Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Power » Ultimate Power #9

Ultimate Power #9

Ultimate Power #9

Postacie
Zapowiedź

Ostatni rozdział tej opowieści przedstawi ostateczny los światów Ultimate Marvela i Ziemi Squadronu Supreme. Nikt nie zgadnie, jak to się skończy.

Cytat

Skrullian Skymaster zmienił się w Hulka.
Hulk: "Hulk doesn't like two Hulks."

Streszczenie

Waszyngton na Ziemi 31916. Hulk, mimo protestów Kapitana Ameryki, uderza Amphibiana, a następnie rzuca Nighthawkiem w Rogersa. Spider-Man przyznaje, że chociaż plan Fury’ego brzmiał idiotycznie, to jednak powiódł się i bohaterowie z trzech światów, zamiast walczyć ze sobą, zjednoczyli się przeciwko wspólnemu wrogowi. Quicksilver, Blur i Whizzer z superszybkością zaczynają okładać olbrzyma pięściami, ale na niewiele się to zdaje i znudzony Hulk klaśnięciem dłoni wytwarza falę uderzeniową, która odrzuca trzech napastników. Skrullian Skymaster zwraca się o pomoc do próbującego się podnieść Quicksilvera. Prosi go, aby sprowadził Hyperiona i innych, a on sam w tym czasie zajmie Hulka.

 

Arcanna Jones i Moonglow tłumaczą Scarlet Witch, że w wyniku jej działań dwie osoby – odpowiedniki z różnych wymiarów – zajmują tą samą przestrzeń, przez co ich zdolności są dwa razy słabsze i mają problem z samodzielnym myśleniem. Wanda nie wie, jak odwrócić sytuację, ale obie panny Jones mówią, że jej pomogą.

 

Skrullian Skymaster, zamieniwszy się w Hulka, zaczyna wymieniać ciosy z oryginałem, ale nie mogąc równać się nim siłą, szybko zostaje pokonany. Do walki z olbrzymem stają obie Zardy, obaj Doctorzy Spectrumowie, Cyclops i Johnny Storm. Hulk dmuchnięciem gasi płomienie tego ostatniego, ale przed upadkiem chłopaka ratuje Spider-Man. Wolverine wbija pazury w ciało giganta, który w odpowiedzi chwyta mutanta i chce mu oderwać głowę, ale atak Hyperionów, Thora i Storm powstrzymuje go. Ben, obwiniając się, gdyż cały bałagan ma miejsce z jego powodu, uderza Hulka rusztowaniem. Szary stwór przy kolejnej próbie Grimma miażdży je i obaj siłacze zaczynają wymieniać ciosy. Ben stwierdza, że może nie jest tak potężny jak jego przeciwnik, ale posiada serce, którego jemu brakuje. Hulk śmieje się i krzyczy, że zaraz je pożre. Spider-Man decyduje, że właśnie nadeszła pora, aby powstrzymać Hulka, ale nie wie, jak ma to zrobić. Nagle przed nim pojawia się Sue Storm i każe mu oślepić olbrzyma siecią. Parker robi to, a po chwili dziewczyna otacza głowę Hulka polem siłowym, przez co ten nie może oddychać. Sytuację wykorzystuje Ben, który nokautuje Hulka.

 

Trochę później. Obie Arcanny pomagają Scarlet Witch odesłać drugi Squadron Supreme na Ziemię 712. Kapitan Ameryka mówi, że biorąc pod uwagę to, czego się dowiedzieli, mogą uznać, że to nie Reed Richards jest odpowiedzialny za zniszczenie Ziemi 31916. Hyperion rozumie, że „Doctor Doom” jest za to częściowo odpowiedzialny, ale uważa, że skoro okazał się jedynie robotem, to znaczy, że ktoś inny nim kierował. Spider-Man mówi pozostałym, że to Nick Fury nakazał przerobić sondy.

 

Na pokładzie Helicarriera Fury obserwuje całą scenę. Pojawia się Shadowcat, która mówi, że Peter kazał jej go pilnować. Nick stwierdza, że to jeszcze nie koniec, ponieważ może wytłumaczyć się z tego, ale wtedy towarzyszący dziewczynie Shape rozciąga się i unieruchamia go swoim ciałem [Loeb pomylił zdolności Shape’a z Ziemi 712 ze zdolnościami Shape’a z Ziemi 31916].

 

Pochwycony przez Squadron Fury mówi do Ultimates, że popełniają poważny błąd, pozostawiając go tu, ponieważ on pilnował wielu tajemnic i innych rzeczy, o których nikt nie ma pojęcia, więc bez niego zapanuje chaos. Kapitan Ameryka mówi, że kiedy znajdą Doctora Dooma, to dołączy on do Nicka. Nighthawk zastanawia się, skąd Fury mógł wiedzieć o ich świecie. Reed mówi, że Emil Burbank miał również swój udział w zniszczeniu planety. Hyperion mówi, że on również zostanie ukarany, po czym przyznaje, że nie ma pewności, czy nikt na Ziemi, z której pochodzą Ultimates, nie spróbuje czegoś podobnego jeszcze raz. Zarda mówi, że uda się na Ziemię 1610 i dopilnuje tego. Całując na pożegnanie Hyperiona, obiecuje, że kiedyś do niego powróci.

 

Triskelion, później. Tony Stark mówi Kapitanowi, że Hulk wrócił do celi, a Carol Danvers otrzymała propozycję przejęcia dowodzenia S.H.I.E.L.D. Zauważa, że Steve jest zamyślony, i pyta się go, o co chodzi. Rogers jest zaniepokojony, że Wanda dysponuje tak wielką mocą. Tony stwierdza, że w zasadzie bardzo go to podnieca i gdyby Scarlet Witch nie była zakochana w Quicksilverze, to sam by spróbował ją poderwać.

 

Budynek Baxtera. Ben mówi, że wszystko wróciło do normy – nawet kawałek jego skóry, który odpadł po ciosie Princess Python, odrósł. Reed mówi mu, że znajdzie sposób, aby zmienić go z powrotem w człowieka, ale Grimm przerywa mu, przypominając, co właśnie przeżyli. Poza tym, jak mówi, okazało się, że potrafi pokonać Hulka, więc jest jakiś pozytyw. Richards zostawia go, a Ben ogląda swoje zdjęcie ze studiów i płacze.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Power #9 Ultimate Power #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.