Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk vol. 2 » She-Hulk vol. 2 #22

She-Hulk vol. 2 #22

She-Hulk vol. 2 #22

"Jaded" - episode 1

Postacie
Zapowiedź

To będzie zupełnie nowy kierunek dla zgrabnej, zielonoskórej wojowniczki, kiedy stery nad scenariuszem przejmie Peter David, długoletni autor przygód Hulka. Koniecznie zobaczcie, jak najniebezpieczniejsza prawniczka na świecie bierze najniebezpieczniejszą robotę na świecie, albo She-Hulk będzie miażdżyć!

Cytat

Creel do Shulkie: "I know guys like you come back from the dead all the time, but c'mon! Ninety seconds?! That's just makin' God look bad!"

Streszczenie

Jakiś czas temu, drobny złodziejaszek Rockwell Davis, używający pseudonimu Hi-Lite, włamał się do jednego z nowojorskich muzeów. Używając noktowizora, dostrzegł laserowe czujniki alarmowe, a dzięki kostiumowi, który zakrzywia światło, przeszedł przez nie bez problemu. Jego celem był inkrustowany puchar, który według jakiejś legendy mógł być świętym Graalem, ale gdy już miał po niego sięgnąć, ktoś zapalił światło. Oślepiony błyskiem w noktowizorze, zaczął strzelać laserem na chybił-trafił i zranił strażnika, który go nakrył. Rana nie była poważna, ale okazało się, że strażnik miał słabe serce i dostał zawału. Davis nie wiedział, co ma robić, ale po chwili zabrał się do udzielania pierwszej pomocy i gdy zbiegli się inni strażnicy, zastali go, robiącego masaż serca rannemu. Trudno powiedzieć, co chodziło mu po głowie, kiedy ratował strażnika, ale z pewnością nie wpłynęło to na jego aresztowanie. Trzy miesiące temu opuścił areszt za kaucją w wysokości stu tysięcy dolarów, z czego dziesięć wpłaciła jego matka, a resztę fundacja Freeman Bonding Incorporated, będąca oddziałem GLK&B. Kiedy Davis zniknął, to fundacja stała się odpowiedzialna za jego ponowne dostarczenie przed oblicze sprawiedliwości, na co dostała dokładnie 180 dni.

 

Jennifer zatrzymuje samochód gdzieś na przedmieściach i raz jeszcze przegląda akta Davisa. To jej zadaniem jest doprowadzenie Davisa, więc jeszcze raz analizuje sytuację i rusza do dzieła. Puka w drzwi wozu campingowego, którym przyjechała i oświadcza, że jest gotowa. Głos ze środka mówi, że powinna zaczekać na potwierdzenie, ale ona jest pewna, że Davis jest w domu, a ponadto gotowa jest założyć się, że załatwi to bez zmieniania się w She-Hulk.

 

Ostrożnie zbliża się do drzwi i po cichu wchodzi do środka, przypominając sobie od razu, jakie precedensy prawne wykorzystuje, by nie odpowiadać za wtargnięcie. Wyciąga broń obezwładniającą i wpada do kuchni, zaskakując Davisa nad miską płatków śniadaniowych. Twierdzi, że jest z FBI, ale on od razu zgaduje, że chodzi o Freeman Bonding Inc. Ponieważ pyta, jak go znalazła aż w Minnesocie wyjaśnia, że matka go wydała, bo potrzebuje zwrotu kaucji by spłacić zastaw za dom. Davis ma na sobie tylko bokserki, więc pyta, czy może założyć spodnie, ale Jen odpowiada, że w samochodzie dostanie dres, razem z kajdanami. Trochę go zaskakuje ta wiadomość, ale po chwili stwierdza, że nawet mu ulżyło, bo dość miał ukrywania się. W tej chwili, na Jen wyskakuje kot, a gdy bierze go na cel, ktoś z tyłu chwyta ją za głowę i skręca kark. To kuzyn Davisa - Karl Creel, znany również jako Absorbing Man. Wyjaśnia zaskoczonemu kuzynowi, że ta kobieta to She-Hulk i gdyby jej nie zabił, mieliby problem, a następnie wykorzystuje swoje zdolności, by zmienić się w stal i rozerwać kajdanki. Wysyła Davisa na górę, żeby się przebrał i przekonuje, że zrobił wszystko dla jego dobra, a gdy ten się oddala, rozmawia z kimś niewidocznym zapewniając, że skutecznie pozbył się Walters.

 

Po chwili, wychodzi przed do i zauważa stojący na ulicy samochód. Zgadując, że to nim przyjechała Jen, zamierza wykorzystać go do ucieczki, ale gdy próbuje otworzyć drzwi kabiny, nieoczekiwanie wyskakuje na niego Shulkie. Serią szybkich ciosów wbija go w asfalt, starając się nie dać czasu, ani możliwości koncentracji, aby nie skopiował własności jej ciała. Creel zatrzymuje jednak jej ciosy i zauważa, że zmartwychwstała trochę za wcześnie, po czym odrzuca ją i absorbuje właściwości asfaltu. Kiedy to robi, wjeżdża w niego szkolny autobus, a gdy dyskutuje z kierowcą, She-Hulk skacze mu wprost na głowę.

 

Obserwując ich walkę przez okno, Davis stwierdza, że sprawy wymknęły się spod kontroli, a jego słowa potwierdza... Jennifer, która wstaje z podłogi i bierze go na cel, mimo złamanego karku.

 

Shulkie próbuje jakoś obezwładnić Creela, mimo tego, że jest teraz metalowy, ale nagle czuje, ze coś dostało jej się do ucha. To Titania, która nadal jest zminiaturyzowana po ucieczce z Big House, ale nadal może sprawić She-Hulk sporo bólu, atakując jej bębenki. Kiedy Shulkie walczy z potwornym bólem w głowie, Creel chwyta ją za włosy i potężnym ciosem ogłusza.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk vol. 2 #22 She-Hulk vol. 2 #22 She-Hulk vol. 2 #22 She-Hulk vol. 2 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.