Avalon » Serie komiksowe » Annihilation: Conquest - Quasar » Annihilation: Conquest - Quasar #4

Annihilation: Conquest - Quasar #4

Postacie
Zapowiedź

Quasar i Moondragon już prawie mają osobę, która może zostać zbawcą Kree, ale przed nimi czeka jeszcze spotkanie z Super-Adaptoidem.

Cytat

Super-Adaptoid: "Attempt failed. Repeat. Accessing: Imagination..."

Streszczenie

Quasar oświadcza, że wyczerpała całą moc Quantum Bands i to koniec. Moondragon stanowczo zaprzecza przypominając, że nie są bezbronne, ale Phyla mówi, że została jej tylko siła i zdolność latania, bo pozostałe zdolności czerpała z Nega-Bands, które zniknęły, gdy przyjęła obecne bransolety. Heather dodaje, że ma jeszcze miecz z energii kwantowej, ale to marne pocieszenie, bo Phyla stwierdza, że w walce z armią Phalanx pomóc im może tylko własna armia. W tym momencie, ktoś mówi, że mają armię. To Dejann, który przybył na czele mieszkańców planety, by odwdzięczyć się za jej pomoc. Quasar dziękuje mu za odwagę, ale twierdzi, że walka tubylców z Phalanx doprowadzi tylko do rzezi. Dejann stanowczo oświadcza, że nie mają innego wyjścia i wolą zginąć w walce jako wolni ludzie, niż wymierać powoli jako niewolnicy. W tej sytuacji, trudno nie przyznać mu racji, więc Phyla wskakuje na grzbiet Moondragon, by poprowadzić armię przeciwko najeźdźcom. Phalanx zostają zaskoczeni i zepchnięci do defensywy, ale gdy ledwie bitwa się rozpoczęła, Heather przekonuje Phylę, by opuściła walczących i odnalazła Super-Adaptoida, bo jeśli przejmie on kontrolę nad Wybawcą, cała ich misja pójdzie na marne. Quasar nie chce jej zostawiać, ale w końcu daje się przekonać i odlatuje, zapewniając, że ją kocha i wróci na pewno.

Pojedyncze jednostki Phalanx próbują ją zatrzymać, ale Phyla bez większych problemów przebija się do twierdzy. Znajduje Adaptoida, który pilnuje kokonu, ale ten uznaje jej przybycie za wyjątkowo niepożądane i używa mocy Thora, by ją zniszczyć. Quasar ledwie wytrzymuje uderzenie pioruna, ale to wystarcza, by Adaptoid uznał, że nie ma czasu na walkę i postanowił ją uwięzić w bańce z energii kwantowej. Phyla na to właśnie liczyła, bo teraz może wchłonąć energię, którą Adaptoid jej ukradł i przejść do ataku. Jej przeciwnik zdaje sobie sprawę z popełnionego błędu i przechodzi do szybkich ataków z dystansu, aby nie dać jej czasu na zaabsorbowanie większej ilości energii. Broniąc się, Quasar zauważa, że Adaptoid używa tylko takich form energii i przedmiotów, jakich ona użyła wcześniej przeciwko niemu i zgaduje, że kluczem do zwycięstwa jest wyobraźnia. Nie oszczędzając energii tworzy więc różnorodną armię wojowników, którymi atakuje robota. Ten natychmiast próbuje ją skopiować, ale wychodzi mu tylko grupa bezkształtnych tworów, postanawia więc skopiować wyobraźnię Phyli. Ona atakuje bezpośrednio mieczem, a przy okazji wyjaśnia mu, że nie może skopiować wyobraźni, bo nie jest to coś, czego można się nauczyć i objąć prawami logiki. Ma rację, bo po nieudanej próbie, obwody logiczne Adaptoida zostają przeciążone i nie jest w stanie walczyć, a wtedy Quasar przebija go mieczem. Natychmiast absorbuje resztę skradzionej przez niego energii i postanawia wrócić do walki z armią Phalanx, ale wtedy w jej głowie znowu odzywa się głos Annihilusa, który krzyczy, że należy zniszczyć wszelkie życie. Phyla próbuje z nim walczyć, ale obawia się, że nie da rady sama.

Nagle, znajduje się w otwartej przestrzeni kosmicznej i słyszy głos, który zapewnia, że nie jest sama. Gdy się odwraca, widzi poprzedniego Quasara, walczącego z Annihilusem. Wendell mówi, że znajdują się w jej podświadomości i wspólnymi siłami mogą wygnać Annihilusa, aby nie wywierał już szkodliwego wpływu na Quantum Bands. Phyla chciałaby go zapytać o kilka rzeczy, ale on odpowiada, że nie ma na to czasu i wciąga Annihilusa w ogromny wir, na pożegnanie rzucając jej tylko, że będzie świetnym Quasarem.

Phyla wraca do rzeczywistości i zainspirowana tym spotkaniem rusza na pole bitwy, by ostatecznie ją zakończyć. Zbiera wszystkich Phalanx w pole energetyczne i wyrzuca ich z planety, w kierunku najbliższej gwiazdy. Heather pyta, czy odzyskała całą swoją moc, więc wyjaśnia, że wciąż ma tylko jej część, która musi wystarczyć na długo. Razem wracają do twierdzy. Moondragon wyczuwa myśli osoby uwięzionej w kokonie, więc razem zabierają się do usuwania splotów Phalanx. Phyla odkrywa, że pod nimi znajduje się drugi, organiczny kokon, ale Moondragon powstrzymuje ją przed zniszczeniem go twierdząc, że już wcześniej go widziała, a istota w środku używa go, by się odrodzić i jeśli otworzą go przedwcześnie, mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Quasar zauważa, że proces regeneracji może trwać długo i nie mogą czekać, kiedy imperium wymaga ratunku. Nagle, jakiś głos przyznaje jej rację, a po chwili w komnacie manifestuje się projekcja Supremora. Zaczynają rozmowę od wyjaśnienia kilku wątpliwości, jak to, czy Supremor nie powinien być martwy oraz czy jest wrogiem, czy przyjacielem. Wyjaśnia w końcu, że to on wysłał Quasar z misją odnalezienia Wybawcy i potrzebuje jej pomocy, by go przebudzić. Twierdzi, że interwencja Phalanx już zapoczątkowała proces, ale muszą odpowiednio nim pokierować, by przetrwał i nie popadł w szaleństwo. Cała trójka skupia swoją moc na kokonie, a ten pęka po chwili, uwalniając Adama Warlocka. Widząc, że ledwo trzyma się na nogach, Phyla wątpi, czy rzeczywiście będzie w stanie im pomóc. Supremor zaczyna powoli znikać, ale jeszcze każe jej się zastanowić, co zrobiłby jej ojciec i dodaje, że w trakcie misji obie pokonały swoje wewnętrzne demony, jednak obawia się, że ich Wybawca jeszcze tego nie zrobił. Quasar podejmuje decyzję: z Warlockiem czy bez niego, będą walczyć z Phalanx.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Annihilation: Conquest - Quasar #4 Annihilation: Conquest - Quasar #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.