Avalon » Serie komiksowe » Order vol. 2 » Order vol. 2 #4

Order vol. 2 #4

Order vol. 2 #4

"4: Magdalena - or - Nine Doves"

Postacie
Zapowiedź

Mięsożerne mutanty zombie wciąż przewalają się przez Los Angeles, a The Order nie tylko musi je powstrzymać, ale i dowiedzieć się, kto za nimi stoi. Poza tym, jak rozwiązujesz sprawę morderstwa w kręgu super-bohaterów? Czy oni mają swoje własne CSI? Teraz już mają. W międzyczasie, niektórzy członkowie drużyny zdają sobie sprawę, że nie są w stanie ocalić świata, chociaż bardzo chcą. I żeby było jeszcze śmieszniej, grupa zostaje wyeksmitowana. Tak, to kolejny piękny dzień w południowej Kalifornii dla The Order.

Cytat

Anthem: "You going to any meetings?"
Iron Man: "Sure. I'm in meetings all day long. I gotta run--Stark out."
Anthem: "Hm. That's not the kind of meetings I meant."

Streszczenie

"Neuntauben, Noon-Tow-Ben. To po niemieckim ojcu, matka była meksykanką. Zbyt wiele problemów z wymową, więc używam tylko imion. 'Magdalena Marie' nikomu nie sprawia kłopotu.
Kim chciałam zostać w dzieciństwie? Zdecydowałam się w trzeciej klasie, gdy mieliśmy przygotować opis wybranego kraju. Wybrałam Koreę i dowiedziałam się o tym kraju dwie rzeczy: wszyscy ćwiczą tam Tae Kwon Do i mieszka tam sporo sierot. Oczywiście było to trochę naiwne dziecinne podejście, ale miłość do Karate i potrzebujących dzieci pozostała mi do dziś. Zaczęłam trenować sztuki walki, potem wzięłam się za karierę modelki, a w końcu przyszła pora na aktorstwo. Wytwórnie szybko doceniły fakt, że nie musiałam korzystać z dublerki. Pierwszą poważna gażę przeznaczyłam na założenie fundacji charytatywnej dla sierot. Moja kariera zaczęła sama się napędzać, nawet bez wysiłku z mojej strony. Staram się zachować normalność, bo w końcu jestem zwykłą dziewczyną, która kocha dzieci.
Dlaczego nie założyłam własnej rodziny? No cóż..."


Magdalena kieruje stworzone przez siebie golemy do ataku na zombie. Wraz z Heavym walczy z jedną z trzech grup złoczyńców, którzy zaatakowali Los Angeles. Nie lepiej jest w innych rejonach: Supernaut oblicza, że przeciwników jest dwukrotnie więcej, niż w starciach dzień wcześniej, więc członkowie The Order mają pełne ręce roboty.

Podczas, gdy reszta grupy powstrzymuje inwazję zombie, Mulholland ciągle przebywa w kostnicy i próbuje skontaktować się z martwą Avoną. Przez dłuższy czas trzyma w rękach jej serce i jest dosyć zaskoczona, gdy wreszcie udaje jej się nawiązać kontakt ze zmarłą.

Członkowie The Order dają z siebie wszystko, ale przewaga liczebna przeciwnika jest przygniatająca. Przed porażką ratują ich agenci S.H.I.E.L.D., którzy przybywają z odsieczą. Z ich pomocą szybko udaje się zneutralizować zombie i pomóc poszkodowanym mieszkańcom LA. Anthem z zadowoleniem oznajmia władzom miasta, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane, ale radni są wściekli i żądają natychmiastowej przeprowadzki supergrupy, która ściąga na miasto kolejne katastrofy.

Anthem, Hera, Heavy i Kate Kildare debatują nad sytuacją grupy. Wszystko wskazuje na to, że tajemniczy przeciwnik testuje The Order, wysyłając do ataku coraz większe siły. Lista potencjalnych winowajców jest długa i na razie ciężko określić, kto jest odpowiedzialny za pojawienie się zombie. To nie jedyny problem grupy: trzeba będzie znaleźć nową siedzibę, a Kate Kildare nie będzie mogła długo powstrzymywać ujawnienia sex-kasety z udziałem Becky. Sprawy komplikuje jeszcze bardziej informacja od Mulholland, która dowiedziała się, że w śmierć Avony w jakiś sposób zamieszani byli wyrzuceni członkowie The Order. Te wszystkie złe wiadomości to za wiele dla Henry'ego, który oznajmia, że rezygnuje z dowodzenia zespołem.

W nieciekawym barze Jamal Peoples sięga po kolejne piwo. Były członek The Order nie może znaleźć nowego celu w życiu, ale wygląda na to, że sytuacja właśnie uległa zmianie. Tajemniczy wojskowy, przedstawiający się jako M.A.N. From S.H.A.D.O.W., proponuje mu angaż, który umożliwi mu zemstę na Henrym Hellrungu.

Nieświadomy tego zagrożenia lider The Order prowadzi telekonferencję z Tonym Starkiem, która trochę poprawia jego nastrój. Podbudowany tą rozmową idzie na spotkanie z naukowcami, którzy dokonali analizy pojmanych zombie. Udaje im się zlokalizować prawdopodobną lokalizację siedziby osoby kierującej atakami. Anthem udaje się po Calamity'ego, który w międzyczasie zaprzyjaźnił się z Carlem Crenshawem. Wzmocnieni The Order ruszają na akcję, ale okazuje się, że fabryka zombie została opuszczona. Na miejscu znajdują jedynie czarne okulary, które świadczą o tym, że za całym przedsięwzięciem stał M.A.N. From S.H.A.D.O.W.. Magdalena próbuje poprawić humor reszcie grupy i informuje ich, że właśnie kupiła ten budynek i przerobi go na dom opieki dla potrzebujących.

"Nie mogę mieć dzieci... Gdy byłam mała, zachorowałam i ... Zresztą nieważne. Za to każdego poranka myślę o 384 dzieciakach, którymi opiekuje się moja fundacja. Można powiedzieć, że codziennie ratuję świat 384 osobom. Kto może pochwalić się takim osiągnięciem?"

Autor: Lex

Galeria numeru

Order vol. 2 #4 Order vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.