Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #2

Avengers #2

Avengers #2

"The Space Phantom!"

Postacie
Cytat

Thor: "Ant-Man and the Wasp! Where did you come from?"

Wasp: "The stork brought us, handsome!"

Streszczenie

Avengers rozpoczynają swoje pierwsze oficjalne zebranie, a właściwie nie mogą go rozpocząć, bo brakuje Ant-Mana i Wasp. Wykorzystując chwilę oczekiwania, Thor czyni uwagi na temat stroju Hulka, ten zaś odgraża się, że go uszkodzi, jeśli się nie odczepi. Przybyły właśnie Ant-Man próbuje ich uspokoić, ale jest za mały i nie mogą go usłyszeć, więc razem z Wasp muszą łyknąć powiększające pigułki. Zaskoczonym ich nagłym pojawieniem się towarzyszom, Pym wyjaśnia działanie ich zdolności zmiany rozmiaru. Okazuje się, że tak właściwie, Avengers nie mają nic do roboty, więc Iron Man sugeruje, że powinni lepiej się poznać, skoro jest okazja. Janet marzy, aby bliżej poznać Thora.

 

Tymczasem, wraz z deszczem meteorytów, na Ziemię przybywa tajemniczy obiekt, który leci wprost do Nowego Jorku i ląduje w jednej z alejek, zmieniając się w Space Phantoma. Jego celem są Avengers, bo obserwował ich w czasie swojej podróży i uznał, że jeśli zdoła samodzielnie ich pokonać, nic nie stanie na przeszkodzie inwazji jego ludu na Ziemię. Aby pozostać niezauważonym, przyjmuje formę przypadkowego przychodnia, a jego samego umieszcza w miejscu, które nazywa Limbo, gdzie pozostanie, dopóki Phantom będzie używał jego wizerunku.

 

Kilka godzin później pojawia się w rezydencji Starka, gdzie mieści się kwatera główna Avengers. Chociaż oni sami tego nie wiedzą, on zna sekret Starka i wie, że jest Iron Manem, bo obserwował go od dawna. Jego obecność zostaje natychmiast zauważona i uznana za podejrzaną, więc Hulk wyrusza, aby się nim zająć, obiecując najpierw, że zrobi to delikatnie. Jednak gdy tylko Space Phantom go zauważa, wysyła go do Limbo i przejmuje jego formę. Następnie wraca do pozostałych Avengers, aby ich skłócić i sprowokować do walki między sobą. O dziwo wystarczy do tego nazwanie Iron Mana głupkiem, bo ten natychmiast chce się bić, aby udowodnić, że jest silniejszy od Hulka. Zaczynają się szarpać i już po chwili Stark stwierdza, że Hulk zachowuje się dziwnie, ale w tej chwili Thor rozdziela ich. Próbuje przemówić im do rozsądku, ale teraz Iron Man zaczyna podskakiwać jemu. Zadowolony z siebie Space Phantom w ciele Hulka oświadcza, że ma ich dość i wychodzi przez ścianę.

 

Wraca do alei, gdzie wylądował, ale po drodze zauważa, że człowiek, którego formę skradł wcześniej, opowiada innym o tym, co mu się przydarzyło. Aby przerwać, zanim powie zbyt wiele, zaczyna uderzać w chodnik, a wtedy podbiega do niego Rick Jones, który przybył do miasta w ślad za Hulkiem, aby przekonać go do powrotu do domu. Space Phantom nie zna go, ale Rick jakby nigdy nic wskakuje mu na plecy i każe skakać w kierunku pustyni. Phantom robi to dość nieporadnie i kieruje się w złą stronę, co wzbudza podejrzenia Ricka, więc przy następnym lądowaniu zrzuca go z pleców. Jones odgaduje, że coś jest nie tak, więc Space Phantom wyjaśnia mu, kim jest naprawdę i na chwilę powraca do swojej postaci, aby zademonstrować swoje umiejętności. Zaraz potem wraca jednak do formy Hulka i wyrusza, aby zniszczyć Avengers, zupełnie nie przejmując się chłopakiem.

 

Kawałek dalej, trwają przygotowania do testu wyrzutni antyrakietowej produkcji Starka. Nagle, z nieba spada Hulk i zabiera prototyp, przy okazji uruchamiając wyrzutnię pocisków testowych. W tym czasie, Stark podłącza swoją zbroję do gniazdka, aby naładować baterie. Kiedy odbiera telefon słyszy, że Hulk ukradł eksperymentalną broń i oświadcza, że natychmiast wyśle Iron Mana. Wkrótce spotyka Space Phantoma, gdy ten zmierza do rezydencji i wdaje się z nim w bójkę. Ponieważ okazuje się silniejszy, Phantom zmienia się w owada i ucieka, zostawiając na miejscu zdezorientowanego prawdziwego Hulka, podczas gdy Iron Man montuje młot, aby go nim zdzielić.

 

Tymczasem, Rick Jones zdążył wrócić do siedziby swojej Teen-Brigade i zamierza skontaktować się z doktorem Pymem, aby ostrzec go o zamiarach Phantoma. Hank odbiera wiadomość, a ponieważ groźba jest poważna, wyrusza na misję nie jako Ant-Man, ale jako Giant-Man [najwyraźniej dzieje się to wkrótce po Tales to Astonish #49, gdzie zrobił to po raz pierwszy - Gil]. Wasp postanawia towarzyszyć mu w swojej tradycyjnej, miniaturowej postaci.

 

Wkrótce docierają na miejsce, a Giant-Man rozdziela walczących, chociaż obaj mają mu to za złe i w końcu udaje mu się przemówić im do rozsądku. Tymczasem Wasp zostaje zaatakowana rzez Space Phantoma w postaci osy, który uprowadza ją do pobliskiej fabryki. Pym jest w stanie ją namierzyć, więc pozostali ruszają za nim. Jednak gdy tylko Giant-Man odnajduje swoją partnerkę, Space Phantom zaskakuje go i kradnie jego formę, a następnie próbuje zmiażdżyć Janet. Na szczęście, na miejscu jest Hulk, który także widział przemianę i zrozumiał co stało się z nim wcześniej. Wdaje się więc w pojedynek z Phantomem,a  ten szybko pojmuje, że nie może wygrać i próbuje staranować go prototypowym pojazdem księżycowym. Hulk odrzuca pojazd, który wpada wprost na Iron Mana. Space Phantom wykorzystuje okazję, aby zmienić postać i kradnie teraz formę Iron Mana. Hulk widział jednak jego przemianę i teraz wzywa Giant-Mana do wspólnego ataku.

 

W tym czasie, Wasp dociera do gabinetu Donalda Blake'a, przekazując mu wiadomość o walce. Doktor zmienia się w Thora i wyrusza za nią do fabryki. Gdy docierają na miejsce, Space Phantom wciąż opiera się atakowi, używając miotaczy Iron Mana, więc Wasp wchodzi do wnętrza zbroi i odłącza im zasilanie. Thor ciska w niego młotem, ale Phantom używa elektromagnesu, aby go odepchnąć i z dumą ogłasza, że ta planeta należy już do niego. Thor sprowadza jednak deszcz, który szybko unieruchamia zbroję Iron Mana i zmusza Phantoma do powrotu do swojej właściwej postaci. Próbuje on przejąć postać Thora, ale jego moc obraca się przeciwko niemu i sam zostaje wciągnięty do Limbo. Bohaterowie cieszą się ze zwycięstwa, ale jednocześnie martwią się, co zrobią jeśli Phantom powróci. Pym twierdzi jednak, że na to się nie zanosi, bo ktoś musiałby go najpierw wyciągnąć z Limbo. Thor zauważa, że dali się całkowicie zaskoczyć, a Hulk stwierdza, że wszyscy w tej grupie go nienawidzą i nie ma ochoty dalej z nimi współpracować. Kiedy oddala się skokami, pozostali stwierdzają, że bez ich nadzoru, kiedyś może okazać się niebezpieczny.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.