Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man/Red Sonja » Spider-Man/Red Sonja #3

Spider-Man/Red Sonja #3

Postacie
Zapowiedź

Jeśli Spider-Man kontra Red Sonja to było dla Was za mało, przygotujcie się na starcie Venoma z Kulan Gathem. Kto zwycięży? Co to oznacza dla naszych bohaterów? Trzeba też wspomnieć, że jeśli Czerwona Sonja umrze, to samo stanie się z Mary Jane...

Cytat

Spidey: "Oh, no. They got you with the hobbit slang too?"
Robertson: "Say the what?"

Streszczenie

Venom przybywa na wezwanie Kulan Gatha. Czarownik ze zdumieniem odkrywa, że bestia ma serce i stawia opór i nie może posiąść jego mocy... przynajmniej chwilowo. Aby to zrobić będzie musiał skonsumować esencję jego serca.

Spider-Man budzi się w więzieniu pełnym ludzi. Wszyscy nazywają go Man-Spider, czego Peter nie może znieść. Nagle widzi Robertsona, mężczyzna tak jak wszyscy jest pod wpływem czaru Gatha.

Na zewnątrz więzienia Sonja stoi w otoczeniu ludzi, którzy tak jak ona nie mogą pogodzić się z tym, że Kulan Gath jest władcą. Pod jej dowództwem ruszają do ataku.

Robbie wyjaśnia Pająkowi, że czarownik zyskuje na sile dzięki składanym mu krwawym ofiarom z ludzi. Peter upewnia się, że mężczyzna nie pamięta prawdziwego świata. Nagle ściana więzienia upada - to sprawka oddziału Sonji. Wyswobodzony Spider-Man rusza do walki.

Na placu Sonja sieje spustoszenie wśród oddziałów czarownika. Peter dołącza się do niej. Po chwili walczą ramię w ramię z wrogiem. Wojowniczka pozbawia ich głów, Pająk jest łagodniejszy, pozbawia ich tylko przytomności.

Na dachu muzeum Venom okłada Gatha. Wytacza z niego nawet krew. Jednak Kulan nie poddaje się. Dotyka Venoma i staje się coś niespotykanego. Symbiont odłącza się od Eddiego Brocka. Czarownikowi sztuka ta udała się dzięki temu, że stwór zakosztował jego krwi, a moc Gatha pochodzi właśnie od niej. Symbiont całkowicie opuszcza Brocka i mężczyzna spada z dachu. Gath cieszy się widząc, że symbiont zaczyna się z nim łączyć.

Spider-Man i Red Sonja dzielnie odpierają ataki liczniejszego wroga. Do akcji wkracza Vermin. Atakuje ich na swojej wielkiej, ziejącej ogniem, bestii. Miecz czerwonowłosej jest bezużyteczny, nie inaczej wygląda sprawa z kopniakami Spidera. Sonja przypadkowa tnie pęta, którymi bestia była kontrolowana, w efekcie, czego Vermin spada, zrzucony, z jej grzbietu. Oszalałe zwierzę atakuje Spider-Mana przygniatając go łapą. Widząc to czerwonowłosa atakuje i wbija jej swój miecz w gardło. Bestia pada martwa. Kobieta podbiega do niedającego znaku życia Spidey'a. Peter jednak żyje. Sonja mówi mu, że wyczuwa w swojej duszy głos innej kobiety - M.J. Nie potrafi tego wytłumaczyć, ale stały się one jednym. Niestety im dłużej się to dzieje, tym bardziej głos Mary Jane słabnie. Sonja obiecuje Pająkowi, że zrobi wszystko, aby odwrócić czar Gatha. Pajęczy zmysł Petera odzywa się. Także jego wrogowie zmienili się i teraz Hobgoblin, Scorpion i Lizard atakują.

Na dachu muzeum dwie podobne dusze złączyły się i powstał Kulan Venom.

Autor: redevil

Galeria numeru

Spider-Man/Red Sonja #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.