Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #11

Avengers #11

Avengers #11

"The Mighty Avengers Meet Spider-Man!"

Postacie
Cytat

Giant-Man: "I better zip-up to fighting size... just in case!"

Wasp: "You just want to show off those dreamy biceps, blue-eyes!"

Streszczenie

Henry Pym pracuje w swoim laboratorium, kiedy zaskakuje go nagłe wezwanie na zebranie Avengers. Z wrażenia tłucze probówkę i przeklina dzień, w którym przystąpił do grupy, ale Janet uspokaja go i razem udają się do rezydencji. Powodem nadzwyczajnego zebrania jest wiadomość o śmierci Tony'ego Starka [Tales of Suspenese #61 - Gil] i zniknięcie Iron Mana, który - jak podejrzewają - zajmuje się sprawą morderstwa swojego pracodawcy. Avengers muszą zdecydować, czy dalej pozostać w domu Starka, ale po dłuższej dyskusji uznają, że tego właśnie życzyłby sobie drogi nieboszczyk.

 

Bohaterowie nie wiedzą, że w dalekiej przyszłości ich dyskusję śledzi za pomocą chronowizji Kang the Conqeror. Uznaje, że to jest najlepszy moment, aby zaatakować Avengers, jednak nie ma zamiaru narażać się osobiście, dlatego uznaje, że najlepszym rozwiązaniem będzie wysłanie do walki robota. Zastanawia się nad skopiowaniem któregoś z super-złoczyńców, ale wpada na lepszy pomysł i postanawia skopiować Spider-Mana. Tworzy odpowiednią formę, którą wyposaża w sztuczną osobowość oraz oczywiście nadludzkie zdolności oryginału, a następnie wysyła robota w przeszłość.

 

Po wylądowaniu, robot przyczaja się w mieście, a gdy w pobliżu pojawia się Captain America, by dać wycisk kilku bandziorom, włącza się do akcji i pomaga ich schwytać. Kiedy Kapitan dziękuje mu za pomoc, ten oświadcza, że szukał go, bo chce się przyłączyć do Avengers. Captain mówi, że o tym muszą zadecydować wspólnie i zabiera go do rezydencji. Avengers nie są zachwyceni widokiem Spider-Mana, bo ma raczej kiepską reputację, i chociaż rozważają możliwość przetestowania go i przyjęcia na okres próbny, większość stwierdza, że nie można mu zaufać. W tej sytuacji, robot oświadcza, że wie, gdzie jest Iron Man, ale im nie powie. Thor próbuje zatrzymać go na siłę, ale dopiero Kapitan uspokaja obu, a wtedy fałszywy Spider-Man opowiada im historyjkę o tym, jak był świadkiem porwania Iron Mana, przez ludzi, w których Avengers rozpoznają Masters of Evil. Twierdzi też, że zabrano go do Meksyku, więc grupa natychmiast postanawia wyruszyć, zostawiając porachunki z Pająkiem na później.

 

Giant-Man i Wasp udają się we wskazane miejsce samolotem rejsowym, a gdy docierają do celu, czyli starożytnej świątyni w Tirod, zaskakuje ich fałszywy Spider-Man. Giant-Man podejmuje walkę i nieźle sobie radzi, ale zostaje unieruchomiony siecią, a Wasp obrywa czymś w rodzaju packi na muchy. Na miejsce dociera także Thor, który atakuje zdrajcę, jednak w pojedynku traci swój młot, który plącze się w pajęczynach i osłabiony, również daje się oplątać siecią. Teraz robot czeka na przybycie kapitana, a gdy w końcu się pojawia, próbuje zaskoczyć go, zrzucając na głowę ogromny kamień. Captain unika pułapki i podejmuje walkę, ale robot oślepia go siecią i zrzuca ze szczytu świątyni. Kang tryumfuje i każe swojemu robotowi wysłać pokonanych bohaterów do przyszłości, ale przeszkadza mu w tym nagłe pojawienie się prawdziwego Spider-Mana, który zauważył robota jeszcze w Nowym Jorku i śledził go, by wybadać, co planuje. Wyrzucony w powietrze w czasie walki, robot próbuje uciec, tworząc szybowiec z sieci, ale Spider-Man podąża za nim tym samym sposobem. W czasie szamotaniny w powietrzu, znajduje wyłącznik robota, a ten spada do dżungli. Całą walkę widział Captain America, który teraz uwalnia swoich kompanów i wyjaśnia im, co zaszło. Wiedząc już, że mieli do czynienia z robotem odgadują, że jego twórcą musiał być Kang i są już pewni, że drugi raz nie dadzą się nabrać.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.