Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #8

Avengers #8

Avengers #8

"Kang, The Conqueror!"

Postacie
Cytat

Kang: "My missiles! You've destroyed them all!"

Giant-Man: "That's the idea, son!"

Streszczenie

Wśród wiwatów tłumu, Avengers zbierają się w rezydencji, aby odpowiedzieć na pilne wezwanie z Pentagonu, a po drodze zastanawiają się, kto powinien wystąpić jako przywódca grupy. Ponieważ to stanowisko jest przechodnie, Iron Man stwierdza, że tym razem przyszła kolej Kapitana. Po dotarciu do sali konferencyjnej, łączą się z Pentagonem przez wideofon, a jakiś wysoko postawiony oficer pokazuje im tajny materiał z ataku niezidentyfikowanego obiektu na bazę wojskową w Wirginii. Obiekt zmienił batalion czołgów w kupę złomu, a gdy wylądował, wyszedł z niego samotny osobnik, który oświadczył, że nazywa się Kang i przybył, by podbić tę planetę. Ponieważ żadne siły nie mogą go ruszyć, prezydent zgodził się poprosić o pomoc Avengers, a ci wyruszają natychmiast.

 

Gdy przybywają na miejsce, Kang ignoruje ich, nie wstając nawet ze swojego fotela z pola siłowego. Gdy Iron Man wzywa go, by przedstawił swoje żądania powtarza, że jego celem jest podbój Ziemi. Aby zademonstrować swoją przewagę, zamyka wszystkich w polu siłowym, a kiedy Thor próbuje rzucić w niego młotem, po prostu przenosi go w inne miejsce. Iron Manowi udaje się zniwelować pole siłowe i uwolnić grupę, ale wtedy wszyscy spadają z dużej wysokości. Na miejsce przybywa sekretarz obrony USA, który został oddelegowany, aby porozmawiać z Kangiem. Ten podejmuje negocjacje, a zapytany wyjaśnia, że przybył z odległej przyszłości, z XXX wieku. Wcześniej podróżował w odległą przeszłość, gdzie rządził Egiptem jako Rama-Tut [ Fantastic Four #19 - Gil], potem przybył do tego czasu i spotkał Doctora Dooma, który zainspirował go do zostania zdobywcą. Jednak, gdy próbował wrócić do swoich czasów, w wyniku awarii wylądował tysiąc lat później, na ogarniętej wojną Ziemi, gdzie musiał walczyć o przetrwanie, a następnie o władzę. Któregoś dnia uznał, że to go już nie bawi i postanowił wrócić do XX wieku, aby podbić Ziemię tu i teraz. Pochłonięty swoim monologiem nie zauważa, że Avengers zdążyli wrócić i okrążyć go, a już po chwili zostaje pochwycony przez Giant-Mana. Uwalnia się jednak bez problemu, rażąc go energią i odpiera też atak Iron Mana, a kiedy Thor próbuje ponownie trafić go młotem, osłania się barierą z pola siłowego. Wasp próbuje dostać się do wnętrza jego kombinezonu, ale Kang chwyta ją, więc musi się powiększyć, aby uwolnić się uścisku. Captain America zauważa, że Kang wykonuje większość trików posługując się pasem, ale zanim będą mięli okazję mu go zabrać, ten wciąga ich na pokład swojego statku. Wszyscy z wyjątkiem Janet i Ricka zostają uwięzieni i unieruchomieni, a Thor zostaje zmieniony w śmiertelnika. Pewien, że pokonał Avengers, Kang ogłasza, że światowi przywódcy mają 24 godziny na oddanie mu całej władzy. Sekretarz obrony zgadza się przekazać ultimatum prezydentowi, a tymczasem Janet i Rick uzgadniają, by poszukać pomocy lub odpowiedniej broni.

 

W ciągu kilku godzin światowi przywódcy zbierają się i decydują, by nie ulegać najeźdźcy. Kiedy baza w Wirginii zostaje otoczona, członkowie Teen-Brigade znajdują sposób, by dostać się do środka i podejść do samego statku Kanga. Mówią mu, że chcą być po jego stronie kiedy podbije Ziemię, a ten naiwnie wpuszcza ich na swój statek, gdzie rozpoczynają poszukiwanie więźniów. Wkrótce znajdują więzienie i wciskając przypadkowe przyciski, wyłączają pole siłowe w celi Thora, dzięki czemu może on zmienić postać i uwolnić się. Następnie pomaga im odnaleźć pozostałych, ale okazuje się, że pozbawiony baterii Iron Man jest w kiepskim stanie, bo jego serce nie wytrzymuje. Tymczasem, Wasp znajduje w rezydencji eksperymentalny miotacz energii Starka i postanawia dostarczyć go pozostałym. Kang zostaje zaskoczony przez Avengers, gdy naprawia uszkodzony przez Teen-Brigade zbiornik z energią. Nie wystarcza to jednak by go pokonać, bo atak Giant-Mana zostaje odparty z łatwością, a Thor nie może przebić się przez pole siłowe. Janet dostarcza Hankowi miotacz energii, którego ten zamierza użyć by przeciążyć pole siłowe Kanga, jednak kiedy strzela, trafia w zbiornik energii, a ten wybucha, uszkadzając kombinezon najeźdźcy. Kang nie poddaje się jednak i odpala ze statku pocisk neutronowy, ale Iron Man zmienia jego trajektorię i sprawia, że eksploduje wysoko nad ziemię. Giant-Man niszczy wyrzutnie pocisków, a Kang zostaje otoczony. Zaczyna atakować promieniowaniem, ale Thor pochłania je swoim młotem i zwraca przeciwko niemu, przeciążając obwody kombinezonu. Obawiając się, że wybuchnie, Kang ucieka do swojego statku i natychmiast startuje. Iron Man i Thor próbują jeszcze go przechwycić, ale nie udaje im się, bo przeciwnik znika. Avengers uprzedzają, że będą czekać na jego powrót.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.