Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #12

Avengers #12

Avengers #12

"This Hostage Earth!"

Postacie
Cytat

Giant-Man: "I'll come right to the point! I received a cybernetic alarm from a frightened group of ants!"

Iron man: "Boy, everybody's a comedian! Now tell us the real problem!"

Giant-Man: "I am telling you!"

Streszczenie

W laboratorium Pyma rozbrzmiewa alarm, wywołany przez mrówki. Chociaż sprawa jest mocno niejasna i krępująca dla Janet, Hank każe jej natychmiast wezwać Avengers, bo z pewnością dzieje się coś złego. Captain America, Thor i Iron Man natychmiast przybywają na miejsce i są raczej poirytowani, że wezwano ich z powodu mrówek. Pym uważa jednak, że chodzi o jakieś niebezpieczeństwo spod ziemi i stawia na Mole Mana, ale Thor przypomina mu, że niedawno Fantastic Four zniszczyli jego imperium [Fantastic Four #31 - Gil]. Giant-Man obraża się, że nikt nie traktuje go poważnie i oświadcza, że poradzi sobie sam, więc Avengers spełniają jego życzenie i oddalają się.

 

Tymczasem, żądny zemsty Mole Man pogania swoich sługusów przy budowie maszyny, która przyspieszy ruch obrotowy Ziemi i zmiecie wszystko z powierzchni planety, aby on mógł mianować się władcą świata.

 

Pym próbuje zagonić Janet do roboty, ale ona oświadcza, że ma lepsze rzeczy do roboty niż ganianie za mrówkami. On się wścieka i próbuje zatarasować jej wyjście, ale gdy słyszy, że wizyta u fryzjera jest dla niej ważniejsza, unosi się honorem i postanawia sam wykonać misję. Przez mrowisko dostaje się do podziemnych tuneli i odnajduje kryjówkę Mole Mana, ale uruchamia przy tym alarm i zostaje otoczony przez armię Moloidów. Powiększa się i podejmuje walkę, ale zostaje ogłuszony przez wyładowanie z laski Mole Mana i uwięziony.

 

Jakiś czas później, naukowcy w różnych miejscach na ziemi zaczynają zauważać, że dzieje się coś dziwnego. Avengers zbierają się znowu i przyznają, że Giant-Man mógł mieć rację i nie powinni byli tak go traktować. Postanawiają odszukać go, zanim zajmą się rozwiązaniem problemu, a Janet wpada na pomysł, aby użyć projektora przestrzennego, który zbudowali by odnaleźć Hulka. Jej projekcja dociera do kryjówki Mole Mana, jednak zostaje odkryta, a spodziewając się interwencji, władca podziemi wydaje rozkaz ataku na powierzchnię. Tymczasem Avengers pracują nad planem działania i postanawiają użyć najnowszej koparki Starka, aby dostać się do podziemnych tuneli. Kiedy jednak przygotowują się do uruchomienia urządzenia, zostają zaatakowani przez armię Moloidów. Wszystkimi siłami starają się odeprzeć atak, a gdy wreszcie zyskują przewagę, napastnicy znikają w oparach mgły. Aby wyruszyć w pościg, Avengers potrzebują jednak kilku zapasowych części, po które wysłani zostają Captain America i Rick Jones.

 

Kiedy docierają oni do fabryki starka, zastają grupę złodziei, wynoszących części z magazynu, więc ruszają by ich powstrzymać. Okazuje się jednak, że szef bandy jest wyjątkowo silny i pawie udaje mu się ogłuszyć Kapitana, ale kiedy grozi Rickowi, tamten wraca do akcji i powala go. Mija chwila, zanim Rick dojdzie do siebie, ale teraz rozumie, dlaczego Kapitan nie chce go narażać. Gdy wracają do pozostałych, Iron Man i Wasp nadal pracują nad urządzeniem, a Thor zamartwia się, że przez jego uwagi, Giant-Man zaginął. Uruchamiają w końcu sprzęt i przenoszą go w dogodniejsze miejsce.

 

Tymczasem, Mole Man wścieka się na swoich podwładnych za to, że wrócili nie wykonawszy zadania. Okazuje się, że tym, który sprowadził ich z powrotem jest inny wróg Fantastic Four - Red Ghost, który proponuje połączenie sił. W tym momencie słychać alarm, który zwiastuje nadejście Avengers. Przebijają się przez skały i energetyczną barierę, a tam czeka na nich Red Ghost ze swoim atomowym pistoletem oraz maszyny Mole Mana. Korzystając z bitewnego zamieszania, Wasp odnajduje i uwalnia Giant-Mana, a tan natychmiast dołącza do pozostałych. Wspólnie przebijają się przez armię Moloidów, ale to daje czas Mole Manowi na dojście do maszyny zagłady. Kiedy próbuje ją uruchomić, okazuje się jednak, że Pym dostał się do środka i zniszczył obwody. Złoczyńcy uciekają w głąb jaskiń, obwiniając się wzajemnie za porażkę, a bohaterowie niszczą maszynerię.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.