Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Conquest - Wraith » Annihilation: Conquest - Wraith #4

Annihilation: Conquest - Wraith #4

Postacie
Zapowiedź

Wraith i Ronan wreszcie wpadają na siebie. Jeżeli to za mało, pojawia się również Super-Skrull (Avengers nie mają na niego wyłączności). Ponadto dowiecie się, która z postaci z Annihilation kieruje poczynaniami Wraitha.

Cytat

Wraith: "Destiny makes slaves of us all."

Streszczenie

Na jednej z planet imperium Kree, Wraith, Super-Skrull i Praxagora finalizują akcję porwania naukowca Phalanx, który według wszelkich źródeł powinien mieć dostęp do informacji o tajnej broni. Kl'rt i jego partnerka oczyszczają drogę, podczas gdy Wraith rozprawia się z kolaborantami chroniącymi naukowca w sposób, który uznał za jedyny właściwy, czyli wykonując wyrok śmierci.

Kiedy wracają na statek, Ra-Venn zarzuca mu zamordowanie dziewięciu cywilów, ale Wraith odpowiada tylko, że to byli zdrajcy i dodaje, że zrobił to w ramach umowy, którą zawarli, a teraz oczekuje czegoś w zamian. Ra-Venn wręcza mu wydruk z imperialnej bazy danych mówiąc, że sygnet, jaki nosił zabójca jego rodziny, był znakiem rozpoznawczym tajnego stowarzyszenia, które przed laty próbowało samowolnie kontrolować społeczny rozwój Kree. Więcej na razie się nie dowiedziała, a i tak nie ma czasu na rozmowę, bo jest potrzebna przy włamywaniu się do pamięci porwanego naukowca. Jej asystenci zdążyli się już dowiedzieć, że naukowiec miał dostęp do planów logistycznych kolektywu i odkryli, że Phalanx zbierają się w pobliżu przełęczy Kirvati. To miejsce, z którego można najszybciej dotrzeć do ośmiu systemów planetarnych, wydaje się więc idealne do przetestowania nowej broni masowego rażenia, a jeśli dane są aktualne, ma to nastąpić w ciągu najbliższych dwóch godzin. Ra-Venn twierdzi, że nie zdążą się przygotować w tak krótkim czasie, ale Wraith oświadcza, że zaatakują i tak, chociaż będzie to oznaczać pewną porażkę.

Kierujący flotą Ronan otrzymuje raport o pojawieniu się kilku wrogich statków, które formują szyk bojowy. Uznaje, że to jakaś kpina i rozkazuje zniszczyć rebeliantów. Rozkaz zostaje wykonany natychmiast, a cała flota Phalanx uderza w kilka niewielkich statków. Ra-Venn każe swoim ludziom wytrzymać jak najdłużej, ale gdy jej pierwszy oficer ginie w wybuchu, ogłasza odwrót.

Dowiedziawszy się o tym, Ronan odmawia wysłania pościgu twierdząc, że rebelianci i tak nie uciekną przed ich nową bronią, a wkrótce ugną się jak wszyscy Kree. Tymczasem z planetoidy przelatującej obok jednego ze statków zeskakują Wraith, Super-Skrull i Praxagora. Zanim zostają odkryci, przebijają się przez kadłub i dostają do środka, a dopiero wtedy systemy reagują na naruszenie poszycia. Mimo braku detekcji organizmów żywych, Ronan zgaduje, co się stało i wszczyna alarm. Intruzi zostają odcięci w korytarzu, więc Wraith próbuje uwolnić rój Exolon, by przerazić przeciwników. Okazuje się jednak, że Phalanx znaleźli sposób na obejście irracjonalnego lęku przed nim i nie ustępują. W takim razie Kl'rt bierze na siebie całą siłę uderzenia, a Praxagora rusza za nim, dając Wraithowi czas na dotarcie do broni i zniszczenie jej. Ten wskakuje na swój pojazd i przebija się przez atakujących.

Po chwili dociera do odpowiedniego sektora i blokuje za sobą drzwi. Nie okazując emocji, staje przed częściowo zasymilowanym Supremorem i oświadcza, że nie jest dla niego bogiem, a jedynie kolejnym wrogiem do zabicia. Głos odpowiada mu, że jest czymś znacznie więcej, a po chwili materializuje się przed nim zjawa ojca mówiąc, że sprowadził go tu i jest z niego dumny. Wraith jest skołowany, więc duch wyjaśnia, że nieumarły Supremor wezwał go z zaświatów, by pomógł sprowadzić wybrańca. Słysząc to, Wraith krzyczy, że został oszukany i odwiedziony od swoich poszukiwań, ale ojciec zapewnia, że jest prawdziwy i na poparcie tych słów, nazywa go prawdziwym imieniem. Twierdzi, że Supremor wezwał go, bo tylko on może uratować wszystkich Kree. Phalanx planują wykorzystać duszę Supremora jako broń do zawładnięcia Kree, ale Exolon, których nosicielem jest Wraith, mogą wchłonąć jego esencję i uwolnić z niewoli Phalanx. Wraith wciąż uważa, że to było oszustwo, więc ojciec mówi, że jeśli pragnie tylko zemsty, nie musi nic robić, bo kiedy broń zostanie uruchomiona, człowiek z sygnetem zostanie zasymilowany razem z resztą i spędzi resztę życia jako niewolnik. Jeśli jednak uwolni Exolon, zostanie połączony z duszą Supremora na zawsze, stanie się promykiem nadziei dla imperium i bohaterem. Wraith nie zdąży jednak zareagować na te słowa, bo pojawia się Ronan, który atakuje go, jednocześnie uruchamiając sekwencję broni. Walcząc z nim, Wraith zastanawia się, co powinien zrobić, ale gdy odliczanie dobiega końca i broń zostaje uruchomiona, wypuszcza duszożerne pasożyty, jak tylko może najszerzej. W ciągu kilku sekund, dusza Supremora zostaje wchłonięta, a flota Phalanx całkowicie sparaliżowana. Ronan natychmiast odzyskuje zmysły i dociera do niego, co zrobił. Wraith każe mu się wziąć w garść, bo imperium potrzebuje władcy, ale on twierdzi, że zhańbił się zdradą i błaga o śmierć. Ponieważ Wraith nie chce spełnić jego żądania, wyciąga nóż i próbuje się nim przebić, ale zostaje powstrzymany. Słyszy, że kieruje nim wstyd, a nie pragnienie sprawiedliwości i że powinien zapracować na swoje przebaczenie, a nie wybierać najszybszą drogę ucieczki, bo wszyscy są niewolnikami przeznaczenia.

W ciągu kolejnych dwóch dni, wszyscy wracają na statek Ra-Venn. Ronan przejmuje dowództwo i zaczynają planować walkę z najeźdźcami. Nikt nie wie, co zaszło na statku Phalanx. Ani o tym, że Wraith połączył się z Supremorem, ani o chwilowym załamaniu Ronana. Dla niego to najlepsze rozwiązanie - nie chce ich chwały, chce tylko nadal pozostać sobą.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Annihilation: Conquest - Wraith #4 Annihilation: Conquest - Wraith #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.