unicestwienie, a Nefaria tryumfuje. Tylko Rick Jones i jego brygada wiedzą, że coś musiało się stać i próbują dostać się do zamku Nefarii. Zostają jednak obezwładnieni jakaś i zamknięci w lochu.

 

Po jakimś czasie, Nefaria uwalnia prawdziwych Avengers tłumacząc, że bal charytatywny się opóźni o jeden dzień. Zupełnie nieświadomi jego machinacji, bohaterowie opuszczają zamek, ale w drodze do swojej rezydencji zostają zaatakowani przez wojsko. Nie wiedzą co się dzieje, ale podejmują walkę i roznoszą w pył kilka oddziałów. Giant-Man i Wasp zostają wysłani na zwiad i znajdują gazety z informacją, że Avengers są poszukiwani za zdradę narodową. Wracają z tą informacją do tajnej bazy Avengers, ale pozostali już dowiedzieli się wszystkiego z radia. Zgadują, że ktoś się pod nich podszył i że Nefaria musiał mieć z tym jakiś związek, więc postanawiają wrócić do zamku.

 

Tymczasem, Fantastic Four zastanawiają się nad interwencją w sprawie Avengers, ale w ich siedzibie zjawia się urzędnik z Pentagonu, który oświadcza, że z powodu złych nastrojów społecznych, wszyscy bohaterowie zostają objęci wojskową kwarantanną dla ogólnego dobra.

 

Rick Jones składa z części nadajnik radiowy, aby skontaktować się z Iron Manem, ale Nefaria przechwytuje transmisję i postanawia ukarać więźniów. Ze ścian więzienia wyłaniają się jakieś dyski, które według słów hrabiego mają wprowadzić chłopaków w stan zawieszonej animacji, a po chwili, ściany zaczynają się przybliżać. Zatrzymują się jednak w ostatniej chwili, a Nefaria oświadcza, że osobiście nikomu krzywdy nie robi, a jeśli teraz któryś dotknie dysku, będzie to wyłącznie jego wina.

 

Avengers zbliżają się do zamku, ale gdy tylko wkraczają na pole wokół niego lub dotykają ścian, zostają sparaliżowani jakąś nieznaną siłą. Tylko Captain America unika tego i dostaje się do środka, wskakując na linie przez okno. Czeka na niego banda zbirów, ale pokonuje ich łatwo, a następnie odnajduje i uwalnia Ricka i jego kumpli. Razem znajdują antidotum na paraliż, a jeden z chłopaków zostaje wysłany, by dostarczyć je pozostałym bohaterom. Kapitan wysyła morsem sygnał do pływającego w pobliżu okrętu wojennego, ale zostaje zaskoczony i schwytany przez ludzi hrabiego. Kiedy Nefaria przykuwa go do ściany, pozostali Avengers wkraczają do zamku i rozbijają ochronę. Przyparty do muru, hrabia twierdzi, że cały ten plan był tylko niewinnym żartem, a wszystko to słyszy jeden z generałów, którego sprowadzili Avengers, by dowieść swojej niewinności. Bohaterowie zostają oczyszczeni z zarzutów, a hrabia aresztowany, ale kiedy już wydaje się, że wszystko dobrze się skończyło, pojawia się Rick, niosąc na rękach nieprzytomną Janet i mówi, że w czasie strzelaniny trafiła ją zabłąkana kula.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.